ДомойМошенничествоВ Україні змінилися норми освітлення приміщень

В Україні змінилися норми освітлення приміщень

В Україні змінилися вимоги до використання світловодів природного освітлення приміщень. Відповідні поправки до державних будівельних норм (ДБН) вступили в силу 28 лютого, повідомила Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Тепер в приміщеннях можна використовувати світловоди. Ці конструкції іноді дозволяють взагалі не використовувати електрику, тому що не тільки передають світло вдень, а й накопичують його для використання ввечері.

«Таке освітлення найкраще підійде для енергозберігаючого будівництва і приміщень, де немає вікон, денного освітлення або можливості проводити електрику», – відзначають в міністерстві.

Як підкреслив заступник міністра Лев Парцхаладзе, світловоди допомагають економити кошти.

«Сьогодні такі пристрої успішно застосовуються за кордоном як на побутовому рівні, так і у військовій справі. А вперше почали використовуватися ще в Давньому Єгипті для освітлення пірамід. … Тепер використання такого рішення унормовано і в наших ДБН і я сподіваюся, що завдяки цьому отримає широке поширення», – зазначив чиновник.

В тренді

«Ми не можемо друкувати гроші»: Зеленський пояснив, як підвищувати пенсії

Нагадаємо, раніше в Мінрегіонбуд анонсували, що в Україні змінять вимоги до розміру вікон. Зокрема, будуть виділені чотири світлокліматичні зони замість двох.

Зараз територія України розділена на дві світлокліматичні зони: одна включає Одеську область і АР Крим, друга – решту території України, однак різниця в часі сходу і заходу сонця між західними і східними регіонами становить близько двох годин. Перша з нових світлокліматична зон включатиме Житомирську, Хмельницьку, Тернопільську, Рівненську, Івано-Франківську, Львівську та Волинську області. Друга – Закарпатську, Чернівецьку, Вінницьку, Київську, Чернігівську та Сумську області.

Крім того, в нових ДБН хочуть передбачити можливість будувати парковки на дахах будівель:

Детальніше про «будівельні» нововведення читайте на сайті «Сегодня» в матеріалі: «Без газових котлів і парковок: які нововведення підготували для українців».

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи