Домой Украина Житло у передмісті Києва: скільки коштує і чому стає все популярнішим

Житло у передмісті Києва: скільки коштує і чому стає все популярнішим

Ціни на нерухомість в Україні знаходяться в постійній динаміці: то завмирають на кілька місяців, то демонструють різкий стрибок вгору. Проте, найвищі ціни на житло традиційно в Києві, де середня вартість одного квадратного метра становить близько 24 тис. грн. Але, останнім часом набирають популярність квартири у передмісті столиці. Сайт «Сьогодні» розбирався, які населені пункти поруч з Києвом користуються найбільшим попитом, скільки там коштують квартири і чому люди все частіше вибирають передмістя для життя.

Як змінюється попит на житло у передмісті

Нещодавно ми писали про те, що обсяги будівництва в Україні зростають. За даними Укрстату, ще в 2017 р в цілому по країні зводилося 11,3 млн кв. м житла, а вже в 2018 р – 12,87 млн кв. м. Це майже 167 тис. квартир. Рекордсменом за кількістю квартир стала Київська область – там на стадії будівництва було 39 613 квартир, а в самому Києві будувалося 35 806 квартир.

Проте, в експлуатацію здається далеко не все житло, а з кожним роком кількість зданого житла навіть зменшується. У Києві, наприклад, у 2018 році було здано в експлуатацію лише 75,5% від показника 2017 року – 1,2 млн кв. м. У Київській області – 89,6% (1,5 млн кв. м). Ми бачимо, що в області ситуація куди краще, ніж в самій столиці.

Експерти та аналітики одностайно відзначають, що за останні роки попит на нерухомість у передмісті Києва значно виріс, що спровокувало і зростання цін.

За даними інформаційно-аналітичного порталу про новобудови 3м2, з травня 2018 року по травень 2019 року вартість квартир в ЖК, розташованих на відстані до п'яти кілометрів від столиці, зросла на 1000 грн на кв. метр, або на 7,69%. У населених пунктах, які знаходяться на відстані від 5 до 10 км ціни на квартири збільшилися на 800 грн або на 6,6%, а в ЖК, розташованих на відстані від 10 до 20 км в рік ціна за квадратний метр зросла на 1700 грн або на 15,04%.

Таким чином, середня вартість житла в передмісті столиці всього за рік зросла більш, ніж на 1000 грн (на 8,2%) і зараз становить 13 200 за квадратний метр. Проте, такі ціни все одно набагато нижчі, ніж ті, які пропонують столичні забудовники.

«За 3 місяці поточного року забудовники передмістя столиці утрималися від перегляду цінової політики. Навіть в об'єктах на завершальній стадії будівництва, коли ціни часто підвищуються в середньому на 5%, перегляд ціни для покупця був відкладений. Це стало причиною того, що, на відміну від Києва, де попит впав на 10-15%, попит на житло у передмісті був досить стабільний», – зазначив Владислав Кононов, керуючий партнер AVM Development Group.

Зараз попит на житло в передмісті продовжує зростати і вже істотно перегнав столичні пропозиції. Експерти впевнені, що люди все частіше віддають перевагу комфорту і спокою.

«На сьогоднішній день у співвідношенні попиту передмістя вже виграє у Києва на 10-15%. Про це свідчать і темпи будівництва за містом, які значно випереджають Київ. Завжди вважалося, що у Києві будувати престижно: там ціна вище, нібито статус столиці є додатковою вартістю ЖК. Але за останні 5-7 років забудова передмістя підтверджує зворотне: покупцям не потрібен столичний «статус» і житло в багатоповерховій коробці. Їм потрібен комфорт, природа, тиша», – пояснює в коментарі сайту «Сьогодні» Вікторія Берещак, експерт інформаційно-аналітичного порталу про нерухомість 3m2.

У консалтинговій компанії City Development Solutions нам розповіли, що через тривалу урбанізацію України та привабливість переїзду до столичного регіону попит на приміське житло ще довгий час буде залишатися високим. В середньому за останні роки попит на приміську первинну нерухомість зростає на 5-7% на рік, і за підсумками 2018 року становить близько 10 тис. проданих квартир на всю Київську область.

Які населені пункти найпопулярніші

Правда, далеко не всі приміські населені пункти користуються попитом. Так, в City Development Solutions пояснили, що популярність міст-супутників Києва залежить від декількох факторів. Серед них такі як транспортна доступність і сполучення з Київським метрополітеном, наявність власної соціальної інфраструктури, вартість житла і екологічні показники.

«За підсумками 2018 року найбільш популярними у девелоперів були такі міста, як Ірпінь (1296 нових квартир), Буча (1025 нових квартир), Бровари (1 265 нових квартир) і Обухів (768 нових квартир). Розвиток житлових проектів в цих містах пов'язаний з меншими ризиками, ніж, наприклад, в більш віддалених населених пунктах, оскільки вони розташовані в межах прямого транспортного сполучення зі столицею і мають сформовану репутацію обласних центрів нового будівництва», – кажуть у консалтинговій компанії.

Вікторія Берещак додала, що зараз активно забудовується Софіївська і Петропавлівська Борщагівки, Вишневе з прилеглими селищами, напрямок Ворзеля, Бучі, Ірпеня та, звичайно ж, Гатне.

«Але хочу зауважити, що, наприклад, у Петропавлівській Борщагівці практично вичерпані земельні ресурси під будівництво житла. Популярність цих населених пунктів полягає в їх розташуванні стосовно Києва, транспортному сполученні зі столицею, створеному інфраструктурному комплексі. Наприклад, Вишневе – це вже повноцінне місто з усією супутньою інфраструктурою – вже через кілька місяців в цьому населеному пункті відкриється перший ТРЦ окружного формату», – каже Берещак.

Чому передмістя вибирають все частіше

Головна перевага передмістя – співвідношення ціни і якості. Тут за невелику київськими параметрам суму можна купити відмінне житло в новобудові, з хорошими комунікаціями, охоронюваною територією і розвиненою інфраструктурою. Різниця в цінах зі столицею тут часом більш, ніж 30%, тому популярність передмістя цілком очевидна.

Вікторія Берещак розповідає, завдяки чому приміські ЖК конкурують з київськими. Головні фактори, це:

  • концепція і якість проектів;
  • цінова політика;
  • створювані об'єкти інфраструктури, особливо соціально-побутової: садочки, школи та медичні заклади;
  • додаткова вартістю ЖК: всілякі інноваційні рішення, наприклад, впровадження системи «розумний дім», використання енергозберігаючих технологій, новаторські підходи до створення планувань та ін.;
  • рекреаційні можливості.

«Якщо 3-4 роки тому однією з ключових причин вибору квартири у передмісті була менша щільність забудови і комфорт проживання, виражений в чистому повітрі і рекреаційних ресурсах (ліси, озера), то зараз основний мотив покупки приміського житла – значно менша вартість квартири. Так, середня ціна на київську нерухомість економ-і комфорт-класів становить 18-23 тис. грн за 1 кв.м., в той же час у передмісті є можливість придбати квартиру, заплативши за 1 кв.м. всього 11-15 тис. грн. Таким чином, велика економія при покупці, а також можливість відносно швидко щодня добиратися до Києва є основними причинами вибору приміського житла», – відзначають в City Development Solutions.

У компанії додають, що для власного проживання у передмісті купується не менше 85% житла. Згодом можливе зростання кількості інвестиційних угод з метою здачі квартири в оренду. На поточному етапі розвитку ринку основною причиною покупки квартири у передмісті, крім власного проживання, є бажання в подальшому її перепродати – так званий «спекулятивний» попит.

Яке житло найпопулярніше

За даними City Development Solutions, 90% всього попиту припадає на квартири вартістю до 35 тис. доларів. Що стосується розміру квартир, то тут людей найчастіше приваблюють однокімнатні та двокімнатні.

«На 3-кімнатні квартири припадає лише 18% попиту. Інтерес покупців до багатокімнатних квартир сильно обмежений. За площею квартири ситуація дещо відмінна – більше половини (58%) потенційних покупців підбирають квартиру площею до 50 кв.м. Це пояснюється бажанням як заощадити на покупці, так і оптимізувати майбутні витрати на ремонт і комунальні послуги», – кажуть в компанії.

В радіусі до 5 км від Києва найчастіше купують 1-2-кімнатні квартири, а вже від 5 до 10 км – в основному 2-3-кімнатні квартири.

«На відстані 15-20 км від Києва – це вже 3-кімнатні та більше квартири. Тому говорити про те, що купують тільки однокімнатні квартири – це не зовсім вірно. В окремих населених пунктах лідерами продажів є саме багатокімнатні квартири. Тому питання популярності тих чи інших квартир залежить від категорії покупців і самого житлового комплексу», – пояснила Берещак.

Владислав Кононов, керуючий партнер AVM Development Group додав, що за 3 місяці поточного року на первинному ринку передмістя Києва, особливо, у березні, значно збільшилася кількість покупців котеджів площею від 100 м2, а також бажаючих придбати земельні ділянки під індивідуальне будівництво.

«На даний момент близько 12% покупців цікавляться саме цими сегментами нерухомості. За популярністю котеджі і земля практично зрівнялися з двокімнатними квартирами площею від 45 кв. м до 60 кв. м. Ще рік тому частка покупок котеджів не перевищувала і 5%, то зараз, через конкурентну ціну, порівнянну з 3-кімнатною квартирою у передмісті площею до 100 кв. м або 1-кімнатною в спальних районах Києва, покупці все більше цікавляться саме котеджами і землею», – розповів Кононов.

Він також зауважив, що основною перевагою котеджу за містом в порівнянні з квартирою є те, що сама земля під будівництво – це інвестиційне вкладення. Крім цього, котеджні містечка передбачають створення повноцінного інфраструктурного комплексу.

Кононов також виділив основні тенденції, яких варто очікувати на ринку нерухомості у передмісті у 2019 р.:

  • забудова передмістя столиці буде зосереджена в основному в невеликих населених пунктах;
  • в зв'язку з прийняттям нових ДБН, що обмежують поверховість забудови виходячи з щільності населення в населеному пункті, кількість нових проектів у передмісті Києва може скоротитися на 25%. На сьогоднішній день рентабельність будівництва об'єктів економ і комфорт-класу у передмісті столиці вже не перевищує 20-25%, і її подальше зниження стане проблемою для забудовників;
  • купівельні переваги багато в чому будуть спрямовані на об'єкти, що будуються в невеликих населених пунктах, розташованих між київськими околицями і містами-супутниками, наприклад, Чайки, Чабани, Ходосівка, Гатне та ін.;
  • при збереженні економічного зростання та політичної стабільності в найближчі 6 місяців ситуація на ринку нерухомості передмістя Києва залишатиметься прогнозованою, а забудовники будуть максимально утримувати ціни він підвищення.

Нагадаємо, раніше «Сьогодні» розповідали про те, як в Києві сімейна пара орендує житло для бездомних.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи

Косметологические кушетки по оптимальным ценам

Если Вы желаете купить качественные косметологические кушетки, необходимо очень серьезно отнестись к этому выбору. Современный выбор спецоборудования для салона просто поражает своим разнообразием. Прежде...

Вибираємо блокнот для маркування

Брендований блокнот - це не тільки щоденник, де можна залишати нотатки, але і прекрасний маркетинговий інструмент, оскільки він допомагає просуванню фірми на ринку. Нанесення корпоративного...

Для чего нужен фоам ролл

Фоам роллер − это ролик для массажа цилиндрической формы, который атлеты применяются для восстановления после занятий и расслабления мышц. Изделие стимулирует кровообращение в мышечных волокнах,...

Як вибрати кушетку для косметологічних процедур

Кушетка – це важливий та необхідний предмет меблів, який встановлюється у салоні краси. Його також купують для масажного кабінету, закладу, де надаються послуги з...

Сколько будет стоить украинская земля после открытия рынка: названа цена гектара

Пока профильный комитет Верховной Рады обсуждает правки к законопроекту об обороте сельхозземель в Украине, глава Ассоциации свободных землевладельцев в Украине Дмитрий Ливч во время...

Что такое подшивание от алкоголизма

Зависимость от алкоголя – это не просто вредная привычка, а серьезное заболевание, которое не просто портит жизнь тому, кто им страдает. Оно сказывается также...

Решения гардеробных систем

Входить или не входить? Какую гардеробную систему выбрать? В этом вопросе все дело в математике. Есть ли у вас углубление глубиной не менее 2,4 м...

Лучшие разработчики игровых аппаратов 2021 года

Если вы, как и мы, фанат онлайн-казино, вы наверняка знаете все об онлайн-слотах. Де-факто они станут самой популярной онлайн-игрой в 2021 году, и все...

Обзор игрового автомата Aztec Gold

На сегодняшний день слот «Золото Ацтеков» является слот-автоматом, где с успешно используется новый игровой движок. В это игре, Вы откроете для себя множество необычных...

Как правильно выбрать бетонную смесь?

Приобретая бетонную смесь, каждый клиент желает получить товар высокого качества, так как от него зависит результат стройки. Чаще всего, продукцию поставляют сразу со склада...