Ціни на житло в Києві традиційно коливаються, оскільки залежать від безлічі факторів: починаючи від курсу валют і закінчуючи політичною обстановкою в країні. За останній час ціни на житло суттєво піднялися, а в деяких районах Києва зафіксовано подорожчання більш ніж на 10%. Сайт «Сьогодні» дізнався, скільки коштують квартири у столиці, на що покупці звертають увагу і чому угоди купівлі-продажу найчастіше закінчуються нічим.
Скільки коштує житло у Києві
Нещодавно ми писали про те, що ринок нерухомості завмер. Житла будується набагато більше, ніж купується. Тим не менш, у багатьох областях і містах ціни на нерухомість продовжують невблаганно йти вгору. Наприклад, ціни на однушки у Львові вже цілком можуть позмагатися з цінами у Києві.
Експерти відзначали, що на первинний ринок нерухомості вплинуло просідання курсу долара, через що ціни помітно підскочили. А ось на вартості вторинної нерухомості позначаються президентські вибори і майбутні вибори Верховної Ради.
Що стосується квадратних метрів в столиці, то за перше півріччя 2019 р найбільше подорожчали однокімнатні квартири, про що розповідають аналітики компанії OLX.
«З початку 2019 року в порівнянні з другим півріччям 2018 ціни на квартири у Києві в середньому зросли: однокімнатні – на 8%, двокімнатні – на 4%, трикімнатні – на 2%. У порівнянні з минулим півріччям найбільше підвищилися ціни на однокімнатні квартири в Шевченківському (26%), Дніпровському (13%) та Печерському (12%) районах. На такому ж рівні залишилася ціна тільки в Дарницькому. Але подорожчали не всі варіанти житла у Києві», – пояснюють аналітики OLX.
Так, вартість однокімнатних квартир у Печерському районі виявилася найвищою – понад 106 тис. дол., в досить престижних Шевченківському та Голосіївському районах квартиру купити можна в середньому за 45 тис. дол. В Оболонському, Солом'янському та Дарницькому районах ціни коливаються від 38 до 40 тис. доларів. Подільський і Дніпровський впевнено триматися посередині – близько 36 тис. доларів за однушку. А найбільш бюджетними виявилися Святошинський і Деснянський район, де квартиру можна купити в новобудові за 30-31 тис. дол.
«Вартість однокімнатних квартир у Києві коливається переважно в діапазоні 35 – 45 тис. дол., Двокімнатних – 50 -70 тис. дол., а трикімнатні продають за 65 – 95 тис. доларів. Трьошки в Шевченківському і Деснянському районах, навпаки, стали дешевшими (130 і 50 тис. доларів відповідно). В Дніпровському ціни залишилися на тому ж рівні (63 тис. дол.). А в інших районах вартість трикімнатних квартир виросла, максимальне зростання на Солом'янці – на 9% (зараз середня ціна троячки там близько 84 тис. дол.)», – відзначають в OLX.
Крім цього, зросла і ціна одного квадратного метра. Так, експерт інформаційно-аналітичного порталу 3m2 Вікторія Берещак розповіла, що за підсумками травня середня вартість житла в новобудовах Києва виросла на 3% – до 24 тис. грн за квадратний метр. Також за її даними за період з травня 2018 по травень 2019 роки. ціна на первинному ринку Києва збільшилася на 8,11%.
«Житло дорожчатиме через об'єктивні причини – через подорожчання вартості будівництва, однак, забудовники навряд чи збільшить ціни вище купівельної спроможності покупця», – сказала Берещак.
Які квартири користуються попитом
Ми вже розповідали, що все більше людей вважає за краще купувати житло в передмісті столиці, вибираючи малогабаритні, але комфортні варіанти. У Києві ж ситуація злегка інакше, хоча попит на однокімнатні квартири нікуди не подівся.
Вікторія Берещак розповіла, що найбільшою популярністю користуються новобудови комфорт-класу і бізнес-класу.
«Зараз все менше нових проектів класу «економ» виводять на ринок забудовники, адже їм важко конкурувати за інтерес інвесторів. В тренді комфортне середовище проживання, сервіси та багатофункціональна інфраструктура, яка покривала б work/life баланс», – зазначила Берещак.
І все ж, головним фактором при виборі квартири для людей залишається її ціна. Так, портал 3m2 ввів опитування потенційних покупців з метою виявлення їх головних потреб і орієнтирів при виборі квартири на первинному ринку нерухомості: в результаті, понад 65% потенційних покупців вважає ціну головним пріоритетом при виборі квартири в тому чи іншому ЖК. У той же час, понад 57% опитаних відзначили, що важливим при виборі квартири є імідж забудовника.
Берещак додала, що більший інтерес викликають багатофункціональні житлові комплекси і котеджні містечка за містом, але з добре розвиненою інфраструктурою; також покупців цікавлять будинки, які побудовані за допомогою «розумних технологій».
Проте, в 70% випадків візит потенційного покупця закінчується втратою зв'язку з менеджером з продажу, оскільки продавці в основному не ставляться до таких зустрічей, як до чогось важливого, розповідає Вікторія Задорожна, керуючий партнер компанії «Quadrate 28 Sales». За її словами, основними недоліками роботи відділів продажів за результатами безпосередньої зустрічі з клієнтом є відсутність виявлення платоспроможності клієнта і мотивів клієнта, невміння менеджерів працювати з запереченнями, тощо.
Нагадаємо, раніше сайт «Сьогодні» розповідав, через що дорожчають квартири у столиці.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram