ДомойИпотека/КредитыПрописка по-новому: в Україні зібралися змінити правила реєстрації громадян

Прописка по-новому: в Україні зібралися змінити правила реєстрації громадян

Українців хочуть зобов’язати реєструватися там, де фактично живеш. Навіть якщо йдеться про тимчасове житло. Нововведення пропонують в Офісі реформ при Міністерстві економічних реформ. Ініціатори нововведення пояснюють – так легше ходити на вибори і отримувати медичну допомогу. При цьому за неправдиву інформацію в документах загрожують штрафи.

26-річна Олександра Юдіна кілька місяців тому оселилася окремо від батьків і за місцем реєстрації з’являється рідко.

«У нас половина Києва живе на знімних квартирах. Це нормально, тому що люди приїжджають працювати. Тут є робота і людям потрібно житло. Не кожен може приїхати і дозволити собі купити квартиру, будинок. Вони, природно, живуть не за пропискою», – каже Юдіна.

Тих, хто живе не за місцем реєстрації, в Україні майже 10 млн осіб, підрахували ініціатори законопроекту. Вони запевняють, що мають на меті – спростити життя тим, хто зареєстрований, наприклад, у Львові або Дніпрі, але хоче голосувати на місцевих виборах або влаштувати дитину до школи за фактичним місцем проживання.

«Ми пропонуємо, щоб реєстрація за місцем проживання здійснювалася на основі одного документа – це декларація, в якій особа зазначає: «Я, такий-то, живу тепер там-то». І в момент подачі цієї декларації відбувається безпосередня реєстрація», – пояснила керівниця сектора політики та реінжинірингу Офісу реформ адміністративних послуг Людмила Рабчинська.

Тобто українці зможуть отримати місцеву «прописку» і право голосу за один день і з одним документом. А ось штраф покладається тільки за неправдиву інформацію в декларації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

  • До лікаря – без «прописки» в Києві: всі особливості

За заявою власника житла представники органів реєстрації можуть навідатися з перевіркою. Але тільки якщо дозволить орендар. 

«Коли приходять до когось до оселі, відповідно до норм конституції і законодавства, потрібна відповідна постанова суду», – пояснює юрист Ростислав Кравець.

.На права власників житла така реєстрація не вплине, запевняють розробники законопроекту.

Зараз документ проходить громадське обговорення, і якщо його приймуть, отримати місцеву «прописку» можна буде вже з 1 липня 2019 року.

Нагадаємо, раніше сайт «Сегодня» пояснював, як прописка в квартирі впливає на плату за тепло.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи