ДомойЗарубежная недвижимостьСШАДоступне житло: як збити ціну на оренду квартири

Доступне житло: як збити ціну на оренду квартири

Збити ціну на оренду квартири складно, але можливо. Охочих зняти житло більше, ніж пропозицій про здачу, через це власники квартири дуже рідко йдуть на поступки. Однак ріелтори радять торгуватися. Орендодавці іноді переоцінюють житло і збити ціну можна хорошими аргументами.

Як просити орендодавців знизити ціну, розбирався сайт «Сьогодні».

Як не можна збивати ціну

«Все дорожчає, а зарплати як були маленькими, так і є», – це не причина знизити вартість оренди. Навпаки, через такий аргумент власник квартири може відмовити. Якщо скаржитися на ціни, орендодавець швидше подумає, що перед ним неплатоспроможний кандидат, а це ризик.



Фото: А. Гончаров

Набагато продуктивніше привести чіткі аргументи з приводу самої квартири. Вони повинні ґрунтуватися на:

  • місцезнаходженні та доступності до транспорту;
  • стані будинку і під'їзду;
  • наявності та справності базової побутової техніки: пральна машина, холодильник, плита.

Невдоволення і критика квартири теж відштовхнуть орендодавця, і про знижку можна забути. Занадто чіплятися до недоліків не потрібно. Краще говорити про об'єктивні вади, а не про невдалий ремонт, негарний вид з вікна. Будь-які дії, які пов'язані з грубістю, тиском або маніпуляціями, не викличуть бажання знизити ціну. Кращий спосіб налагодити контакт – шанобливе ставлення.

Власник квартири може підняти ціну, якщо помітить, що претендент дуже зацікавлений у тому, щоб зняти саме його житло.

Торгуватися по телефону або в листуванні ріелтори не радять. Це не принесе успіху, оскільки ні орендар, ні орендодавець не познайомляться і не встановлять особистий контакт.

Реалії українського ринку

На вартість оренди впливає ринок. Перед тим як здавати своє житло, власник зазвичай дивиться ціни конкурентів. Але оскільки своя квартира, звичайно ж, краще, світліше і зручніше, то орендодавець може трохи накинути. Саме цю націнку і можна спробувати збити, вважають ріелтори. Однак у Києві і містах-мільйонниках власники квартир неохоче йдуть на поступки. Таких близько 15%, відзначає Артур Пилипчук, генеральний директор агентства нерухомості Valion real estate group. І чим дешевше квартира, тим складніше отримати знижку.

Фото: А. Іскрицька

Наприклад, ціну на житло в Києві, яке здається в межах 7-15 тисяч гривень, збити практично неможливо, каже директор департаменту Асоціації ріелторів України Едуард Базус. Квартири за такою ціною і так швидко здаються. Торгуватися можна при оренді елітного житла, або якщо запропонувати орендодавцю заплатити наперед відразу за кілька місяців.

«На ринку оренди велика конкуренція – попит перевищує пропозицію. Тому власники житла практично не включають у вартість можливість торгу. Знижка більш реальна при покупці нерухомості», – коментує експерт.

Але спробувати отримати знижку не буде зайвим.

Як просити знижку на оренду житла

До перегляду квартири потрібно готуватися. Ріелтори радять порівняти ціни на п'ять-шість схожих квартир в районі. Якщо є варіанти дешевше, це кращий аргумент збити ціну. Але якщо цін нижче немає – поторгуватися, швидше за все, не вийде.

Через невідповідність в оголошенні про оренду з реальністю можна просити знижку. Наприклад, в оголошенні вказано, що поруч є школа чи поліклініка, а насправді – вони через зупинку. Це серйозна різниця. Або написано, що від станції метро до будинку йти п'ять хвилин, а насправді – п'ятнадцять.



Фото: А. Гончаров

Не бійтеся повідомити під час переговорів, що ви тільки що з перегляду іншої квартири. Якщо господар буде знати, що ви готові зняти інше житло дешевше, можливо, це буде для нього додатковим стимулом поступитися вам.

У самій квартирі теж треба бути уважним. Несправна розетка, старий холодильник, облізла фарба на стінах, грибок і пліснява, тече кран – це все зменшує вартість оренди.

Запропонуйте зробити в орендованій квартирі косметичний ремонт, якщо є можливість. Це стане хорошим аргументом, щоб отримати знижку на оренду, відзначають ріелтори.

Відзначимо, раніше ми писали про те, за скільки українець може накопичити на своє житло.

Також «Сьогодні» розповідали про те, що в Україні з'явилися нові шахрайські схеми при оренді житла.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи