ДомойЗарубежная недвижимостьКупуємо таунхаус: придивляємося до сусідів і заміряємо ділянку

Купуємо таунхаус: придивляємося до сусідів і заміряємо ділянку

Ближче до літа міські бранці розпеченого асфальту починають мріяти про переїзд у власний будинок у передмісті. Одна біда — переважній більшості з нас свій заміський котедж просто не по кишені. Втім, існує альтернатива і тісному міському житлу, і дорогому котеджу на лоні природи. Це таунхауси, що поєднують в собі властивості і того, й іншого. Ми вирішили придивитися до сучасних таунхаусів, розібратися в їх перевагах та недоліках і подивитися, що і за якою ціною можна сьогодні придбати. У цьому нам допомогли директор ріелторської компанії «Золоті ворота» Олексій Холмецький, директор компанії «Реалекспо» Віктор Коваленко і ріелтор, який спеціалізується на роботі з таунхаусами, Руслан Марусик.

ДЕМОКРАТИЧНИЙ БУДИНОК

Таунхауси (малоповерховий житловий будинок на кілька квартир, зазвичай без загального під’їзду) сьогодні — це демократична альтернатива заміському житлу. Собівартість будівництва таких будинків помітно нижча, ніж у зведених аналогічно за площею і якістю, але окремих. Чим більше блоків у таунхаусі, тим більша економія: менше стін, підготовка одного великого фундаменту обходиться дешевше, ніж кількох поменше, і підводяться комунікації до одного будинку. При цьому до квартири в таунхаусі, як правило, додається невелика ділянка землі: є де припаркувати машину, розбити невеликий сад-город, спорудити альтанки, мангал для шашликів і т. п. «Ідея таунхауса багатьом припала до душі, — говорить Олексій Холмецький. — Людям хочеться жити на свіжому повітрі, ближче до природи і подалі від міського шуму, а от $150-200 тис. на окремий будинок є далеко не у кожного».

З ЧОГО БУДУЮТЬ І ДЕ ПРОПОНУЮТЬ

Досить типове планування таунхауса таке: на цокольному поверсі — гараж, пральня, санвузол, госпблок. Перший поверх — кухня, їдальня, вітальня, лоджія, санвузол. Другий — дві спальні, дитяча і санвузол.

Таунхауси — це котеджні містечка, що охороняються, з розвиненою інфраструктурою.

МАТЕРІАЛИ. Найпоширенішою технологією малоповерхового будівництва в світі вважається панельно-каркасна (т. зв. «канадський будинок»). Таке житло зводиться швидко, відмінно зберігає тепло, має досить низьку собівартість і високу міцність. Але для нашого менталітету будинок з ДСП, закріплений на дерев’яному каркасі, виглядає якось легковажно, так що у нас такі не набули великого поширення. «Каркасних таунхаусів пропонують мало, — пояснює Руслан Марусик. — Частіше з газобетону і цегли».

Матеріал, який найбільше використовується у нас, — газобетон. Він дозволяє зводити стіни швидше і дешевше, ніж із цегли, до того ж він набагато тепліший. Але цегла — це традиція, яка асоціюється з надійністю і довговічністю. Її охоче використовують як аргумент продавці більш дорогих таунхаусів, розписуючи, з яких саме шарів складаються їх стіни: звичайна керамічна цегла, утеплювач, порожній простір, а за ним — ще шар цегли, а потім вже зовнішнє утеплення та оздоблення. Навряд чи вся ця пишність виявиться теплішою за стіну канадського будинку, але звучить переконливо.

МІСТЕЧКА. Таунхауси — це котеджні містечка з розвиненою інфраструктурою. Але з приходом кризи будівництво багатьох з них «зависло». Натомість, як зазначає Віктор Коваленко, з’явилися міні-містечка на окремих ділянках з невеликим (6-20) числом таунхаусів у кожному. Втім, як будуть йти у них продажі, поки незрозуміло.

НА ЩО Є ПОПИТ

І до нинішньої кризи ринок заміської нерухомості не міг похвалитися великою активністю через відсутність доступного іпотечного кредитування, невисоку платоспроможність покупців та ін. А з 2014-го життя на ньому і зовсім майже завмерло. Щоправда, не у всіх сегментах. Як стверджує Віктор Коваленко, більш-менш реальний інтерес покупці виявляють до нових будинків вартістю до $500-600 за кв. м. Але купити за такі гроші окремий сучасний котедж складно — ріелтори називають ціну в межах $800-1000 за кв. м.

Ось народу і залишається орієнтуватися або на будинок старої споруди, що не зовсім відповідають сучасним уявленням про комфорт, енергозбереження і т. д., або вибирати сучасне заміське житло в таунхаусі (ціни на них стартують приблизно з $400 за кв. м). Щоправда, найдорожчі будинки, як стверджує Віктор Коваленко, зазвичай будуються за каркасними технологіями, а це сподобається далеко не кожному покупцеві. Більший інтерес проявляють до будівель з газобетону.

Зараз в основному купують заміські будинки не дуже великої площі. За спостереженнями Руслана Марусика, найбільшим попитом користуються нині таунхауси вартістю до $100 тис.

ДЛЯ НАРОДУ, ЧИ ЩО КУПИТИ ЗА 50 ТИСЯЧ

На сьогодні недалеко від Києва можна знайти цікаві варіанти вартістю до $50 тис. Наприклад, у Білогородці дворівнева квартира площею 71 кв. м продається за $27 тис. (тобто по $380 за «квадрат»). Таунхаус повністю добудований, всередині квартир зроблена розводка електромережі, стіни підготовлені під поклейку шпалер. Але у цієї пропозиції є і недоліки: ділянка землі, що додається до квартири, зовсім маленька, до того ж формально вона залишається у власності забудовника.

У Боярці двокімнатну квартиру в будинку на п’ять квартир площею 48 кв. м без обробки можна придбати за $31 тис. А з ремонтом, обкладеним плиткою і оснащеним сантехнікою санвузлом за $36 тис. Плюсом також є індивідуальне опалення.

А в котеджному містечку в с. Крюківщина (за 7 км від Окружної дороги) за $42 тис. можна придбати квартиру в дуплексі (таунхаусі на два блоки) площею 98 кв. м. До квартири додається ділянка землі розміром 1,6 сотки, а також власним паркомісцем і зоною відпочинку для барбекю.

Приклад. Подібні будинки вже побудовані під Києвом, хоча є і більш непримітні варіанти.

ДЕ ВУЗЬКО, ТАМ ЗАЗВИЧАЙ І ТИСНЕ

Перш ніж погодитися на покупку квартири в конкретному будинку, уважно проаналізуйте його планування і те, як часто ви будете переміщатися між поверхами. Для початку підрахуйте, скільки разів ви насправді пересуваєтеся з одного приміщення в інше там, де ви зараз живете — наприклад, скільки разів за вечір протоптуєте доріжку від спальні до кухні, від дитячої до передпокою і т. д. А потім розкладіть перед собою поверховий план таунхауса і накладіть ці маршрути на нього. Чи згодні ви стільки разів курсувати між цокольним поверхом і мансардою? А коли прийшли втомленими з роботи або захворіли?

ВИМІРЮЄМО ДІЛЯНКУ. Другим наслідком вузькості житла можуть виявитися складності з повноцінним використанням своєї ділянки. Взагалі, чим ближче форма ділянки до квадрату, тим краще. Тепер уявіть, що ширина вашої квартири по фасаду — 8 метрів (що для таунхауса дуже навіть непогано). І ви знаєте, що у вас ділянка 4 сотки (а це для таунхауса відносна рідкість, зазвичай землі дістається менше). Але не поспішайте радіти і порівнювати себе з власниками навіть радянської дачної ділянки тієї ж площі. Тому що ви маєте не близький до квадрата прямокутник, а витягнуту і досить вузьку «кишку» 50-метрової довжини. Спробуйте її розпланувати на папері і подивіться, наскільки вас влаштовує те, що вийшло.

ВИБРАТИ СУСІДІВ

«Перед тим як поселитися в таунхаусі, дізнайтеся, чи влаштовують вас сусіди», — говорить Олексій Холмецький. Звичайно, людина, замучена життям у міській багатоповерхівці, може зневажливо махнути рукою: «Знайшли, чим лякати!». І буде неправа.

Звісно, перебравшись у таунхаус, ви позбудетеся від сусідів зверху (і ніхто вас вже ніколи не заллє) і знизу. Але стосовно сусідів за стінкою ви, можливо, просто зміните шило на мило. Більше того, живучи в міській квартирі, ви могли місяцями не бачити тих, хто з вами ділить сходову клітку, а ось в таунхаусі так не вийде. Виберетеся ви увечері всім сімейством на задньому дворику чайку поганяти, а по сусідству на вузькій ділянці сусіди вже щосили дегустують пиво. «У нас поки немає тієї культури, щоб жити в таунхаусах, — додає Олексій Холмецький, — це більше європейська практика. Українцям поки що більше до душі паркани метрів по три заввишки».

Взагалі, щоб таунхаус жив нормально, необхідно, щоб всі дотримувалися загальних правил гуртожитку. «Спільна власність передбачає однаково правильне ставлення до неї», — говорить Олексій Холмецький. Зате, якщо сусіди виявляться близькими вам за сприйняттям життя, ви можете отримати ті відносини, які давно забуті мешканцями міських багатоповерхівок.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи