У Києві на ринку нерухомості, як кажуть експерти, спостерігається застій-кількість угод падає, а жителі столиці шукають дешеві квартири і не поспішають витрачати заощадження. «Сегодня.ua» з’ясував, де і за скільки в Києві можнапридбати дешеву квартиру.
Дешево, но без ремонта
Найбільшим попитом на ринку нерухомості в Києві користується найдешевше житло, розповідає голова комітету статистики і аналітики Асоціації фахівців з нерухомості Едуард Бразас. Прицьому однокімнатну квартиру в «хрущовці» без ремонту можна купити за $25 тисяч, а гостинка із загальним метражем до 22 квадратних метрів обійдеться в $20-22 тисячі.
«За підсумками січня поки статистики немає, але, звичайно, найдешевші квартири знаходяться на Лівомуберезі. Це Дніпровський, Деснянський райони.СтараТроєщина-теждешевежитло.Тамможнаприбажаннізнайти «сумну» квартиру за $22 тисячі. Це буде «убита» гостинка»,- розповідає Едуард Бразас.
Традиційно, найдешевші квартири знаходяться на Лівому березі. Це Дніпровський, Деснянський райони. Стара Троєщина-теж дешеве житло. Там можна при бажанні знайти «сумну» квартиру за $22 тисячі. Цебуде «убита» гостинка»,-розповідає Едуард Бразас.
Наодному зі спеціалізованих сайтів з оголошеннями про продаж квартир найбільш «скромну» гостинку пропонують придбати в Оболонському районі всього за $18,5тис. Правда, доведеться ділити кухню з сусідами, оскільки вона однана 4 квартири. Загальна площа 25 квадратних метрів, житлова — 20квадратів.
Гостинка за $18,5 тис.Фото: lun.ua
Гостинку з власною кухнею і «свіжим» ремонтом на Борщагівці (20 хвилин транспортом до метро Святошин) пропонують придбати за $24тис. Загальна площа житла — 29 квадратних метрів.
Гостинка за $24 тис.Фото: lun.ua
Однокімнатну квартиру (32 квадратних метрів) в Солом’янському районі на сайті оголошень пропонують за $ 29 тис. В одному з агентств нерухомості «Сегодня.ua» розповіли, квартири за $ 25 тис. на ринку є, проте їх розбирають як гарячі пиріжки. За найдешевші квартири борються між собою і ріелтори, і потенційні покупці. Велика частина оголошень на сайтах залишають саме ріелтори. За свої послуги просять від 3 до 5%. Наприклад, за квартиру вартістю $ 25 тис. посереднику доведеться заплатити від $ 750 до $ 1250..
Приводів для подорожчання житла, каже Едуард Бразас, на даний момент немає: ринок все ще перебуває в стані застою. Ситуація може змінитися в разі економічного зростання, однак найближчим часом, вважає експерт, ціни кардинально не зміняться.
Експерт з нерухомості радить, якщо знайшовся відповідний варіант, «тягнути кота за хвіст» не варто. «Це здається, що пропозицій на ринку багато. Якщо є гроші і підібрали відповідний варіант – потрібно відразу брати», – вважає Едуард Бразас.
До слова, за даними одного з великих київських агентств нерухомості, в середньому «одиничка» на Лівому березі стоїть 1.2 млн грн (приблизно 28,1 тис гривень за квадратний метр). На Правому березі однокімнатні квартири коштують приблизно на 200 тисяч гривень дорожче (28,1 тисяч гривень за квадратний метр).
При цьому середня вартість одного квадратного метра в Києві – 34,8 тис. гривень. У доларовому еквіваленті за рік середньозважена ціна зменшилася на 15,5%.
Буває і дешевше
Вінтернетітакожрозміщуютьоголошенняпро»продажу»квартириза договоромдовічного утримання.Так,»однушку»вГолосіївськомурайоніможнаотримативсьогоза$10тис.Прицьомудокінцяжиттядоведетьсяпіклуватисяпро69-річню господинюквартири-МаринуІванівну.Інодівдоговорахдовічного утриманнякрімодноразовоївиплатипередбачаютьщомісячнусумунаутримання»продавця»квартири.
Після того, як договір про довічне утримання підписаний, юридично квартира продана, однак колишньої власник, наприклад Марина Іванівна, залишиться в ній жити до кінця своїх днів. Пенсіонерка отримає $ 10 тис., щомісячну допомогу і турботу (все прописано в договорі). Як кажуть експерти нерухомості, в «купівлі» такого житла існує певний ризик – договір довічного утримання може бути розірваний за рішенням суду, крім того, невідомо, коли «покупець» зможе вселитися в свою квартиру.
До речі, за $ 24 тис. доларів також можна придбати однокімнатну квартиру площею в 40 квадратних метрів. Однак житло з’явиться тільки в наступному році. Ріелтори кажуть, квартири в недобудованих будинках – завжди ризик, правда, і ціни там значно нижче – від $ 600 до 900 $ за квадратний метр.
Як відзначають в Асоціації ріелторів, останнім часом найактивніше житло будується поблизу від Києва: Ірпені, Бучі, Петропавлівській Борщагівці, Білогородці, Вишневому, Чабанах, Броварах та інших невеликих містечках в межах 15 кілометрів від столиці.
Як розповів ріелтор з Ірпеня Сергій Янковський, квартири вже з готовими документами в новобудові можуть обійтися в 600 доларів за квадратний метр, якщо ж квартири ще будуються, їх можна придбати за 340 доларів за метр. Квадратний метр житла на вторинному ринку обійдеться приблизно в 450 доларів. Квартири ближче до центру і з ремонтом коштують 600 доларів за квадратний метр, що можна порівняти з житлом в новобудовах.
Квартира в новобудові, каже Едуард Бразас, в результаті обійдеться дорожче – власнику самостійно доведеться купувати і встановлювати розетки, сантехніку, розведення, радіатори тощо. «На виході нова квартира, враховуючи, що платити потрібно за квадратний метр, крім того, потрібно довести її до якогось стану, провести ремонт, виходить дорожче. Крім того, обслуговувати 30 квадратних метрів дешевше, ніж 45», – говорить Едуард Бразас .
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram