З наближенням свят питання, де провести новорічну ніч для багатьох українців стає все більш актуальним. Правда, поїздки за кордон у зв’язку з істотною девальвацією гривні і падінням на її тлі купівельної спроможності населення, можуть собі дозволити все менше потенційних туристів. Тому люди і вибирають варіанти подорожей всередині країни.
На Новий рік попит на оренду житла традиційно зростає. Найбільші темпи зростання – в містах-мільйонниках – Києві, Одесі та Львові. Разом з попитом ростуть і ціни. Редакція «Сегодня.ua» спробувала з’ясувати, почому здають житло на новорічні свята.
Спекуляції орендарів
За словами експерта консалтингової компанії SV Development Сергія Костецького, у зв’язку з кризою, українці в два рази рідше подають заявки на добову оренду житла.
«У некризові роки кількість угод з постачань оренді в період новорічних свят збільшувалася на 30-40%, в деяких містах було навіть у 2 рази збільшення. Цього року за нашими підрахунками, кількість заявок на добову оренду збільшилася на 15% .В основному знімають місцеві жителі – це 80%, і 20% – приїжджі і туристи», – говорить експерт.
При цьому для орендарів Новий рік і Різдво – традиційно «високий сезон» і можливість гарненько заробити. На тлі того, що попит піднімається, зростають і ціни.
«На період новорічних свят багато власників встановлюють спеціальні тарифи, які часто в 2-4 рази вище цін на житло в «низький» сезон і збільшують мінімальну кількість ночей для оренди. Більшість власників не приймають бронювання заздалегідь, так як чекають моменту, коли ціни на житло в період передноворічного ажіотажу досягнутий апогею, щоб здати квартиру максимально вигідно і на більшу кількість ночей. Наприклад, двокімнатна квартира в Києві в середньому коштує близько 500 грн., а в НР ніч вона може коштувати 1500, з обмеженням з бронювання від трьох ночей», – кажуть у прес-службі сервісу подобової оренди квартир «Добово».
«Хіт-парад» мільйонників
За видами нерухомості найпопулярнішими на Новий рік залишаються квартири, заміські будинки орендують куди рідше.
В тренді
Як упадуть ставки за іпотекою: експерти поправили прогноз Гончарука
«Найбільш популярні варіанти – квартири. На них відходить приблизно 80-85% попиту. Якщо говорити про квартири, то найпопулярніші варіанти – від 70 кв.м. і вище», – говорить Сергій Костецький.
З українських міст-мільйонників найпопулярніший в плані подобової оренди – Львів. При цьому столиця Галичини ще й найдорожча в цьому плані.
«Традиційно лідирує Львів (як найбільш різдвяно-святковий), потім Київ і потім Одеса. Пропозицій досить багато. Пропозиції по добовій оренді у Києві на новорічну ніч починаються від 300 і досягають 5000 грн (в основному 3-5 тис. грн коштують заміські будинки, – ред.). В Одесі зняти квартиру можна від 300 грн і до 20 000 грн (за приватний будинок). У Львові діапазон цін – від 1600 грн до 4000 грн. При цьому питанням оренди слід потурбуватися вже зараз, щоб встигнути підібрати найбільш вигідну пропозицію заздалегідь», – кажуть у прес-службі «Добово».
Компаніям здають неохоче
Великим компаніям, за словами експертів, житло на добу може бути знайти складніше.
«Багато власників категорично відмовляються здавати квартири під святкування для великих компаній, або ж вимагають доплату за додаткових гостей і заставний депозит на визначену суму за збереження апартаментів. Це обумовлено тим, що іноді збитки після вечірок і масових гулянь досягають чималих сум, і власники змушені їх покривати за свій рахунок, без компенсації з боку гостей», – говорить Валерія Чаленко – лідер відділу продажів «Добово».
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram