ДомойУкраинаХарьковВ Україні хочуть дозволити кухні-ніші в будь-яких квартирах

В Україні хочуть дозволити кухні-ніші в будь-яких квартирах

В Україні запропонували дозволити в квартирах з двома і більше кімнатами проектувати кухні, які не відокремлені від інших приміщень стінами – так звані кухні-ніші. Про таку ініціативу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомив заступник голови відомства Лев Парцхаладзе.

За його словами, зараз розглядається можливість поновлення державної будівельної норми (ДБН) «Житлові будинки. Основні положення».

«Хочемо забрати ще одну застарілу норму в ДБН – проектувати квартири тільки з традиційним покімнатним плануванням, ввівши можливість використовувати сучасні планувальні рішення, зокрема, проектувати кухні-ніші. Сьогодні це дозволено робити тільки в однокімнатних квартирах. Ми пропонуємо впровадити можливість такого проектування і для квартир великих габаритів – двокімнатних, трикімнатних і так далі», – написав Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що це дозволить більш ефективно організовувати житловий простір і сприятиме створенню більш комфортних умов проживання.

«Згідно із запропонованими змінами, допускається передбачати кухню-нішу, якщо вона буде обладнана електричною плитою і механічною витяжною вентиляцією», – додав Парцхаладзе.

В тренді

«Ми не можемо друкувати гроші»: Зеленський пояснив, як підвищувати пенсії

Нагадаємо, раніше в Україні змінили ДБН з установки газових котлів. Тепер в нових житлових будинках не допускається розміщення побутових газових теплогенераторів з закритими і відкритими камерами згоряння.

Крім того, сміттєпроводи в будинках перестали бути обов'язковими. Журналісти «Сегодня» розібралися, який варіант краще для мешканців:

Також в Україні скасували обов'язкові сходинки біля під'їздів. До цього в ДБН було прописано, що підлога приміщень при вході в будівлю повинен бути не менше 0,15 м вище тротуару. Стара норма була необхідною для водовідведення, однак сучасні технології дозволяють забезпечити якісне водовідведення без створення таких бар'єрів

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи