ДомойЗарубежная недвижимостьСШАЖитловим кооперативам та ОСББ дозволили не платити податок на прибуток

Житловим кооперативам та ОСББ дозволили не платити податок на прибуток

Президент Петро Порошенко підписав закон №263-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування деяких неприбуткових організацій». Про це повідомила прес-служба глави держави.

Закон визнає ОСББ та житлові кооперативи неприбутковими організаціями, які не повинні платити податок на прибуток.

Раніше в Податковому кодексі зі списку неприбуткових організацій (не платять податок на прибуток) були виключені об’єднання юридичних осіб, створені для здійснення представницьких функцій (наприклад, галузеві і професійні асоціації), а також ОСББ та ЖБК.

При цьому, наприклад, асоціації не здійснюють господарської діяльності та утримуються лише за рахунок членських внесків засновників. А якщо покласти на голову і бухгалтера ОСББ ще й завдання податкового обліку, а також зменшити на величину податку кошти, що направляються на експлуатацію будинку, то це відіб’є бажання створювати подібні об’єднання, і зміцнить монополізм у сфері ЖКГ.

В тренді

Гривня зростає: Нацбанк опустив курс долара

Крім того, позбавлення подібних представників громадянського суспільства пільг по сплаті податку на прибуток суперечило рекомендаціям Комітету міністрів Ради Європи № СМ/Rec (2007) 14.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи