На зимові свята українці люблять відпочивати за межами рідного міста. Але жити в готелях припадає до душі далеко не всім, тому альтернативним варіантом стала подобова оренда апартаментів і приватних будинків. Сайт «Сегодня» розбирався, чому це зручніше, які ціни на оренду чекають українців під Новий рік і де найкраще шукати собі тимчасове житло..
Квартири або готелі
Внутрішній туризм в Україні продовжує набирати обертів. Щоправда, на новорічні свята люди стабільно віддають перевагу таким містам, як Київ, Одеса і Львів, а Західна Україна і зовсім залишається поза конкуренцією зі своїми гірськолижними курортами і туристичними базами.
«Майже 90% осіб, які приїжджають в різні міста – це наші ж люди. Внутрішній туризм у нас на достатньому високому рівні«, – говорить радник першого віце-прем’єра, міністра економіки, з питань туризму і курортів Іван Ліптуга.
Він також додав, що якщо іноземці вважають за краще жити в готелях або хостелах, то самі українці все більше шукають варіанти подобової оренди квартир і будинків. Така тенденція обумовлена тим, що зняти апартаменти в центрі міста набагато дешевше, ніж знайти такий же готель з гідними умовами, особливо, якщо йдеться про подорожі великою компанією.
«Це дешевше, ніж готелі і тому зручніше. До того ж, є цікавіші локації, бо готелів в центрі, як правило, небагато, а квартиру можна підібрати. Це два сегменти, які абсолютно не суперечать, а доповнюють один одного, особливо якщо вам не потрібен готельний сервіс, а потрібно просто переночувати, то який сенс платити за цей сервіс?» – пояснює голова комітету Асоціації фахівців з нерухомості України Едуард Бразас.
За словами експерта, всі квартири, які здаються подобово, умовно діляться на дві категорії:
- — переважна більшість – це квартири в центрі для туристів, зазвичай одно-двокімнатні, де можуть розміститися по 3-4 гостя. Ідеальний варіант для родин або невеликих компаній.
- — квартири для ділового туризму. Вони зазвичай знаходяться десь поруч з виставковими центрами та вимоги до них набагато простіше.
«Жодних інших приводів, щоб говорити про подобову оренду, немає. Наприклад, якщо взяти Київ, то ніхто не поїде ночувати на Троєщину, якщо приїхав сюди відпочивати на свята. Зазвичай, знімуть житло десь в центрі, заплатять 50-70 доларів за добу, погуляють і поїдуть», – зазначив Бразас.
Ціни на квартири
Подбати про житло краще заздалегідь, оскільки на спеціалізованих сайтах для оренди квартир половина пропозицій вже заброньована. До того ж, на новорічні свята ціни на оренду піднімаються вдвічі, тому що це вважається високим сезоном і тому прайс змінюється.
Наприклад, якщо подивитися пропозиції про винаймання квартир в Києві на період з 30 грудня по 2 січня на одному з популярних сайтів, то 42% квартир і будинків вже заброньовано. Переважно всі апартаменти тут знаходяться в самому центрі столиці і неподалік від метро, що стосується цін, то є і пентхауси за 15 тис. грн і хостели за 100 грн. на добу. Середня вартість гарної квартири в центрі варіюється від 1000 до 1500 грн за добу.
В тренді
Як упадуть ставки за іпотекою: експерти поправили прогноз Гончарука
В Одесі ситуація схожа, тільки там всі квартири зосереджені біля моря і коштують трохи дешевше, гідне житло на зимові свята можна зняти за 800 грн. на добу. Відсоток броні тут на три відсотки вище, ніж в столиці.
А ось у Львові на Новий рік вже заброньовано 80% квартир. Запропоноване житло тут знаходиться в центрі, а ціни навіть вищі, ніж в Києві. Найбільше варіантів квартир в розділі «більше 2240 грн». Але за 1000-1500 грн на добу теж цілком реально знайти місце для ночівлі з хорошим ремонтом і умовами, щоправда, починати шукати варіанти краще вже прямо зараз.
Як краще шукати житло
За словами Бразаса, ріелтори практично не працюють в сегменті подобової оренди. Тут є окремі компанії і люди, які керують або володіють мережами квартир для оренди. Тому, користуватися послугами ріелторів і посередників для пошуку подобового житла не варто, це тільки зробить дорожчим відпочинок і не дасть жодних додаткових гарантій.
«Є кілька провідних сайтів, які акумулюють цю добову оренду. Є міжнародні проекти, той же booking, який і в Україні місцями працює. Через них спокійно можна орендувати, тому що вони перевіряють орендаря на осудність, фінансову охайність і так далі, адже часто доводиться бронювати і платити гроші авансом«, – пояснює Едуард Бразас
На наших порталах теж можна шукати житло, щоправда, жодних фінансових гарантій вони не дають, тому експерт радить дивитися, скільки квартир знаходиться в управлінні тієї чи іншої компанії або людини.
«Якщо людина управляє декількома десятками квартир, то, швидше за все, вона ставиться до здачі в оренду як до бізнесу і, відповідно, дорожить своєю репутацією. А ось якщо одна квартира виставлена, тоді вже питання, хто це, що це, чи не випадково цей товариш потрапив на ринок», – говорить Бразас.
Що потрібно знати, для того, щоб знайти собі подобове житло на свята:
- — краще користуватися послугами спеціалізованих сайтів, а не шукати посередників і ріелторів, з якими оренда обійдеться набагато дорожче, а гарантій, при цьому, ви жодних так і не отримаєте;
- — житло для таких пікових сезонів, як, наприклад, зимові свята, варто шукати за кілька місяців;
- — будьте готові заплатити передоплату за подобову оренду квартири чи будинку;
- — якщо ви їдете до незнайомого міста, знайдіть хорошого екскурсовода, щоб він вас проконсультував, де краще зняти квартиру, щоб було комфортніше побачити все, що ви хочете.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram