Вступна кампанія в Україні вже добігає кінця. Ще в 20-х числах липня навчальні заклади оприлюднили списки тих, хто вступив на бюджет, і їх повинні були зарахувати не пізніше 1 серпня. Після цього університети публікують списки контрактників, яких приймають на навчання до кінця вересня.
Минувши етапи тестування, подачі документів і зарахування, студенти тепер стурбовані іншим не менш важливим питанням – пошуком житла. Справа в тому, що далеко не всі вищі навчальні заклади можуть забезпечити своїх студентів гуртожитками, та й умови там все ж залишають бажати кращого. Тому багато першокурсників вирішують знімати квартири або хоча б кімнати неподалік вишів.
Сайт «Сьогодні» розібрався, у скільки обійдеться житло близько найпопулярніших вишів країни.
У лідерах КНУ та Львівський національний університет
У Міністерстві освіти і науки України назвали найпопулярніші виші серед випускників 2019 року. За даними прес-служби МОН, статистику збирали на основі кількості поданих заяв до вищих навчальних закладів.
Традиційним лідером в країні залишається КНУ ім. Тараса Шевченка, на другому місці виявився Львівський національний університет, а замикає трійку лідерів Київський політехнічний інститут.
- Київський національний університет ім. Тараса Шевченка – 41 412 заяв;
- Львівський національний університет ім. Івана Франка – 36 078 заяв;
- НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» – 35 242 заяви;
- НУ «Львівська політехніка» – 29 939 заяв;
- Київський національний торговельно-економічний університет – 24 233 заяви;
- Національний авіаційний університет – 22 324 заяви;
- Харківський національний університет ім. Каразіна – 19 379 заяв;
- Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана – 18 686 заяв;
- Київський університет ім. Бориса Грінченка – 14 925 заяв;
- Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара – 14 672 заяви.
До списку найпопулярніших вишів потрапили лише чотири навчальних заклади не зі столиці, яка традиційно лідирує за ціною оренди квартир. До того ж, зараз на орендному ринку нерухомості панує високий сезон, який і обумовлений збільшеним попитом студентів на житло. Ціни помітно стрибнули вгору, навіть якщо порівнювати з початком літа.
Читайте також: Оренда квартир в Україні: нерухомість ось-ось почне дорожчати
Київські виші розташовані в різних районах столиці, і якщо їх головні корпуси можуть бути ближче до центру, то інші доведеться шукати в найвіддаленіших районах міста. В аналітичному центрі DOM.RIA в коментарі сайту «Сьогодні» розповіли, що середні ціни на однокімнатні квартири біля головних вузів Києва становлять від 7,5 тис. до 9 тис. грн. Згідно з даними порталу, однушка в Шевченківському районі, неподалік КНУ, обійдеться в середньому близько 8,3 тис. грн, кімната – 3,7 тис. грн. Ціни на житло в Солом'янському районі, де розташувалися такі виші як КПІ, НАУ, КНЕУ – трохи нижче. Однушки по 8 тис. грн в середньому, а кімнати – по 3,1 тис. грн. А от середня ціна кімнати в Деснянському районі, де знаходиться КНТЕУ, становить 2,6 тис. грн.
КНУ та Київський університет ім. Грінченка
Так, головний корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який лідирує в списку найпопулярніших вишів, розмістився в центрі столиці біля станцій метро «Університет», «Театральна», «Золоті Ворота». Але, всього у ВНЗ понад 15 корпусів, які розташовані по всьому Києву, починаючи від Голосієвого і закінчуючи Дорогожичами.
Цілком логічно, що оренда нерухомості біля головного корпусу КНУ влетить в пристойну суму, тому що це центр міста. За даними аналітиків OLX, однокімнатну квартиру там можна знайти за 10-12 тис. грн, але більшість варіантів знаходяться в діапазоні від 14 до 16 тис. грн.
«Оренда двокімнатних квартир у середньому обійдеться в 16 -17,5 тис. грн. Найдешевше обійдеться підселення до кімнати або до гуртожитку – ціни 1,5 – 2 тис. грн. Орендувати кімнату можна в середньому за 4 500 грн», – зазначають в OLX.
Неподалік центральної частини Києва знаходиться і Київський університет ім. Бориса Грінченка, тому студентам, які хочуть жити поблизу з головним корпусом, теж потрібно готуватися до пристойних витрат. Зняти кімнату тут можна в середньому за 4 тис. грн. А вартість однокімнатної квартири становитиме близько 12-13 тис. грн. До того ж, в цьому районі не дуже багато різних пропозицій, тому багатого вибору немає.
Читайте також: Доступне житло: як збити ціну на оренду квартири
КПІ, НАУ і КНЕУ
У Солом'янському районі знаходиться відразу три великих і популярних університети – КПІ, КНЕУ та НАУ. Якщо два перших виші розташувалися відразу біля сусідніх станцій метро, то до НАУ зручніше добиратися на швидкісному трамваї.
Так, біля Київського політехнічного інституту найбюджетніший варіант – підселення до кімнати. Таке житло в Києві обійдеться від 1,3-1,5 тис. грн.
«Зняти кімнату можна постаратися від 2,2-2,8 тис. грн, але середні ціни в цьому районі – близько 4 тис. грн, а з хорошим ремонтом – до 7 тис. грн», – пояснюють аналітики OLX.
Оренда однокімнатної квартири в середньому обійдеться від 7,5 до 12 тис. грн, а ось двушки вже стартують від 14 тис. грн. НАУ і КНЕУ знаходяться неподалік станції метро «Шулявська», тому ціни тут приблизно однакові. Так, за підселення до кімнати потрібно заплатити від 1,6 тис. грн, а оренда окремої кімнати обійдеться в середньому 3-4 тис. грн. Щоправда, варто відзначити, що знайти варіант підселення до кімнати близько вузів не так-то просто. Все частіше орендодавці не хочуть здавати своє житло великій кількості людей і віддають перевагу одній людині в кімнаті.
«Ціни на однокімнатні квартири починаються від 6-6,5 тис. грн. А середня ціна на них – 9 тис. грн. Ціни на дво- і трикімнатні квартири починаються від 17 тис. грн», – кажуть в OLX.
Читайте також: Квартирні аферисти: як здати або зняти квартиру, щоб не втратити гроші
КНТЕУ
Ціни на житло біля КНТЕУ завжди були найприйнятнішими, оскільки цей університет розмістився не тільки на лівому березі, але ще і на кінцевих станціях червоної гілки метро. Тут студенти можуть підшукати варіанти біля метро «Лісова» та «Чернігівська».
«Найбюджетніші варіанти – підселення до кімнати або койко-місце починаються від 1,1-1,4 тис. грн. Зняти кімнату можна в середньому за 3 тис. грн», – пояснюють аналітики OLX.
Однокімнатні квартири тут ще можна знайти за 6-7 тис. грн, щоправда, хороших умов і ремонту там чекати не варто. Якщо потрібно житло з приємнішим зовнішнім виглядом, доведеться віддати близько 12 тис. грн на місяць. Ціни на двокімнатні квартири в середньому 8,5-9 тис. грн. Але знайти такі варіанти в сезон – практично неможливо.
Львівські виші
Незважаючи на те, що найвищими цінами на оренду житла традиційно може похвалитися столиця, інші великі міста України не відстають. Так, до рейтингу найпопулярніших вишів потрапили два львівських навчальних заклади – Львівська політехніка, яка розташувалася у Франківському районі, що охоплює центральну та південні частини міста, і Національний університет ім. Франка, який знаходиться в центральній частині міста – Галицькому районі.
«У Львові середня ціна оренди однокімнатної квартири у Франківському районі становить 7,1 тис. грн, а в Галицькому – 7,2 тис. грн. Орендувати кімнати там можна за 3,5 і 5 тис. грн відповідно», – зазначають в аналітичному центрі DOM.RIA.
У OLX розповідають, що існують також бюджетні варіанти оренди невеликих квартир тільки з найнеобхіднішими речами, на них ціни стартують від 2 тис. грн.
«У районі університету Франка та Політехніки, по вул. Бандери, підселитися до когось в кімнату можна за 1,5-3 тис. грн, або доплатити 500-1,5 тис. грн і зняти вже окрему кімнату за 3-3,5 тис. грн», – кажуть аналітики OLX.
Читайте також: Шахраї придумали нову схему обману з орендою житла: як захиститися
Харківські та дніпровські виші
До ТОП також увійшов Харківський національний університет ім. Каразіна та Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара.
Харківський виш знаходиться в центрі міста, неподалік метро. Студенти тут можуть зняти кімнату за 2,5-3,2 тис. грн, а ось однокімнатні квартири стартують від 5-5,5 тис грн.
«Однокімнатні квартири в середньому обійдуться близько 7,3 тис. грн, але можна постаратися знайти невелику смарт-квартиру за 5-5,5 тис. грн. «Двушок» і «трьошек» трохи більше, їх оренда в середньому обійдеться в 11 тис. грн на місяць», – зазначили в OLX.
Дніпро серед усіх великих міст України залишається одним з найдешевших. Ціни на житло тут набагато нижче, ніж в тому ж Харкові, не кажучи вже про Львів або Одесу, де вартість оренди не поступається Києву.
Зняти кімнату неподалік Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара в середньому можна за 2 тис. грн, а бюджетні варіанти стартують від 1,2 тис. грн.
«Ціни на однокімнатні квартири в середньому становлять 6,5-7 тис. грн на місяць, але можна знайти житло і за 3 тис. грн. Найдорожче обійдуться однокімнатні квартири з ремонтом в новобудовах, ціни на них досягають 12,5 тис. грн», – коментують в OLX.
Так, оренда житла зараз дійсно влітає в копійку. Але завжди можна знайти відповідний варіант, або ж, як кажуть студенти, «перекантуватися» місяць-другий у родичів і зняти житло вже тоді, коли ціни трохи опустяться після високого сезону.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram