ДомойУкраинаКиевВ Україні масово переводять квартири з нежитлового фонду в житловий

В Україні масово переводять квартири з нежитлового фонду в житловий

Колись на ринку нерухомості була модна схема: люди купували квартири на першому поверсі, щоб здати (або продати) їх під магазин, нотаріальну контору, салон краси тощо. У житловій квартирі відкривати магазин заборонено, тому куплені таким чином квартири з житлового фонду переводили в нежитловий. Зараз же стало помітно і зустрічний рух.

«Якщо раніше були звернення тільки по передачі з житлового в нежитловий, то тепер приблизно стільки ж хочуть перевести назад», – говорить керівник «БТІ-сервіс» Олег Ігнатьєв.

Експерти пояснюють це тим, що оренда комерційної нерухомості стала менш вигідною, і багато приміщень просто стоять порожніми. Як каже керівник Харківського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ) Олексій Попов, окремі випадки дійсно трапляються. До того ж, якщо раніше забудовники перші поверхи відводили під магазини, то зараз цього немає – в пріоритеті квартири.

НОВОБУДОВИ. «Буває, людина купила якесь напівпідвальне приміщення і переводить його в квартиру, – розповідає Олег Ігнатьєв. – Але це рідкісний випадок». Так звідки ж тенденція? Виявляється, ноги ростуть від підвищення будівельних норм в нашій країні. Так вийшло, що будинки, які за старими нормами взяли б у експлуатацію з відкритими обіймами, зараз забудовники не можуть здати, тому що частина квартир не відповідає новим уявленням про те, що таке квартира. «Наприклад, в комплексі будинки розташовані так, що частина квартир вікнами повністю виходять на північ. Сонячні промені не потрапляють туди в достатній кількості, і її не можна здати як квартиру. Тому забудовники здають це як нежитловий фонд – «апартаменти», «творчі майстерні» . А люди купують і самі переводять їх в квартири», – пояснює Ігнатьєв. Таким чином людина може заощадити 5-15 тис.доларів.

СХЕМА

«УДАБК(ДержавнуархітектурнобудівельнукомісіюРед.)подаєтьсязапитнареконструкціюприміщення.Цяреконструкціяможебутичистоформальною,аможетеісправдіпровестиперепланування,якщовампотрібно.Післяреконструкціїоб’єктвводитьсявексплуатаціювжезіншимцільовимпризначенням.Прицьомупереплануваннявідразужузаконюється«,говоритьОлегІгнатьєв.

Єорганізації,яківізьмутьсязавасвсезробитипідключ.Длясередньогооб’єктаплощеюв50кв.мцінаперекладуможескласти2-2,5тис.доларів:виконавецьскладаєвсюнеобхіднудокументацію,подаєкудитребаізкимтребапро вседомовляється.Післячоговиотримуєтедеклараціюпро введенняприміщеннявексплуатацію,зякоюйдетедо нотаріуса,деваміготуєновіправовстановлюючідокументи.Всяпроцедуразаймає1,5місяці.

В тренді

Українцям дозволять вибирати банк для отримання зарплати

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи