ДомойИпотека/КредитыЯк домогтися від ЖЕКу ремонту в під'їзді: мешканці багатоповерхівки поділилися досвідом

Як домогтися від ЖЕКу ремонту в під’їзді: мешканці багатоповерхівки поділилися досвідом

Роками жителі однієї зі столичних багатоповерхівок вимагали від ЖЕКу навести лад у під'їзді – люди роками страждали через грибок і сморід. Комунальники запевняли, що грошей немає навіть на косметичний ремонт. Але коли за справу взялася місцева юристка, проблема почала вирішуватися. Журналісти «Сегодня» вирішили з'ясувати, як мешканцям будинку вдалося домогтися ремонту.

Мешканка багатоповерхівки Наталя Рижкова почала в своєму будинку маленьку революцію. Юристка за освітою, вона буквально завалила листами ЖЕК, керуючу компанію і районну владу. Спочатку відповідь була тільки одна: «Немає грошей».

«Писали, що у нас борги і ми повинні за утримання будинку 100 тисяч гривень, тому, мовляв, нічого не буде. Але ніде не передбачено в законодавстві, що наявність боргу знімає зобов'язання надавати комунальні послуги», – зазначає Наталя.

Зрештою комунальники здалися і довели облізлі стіни до ладу. Крім того, мешканці будинку скористалися київської програмою з тепломодернізації і замінили вікна.

Ремонт, як кажуть комунальники, коштував 8 тисяч гривень. Але і ці гроші знайти було непросто, адже, незважаючи на борги, регулярно доводиться лагодити дахи, сходи і ліфти. І то грошей на це вистачає не всім: наприклад, нещодавно в київському ліфті ледь не загинула вагітна.

«Якщо брати тариф, який діяв до 2017 року, то практично тих коштів вистачало лише на заробітну плату двірника, проведення невідкладних робіт і підготовку житлового фонду до опалювального періоду. На інші витрати коштів не вистачало», – розповів директор КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району Києва «Сергій Прогонюк.

Зараз у столиці також діє міська програма, за якою місцевий бюджет може покрити переважну частину витрат на ремонт, якщо жителі готові оплатити свою частину. У столиці 75% житлового фонду потребують капітального ремонту

В інших регіонах схожі програми теж існують. Умови їх виконання можуть відрізнятися, але спільне у них те, що левову частку від вартості ремонтних робіт платитиме держава.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи