Зовсім скоро тисячі новоспечених студентів підуть на навчання. Але далеко не всі іногородні студенти змогли оселитися в гуртожитку, багатьом не вдалося знайти квартиру або кімнату за прийнятною ціною, а деякі обходяться тимчасовим притулком, плануючи зайнятися пошуками з другого семестру. Сайт «Сегодня» розповідає, у скільки обійдеться житло поблизу найпопулярніших університетів столиці.
КНУ та Політех в лідерах за кількістю абітурієнтів
Під час вступної кампанії 2018 р понад 146 тис. абітурієнтів подали близько 915 тис. вступних заяв до різних українських вузів. Так, лідерами за кількістю поданих документів в Києві стали такі навчальні заклади:
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 37,9 тис. заяв;
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 33,2 тис. заяв;
- Київський національний торговельно-економічний університет – 28,1 тис. заяв;
- Національний авіаційний університет – 23,9 тис. заяв;
- Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана – 17,4 тис. заяв.
Оскільки ці вузи стали найпопулярнішими в Києві, ми вирішили розібратися, у скільки ж обійдеться житло поблизу цих навчальних закладів, чи можна потрапити до університетського гуртожитка чи краще пошукати варіанти знімання приватної житлоплощі.
Традиційно, найбільшою популярністю серед студентів користуються однокімнатні квартири неподалік вузів, хоч це і виходить дорожче, ніж жити у віддалених районах Києва. Також студенти охоче знімають тільки кімнати, плануючи жити разом з господарями квартири, але таких пропозицій на ринку небагато.
КНУ
Головний корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка розмістився в центрі столиці біля станцій метро «Університет», «Театральна», «Золоті Ворота». У ВНЗ більше 15 корпусів, які розташовані по всьому Києву, починаючи від Голосіївському і закінчуючи Дорогожичами.
Так, згідно з офіційною інформацією, яка надана на сайті КНУ, у них налічується 20 гуртожитків, як блочного (душ і санвузол на дві-три кімнати), так і коридорного типу, які вміщують більше 8 тис. студентів. Мінімальна ціна за одне ліжко-місце в гуртожитках цього університету становить 473 грн, а максимальна – 530 грн.
Якщо жити в гуртожитку не хочеться, можна підшукати квартиру або кімнату. Поруч з головним корпусом КНУ знаходиться також Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова та Національний університет харчових технологій. Все це неподалік самого центру міста, тому житло тут обійдеться в пристойну суму. Аналітики OLX зазначають, що оптимальніше всього вибрати житло на станції метро «Університет».
«На майданчиках є можливість зняти скромну кімнату за 6-10 хвилин ходьби від 2 100 грн. Хоча бюджетні варіанти все ж є винятком з правила. Скромні кімнати на Університеті здають за 3 200. Однушку же можна знайти і за 9 000 грн. Хоча середня ціна в цьому районі все-таки вище – 12 000 грн», – зазначають в OLX.
КПІ
Київський політехнічний інститут розмістився біля однойменної станції метро на червоній гілці. На території університеті є 20 гуртожитків, які вміщують в себе понад 13 тис. студентів. Тут можна оселитися як до одномісної кімнати, так і в чотиримісної, але від цього залежатиме оплата. До того ж, студенти КПІ повинні платити не тільки за койко-місце, а й за комунальні послуги. Якщо жити в кімнаті вчотирьох, одній людині доведеться за все платити 569 грн на місяць, в двомісному ця ціна зросте до 994 грн, а в одномісному – до 1844 грн.
Але ось зняти кімнату або квартиру тут порядком дешевше, ніж близько КНУ. Однушку можна знайти в районі в середньому за 8 тис. грн, а кімнату – за 3 тис.
«Кімнату біля КПІ нескладно знайти за 3 000 грн. Найбюджетніша однушка, яку пропонують зараз на OLX в цьому районі, – 6 500 грн. А найпоширеніші ціни на однокімнатні для КПІшників здаються за 8 000-9 000 грн», – говорять аналітики OLX.
КНТЕУ
Київський національний торговельно-економічний університет знаходиться неподалік станції метро «Лісова». Через таке розташування ціни на житло тут дуже демократичні порівняно з центром. Всього в КНТЕУ є 5 гуртожитків, але оплата за койко-місце однакова у всіх – 520 грн на місяць. Гуртожитки розташовуються в студмістечку, прямо навколо самого університету, тому все знаходиться в пішій доступності, щоправда, щоб дістатися від Лісової до іншої точки Києва, доведеться витратити чимало часу.
Ціни на квартири тут одні з найнижчих в Києві, через віддаленість від центру міста. За 4 тис. грн тут можна зняти цілком пристойну однушку, а вартість кімнати буде і того менше – близько 2,5 тис. грн.
«Студентам з КНТЕУ оренда обійдеться найдешевше. Однокімнатна квартира за 3 500 стане приємним бонусом до вступу саме до цього вузу. Ще приємніше може виявитися вартість кімнати – 2 200. Від університету, до речі, 14 хвилин пішки до станції метро «Лісова», – зазначають в OLX.
НАУ
У Національному авіаційному університеті вчиться чи не найбільше студентів в Києві. Найближче метро біля цього вузу – «Шулявська», але добиратися до нього доведеться на тролейбусах, маршрутках чи швидкісному трамваї.
Територія університету займає більше 70 гектарів, всі корпуси, гуртожитки і необхідні інстанції розташовані в пішій доступності. У НАУ є 11 гуртожитків. Ціни тут не дуже відрізняються від інших університетів, так, за одне койко-місце в різних гуртожитках доведеться заплатити від 520 до 562 грн. Щоправда, в НАУ всі гуртожитки переважно коридорного типу, і всього в кількох є блокова система.
Якщо задуматися про винаймання квартири, то можна пошукати варіанти близько червоної гілки метро, починаючи від станції метро «Святошин» і закінчуючи «Політехнічним університетом», але оптимальним варіантом залишається знайти житло близько «Шулявки».
«Кімнати на «Шулявці» здаються за привабливими цінами до 3 000 грн, однушки – від 5 500 грн. Є також великий вибір однокімнатних смарт-квартир в районі 8 000 грн», – пояснюють в OLX.
КНЕУ
Київський національний економічний університет знаходиться прямо біля станції метро «Шулявська», тому ситуації з цінами на квартири тут схожі з тими, що ми описували для студентів НАУ. Всього в КНЕУ 6 гуртожитків, майже всі з яких розміщені біля самого університету. А ось один гуртожиток, щоправда, знаходиться майже при виїзді зі столиці – поблизу Софіївської Борщагівки.
Але, на жаль, на сайті університету інформацією про те, скільки коштує проживання в гуртожитку, діляться неохоче. Так, нам вдалося дізнатися, що вартість проживання на 2018-2019 рр. становитиме від 4500 до 5000 грн, залежно від гуртожитку. З огляду на те, що навчальний рік в університеті триває 10 місяців, виходить, одне койко-місце обійдеться в 450-500 грн на місяць. Плюс до цього, ще потрібно буде платити за електроенергію.
Так, однокімнатні квартири в районі пропонують за 8-9 тис. грн, щоправда, можна знайти і дешевше, близько 6,5-7 тис. грн, а кімнату і зовсім можна зняти за 3 тис. грн.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що ціни на оренду житла у великих містах вже зросли на 20%.
Також ми розповідали, що в Кабміні серйозно взялися за ринок орендного житла і вже зараз розробляють необхідні законопроекти.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram