Багато років поспіль українців закликали інвестувати гроші в нерухомість, називаючи цю сферу однією з найперспективніших, де гроші «працюють», а не лежать «мертвим вантажем». Сьогодні ситуація кардинально змінилася.
«Після кризи 2008 року нерухомість тільки дешевшає, і примножити свої вкладення, купуючи нерухомість, вже не вийде. Квартири в добудованих секціях і в споруджуваних – у одного й того ж забудовника – продаються приблизно за однаковою ціною. В добудованому будинку можна знайти навіть дешевше, ніж в ще не збудованому. Відповідно, інвестиції в будівництво втрачають сенс, особливо з урахуванням можливих ризиків: що об’єкт не буде добудований вчасно, що роботи на об’єкті будуть заморожені і т.ін.», – розповів сайту «Сегодня» Сергій Костецький, аналітик консалтингової компанії SV Development.
Однак експерт визнає: банківські вклади ще менш вигідні, ніж нерухомість, тому покупка квартири – наприклад, для здачі в оренду – все одно залишається однією з найбільш прийнятних галузей для заощадження коштів.
У будь-якому випадку, як уточнює старший аналітик ГК Forex Club Андрій Шевчишин, вкладати в нерухомість потрібно мінімум з розрахунку 10 років.
Детальніше про те, як не втратити заощадження через девальвацію, читайте на сайті «Сегодня» в матеріалі «Гривня дешевшає: як підготуватися до подорожчання долара».
Раніше журналісти «Сегодня» також з’ясували, як розшукати пристойну квартиру за невеликі гроші:
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram