ДомойАгентства недвижимостиКоммерческая недвижимостьНові будівельні норми забороняють проектувати автостоянки на тротуарах

Нові будівельні норми забороняють проектувати автостоянки на тротуарах

В Україні новими Державними будівельними нормами (ДБН) заборонено проектування автостоянок тимчасового паркування на тротуарах. Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Згідно з новими ДБН, проектування тимчасових автостоянок також не допускається уздовж проїжджих частин магістралей загальноміського значення безперервного і регульованого руху і на магістралях районного значення в разі, коли коефіцієнт використання пропускної спроможності наближається до 1 і при виділенні на цих магістралях окремих смуг для руху маршрутного транспорту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

  • Операція «евакуація» поки що скасовується: нові правила паркування вступають в силу тільки частково

У Мінрегіоні зазначили, що нові норми сприятимуть підвищенню безпеки в пішохідних зонах, налагодженню транспортного руху в населених пунктах і зменшенню пробок. 

Також нові правила покликані мінімізувати ризик можливих аварій за участю пішоходів. Такі принципи діють у більшості цивілізованих країн Європи та світу, відзначили в міністерстві. 

В тренді

«Ми не можемо друкувати гроші»: Зеленський пояснив, як підвищувати пенсії

Нагадаємо, з 1 вересня в Україні змінилися будівельні норми. Зокрема, нові правила забудови вводять «блакитні лінії», що обмежують висотність, «зелені лінії», що регулюють будівництво в зелених зонах, «жовті лінії», які обмежують висоту будівель біля основних доріг і магістралей в населених пунктах особливої важливості для безпечної евакуації.

У документі прописана також заборона на розміщення паркінгів на території житлових комплексів. Альтернативою можуть стати підземні гаражі або відкриті майданчики за 300-500 м від будинку.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи