ДомойУкраинаЯкі документи потрібні для будівництва приватного будинку

Які документи потрібні для будівництва приватного будинку

Перш ніж побудувати будинок на своїй ділянці, необхідно отримати ряд дозвільних документів. Кількість і перелік необхідних паперів залежить від місця розташування ділянки під майбутній будинок, оскільки більшість дозволів обов’язкові лише на місцевому рівні. У різних регіонах їх кількість може досягати двох десятків і більше, пише domik.ua.

Перш за все, крім документів, що засвідчують особу (паспорт та ідентифікаційний код) необхідно мати на руках свідоцтво про володіння земельною ділянкою. Крім того, заздалегідь варто потурбуватися про розробку проекту майбутнього будинку і планування ділянки в цілому.

Проектне бюро, яке буде займатися плануванням вашого будівництва, зобов’язане мати державну ліцензію на ведення відповідних робіт, інакше план можуть не прийняти. Крім того, проект будинку повинен супроводжуватися планом розміщення будов на ділянці, якщо ви хочете побудувати гараж, сауну або підсобні приміщення.

Якщо площа майбутнього будинку буде перевищувати 400 кв. м, додатково буде потрібно архітектурно-планувальне завдання, яке може видати місцевий Комітет з містобудування та архітектури на підставі дозволів від санітарної, екологічної та пожежної служб.

Крім того, коли мова йде про будівництво на ділянці в котеджному селищі, доведеться отримати дозвіл ще й у сусідів. А свердловина або колодязь, на які не будуть отримані дозволи, можуть створити додаткові проблеми в процесі оформлення приватної власності на будинок після закінчення будівельних робіт.

Дозвіл на будівництво неможливо отримати, поки не буде проведено топографічне дослідження ділянки та визначено можливості будівництва на даній території. Відповідно, необхідно отримати акт дослідження, на підставі якого, в тому числі, і буде видано дозвіл на проведення земляних та монтажних робіт. Обов’язково і наявність акта дослідження ділянки і розбивки кордонів, виходячи з яких, обчислюються можливості зведення будівлі та інших будівель на ділянці.

Термін дії остаточного дозволу на будівництво – до 10 років. Але більшість «проміжної» документації дійсна не більше двох років. Якщо у власника протягом цього часу міняються плани або виявляється недостатньо фінансів, доведеться з часом готувати пакет документів заново.

Але навіть правильне оформлення всіх паперів не дасть 100% гарантії спокійного процесу будівництва. Додаткові дозволи можуть знадобитися, наприклад, у випадку, якщо плани будуть змінені більш ніж на 10% від вихідних або з’явиться необхідність в додаткових будівлях. Визначає ці моменти місцевий головний архітектор.

Відстань від дороги загального користування до несучої стіни будинку не може бути менше 5 метрів. До кордону сусідньої ділянки від самого будинку повинно бути не менше 3 м, а від господарських споруд – не менше 2 м. Офіційні межі ділянки повинні залишатися з зовнішнього боку поставленого паркану. З плануванням озеленення ділянки теж можуть виникнути проблеми, якщо дерева будуть посаджені на відстані ближче 3 м від кордону сусідів, а чагарники – менше 1 м.

В тренді

Валютні гойдалки: чому в Україні лихоманить курс долара

Всі інженерні комунікації повинні встановлюватися спеціалізованими компаніями, що мають дозвіл на подібні види робіт. І якщо електрифікація та підведення газу в більшості випадків буде залежати від спільної комунальної системи населеного пункту, то у випадку з водою та каналізацією можна вибрати централізовану або індивідуальну систему, причому, у другому випадку доведеться отримувати ряд додаткових дозволів, в тому числі, від санепідемстанції, особливо якщо мова піде про монтаж очисних споруд.

Заключний етап – це отримання свідоцтва про право власності. Його повинні видати власникові протягом двох років з моменту закінчення будівництва будинку. Але перш доведеться оформити техпаспорт на будинок і всі додаткові будови, а також отримати довідку оцінки нового майна. Після цього протягом 2-6 місяців можна розраховувати на реєстрацію прав власності і введення будинку в експлуатацію, підключення його до відповідних загальним комунікацій, якщо це необхідно, та укладання договорів з обслуговуючими компаніями.

Як «узаконити» самобуд

Як і у випадку з прибудовами і переплануванням квартир у міських багатоквартирних будинках, будівництво приватного будинку можна «узаконити» постфактум. На сьогоднішній день процедура дещо ускладнилася тим, що з початку року були скасовані спрощені схеми реєстрації самобудів, зведених після 1992 р. Існують також відмінності в оформленні документів, залежно від площі будинку – до 300 квадратів, побудованих не більше ніж в 2 поверхи, 300 -400 кв. м або більше.

Фірми, що спеціалізуються на наданні послуг з узаконення самобудів, як правило, обіцяють укластися в 3-4 місяці, коли мова йде про будинок площею не більше 300 кв. м, або в 5-6 місяців при більшій площі. Вартість послуги складе від 5-10 тис. грн до 100 грн за кв. м, коли мова йде про великі площі. Тоді як офіційний штраф за самобуд, нагадаємо, може досягати 70 тис. грн. Крім того, існує і затверджений нещодавно Кабміном порядок знесення самобудів, що припускає, крім усього іншого, те, що витрати буде нести власник незаконно зведених будинків і споруд.

Володіння земельною ділянкою під забудову зовсім не означає, що подальші витрати на будинок будуть залежати тільки від вартості матеріалів та послуг. Доведеться заплатити за оформлення документів і проведення всіх розвідувальних і проектних робіт на ділянці, а в процесі будівництва враховувати місцеві вимоги та умови. Але уникнути цих витрат не вийде, оскільки передбачені штрафні санкції можуть бути вище зекономлених на будівництві коштів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи