ДомойУкраинаУ Києві подорожчали квартири: скільки коштує "квадрат" на первинному і вторинному ринку

У Києві подорожчали квартири: скільки коштує «квадрат» на первинному і вторинному ринку

У січні 2019 року середня вартість квартир у київських новобудовах зросла в порівнянні з груднем-2018 на 0,5% – до 24 587 грн за квадратний метр. Про це свідчать дані аналітиків порталу «Столична нерухомість».

Зменшення середніх цін спостерігалося лише в Подільському районі – на 0,9%. В інших районах зростання склало від 0,5% в Оболонському до 1,8% в Голосіївському і Святошинському.

Ціни на первинному ринку житла:

У структурі пропозиції первинного житла переважають новобудови комфорт-класу – 41% і економ-класу – 26%. Частка новобудов бізнес-класу – 23%, преміум-класу – 10% від загальної кількості.

У січні більшу кількість житлових комплексів пропонувалося в Голосіївському – 18%, Шевченківському – 14%, Солом'янському та Дарницькому – по 13%, Печерському – 11% районах. Менша кількість новобудов в Дніпровському – 8%, у Деснянському, Святошинському та Подільському – по 6%, Оболонському районі – 5%.

Вторинний ринок

У січні середня вартість представлених до продажу 1-4-кімнатних квартир в Києві відзначена на рівні 1247 доларів за кв. м. Відносно грудня середня ціна збільшилася на 0,1%.

Читайте також: Індекс однушки: яке житло можна зняти в інших країнах світу за ціною однокімнатної квартири в центрі Києва

В національній валюті ціна квартир зменшилася на 1%, до 34 639 грн/кв.м, що сталося за рахунок зміцнення курсу гривні.

В тренді

Українцям дозволять вибирати банк для отримання зарплати

Ціни на вторинному ринку житла:

За минулий місяць в національній валюті, зафіксовано збільшення середніх цін в Оболонському на 1%, у Дніпровському на 0,4%, Шевченківському на 0,3% і Подільському на 0,2%. В інших адміністративних районах Києва зафіксовано зниження – від 0,4% в Деснянському до 4,1% в Солом'янському.

У доларовому еквіваленті середня ціна зменшилася в Солом'янському районі на 3,1%, в інших адміністративних районах збільшилася, від 0,3% в Печерському до 2,1% в Оболонському.

Пропозиція квартир відносно січня 2018 року зменшилася на 17,6%.

Нагадаємо, раніше ми підрахували, скільки треба збирати сім'ї з двох чоловік на квартиру, нехай і саму недорогу 1-кімнатну, але в обласному центрі-мільйоннику.

Також раніше повідомлялося, щочерез дорогі квартири українці будують «житло» над гаражами. В інтернеті знайшлося оголошення про продаж такого житла. За 140 квадратних метрів у Вишгороді просять всього 20 тисяч доларів:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи