Українці починають підшукувати житло на осінь. Студенти приглядають альтернативу гуртожиткам, молоді пари – родинні гніздечка. «Сьогодні» з'ясували, за скільки можна зняти однокімнатну квартиру в українських містах, а заодно дізналися у експертів, чи варто побоюватися подорожчання.
Почім оренда
За словами аналітика з нерухомості Сергія Костецького, в країні найбільшим попитом користуються однокімнатні квартири від 4 до 8 тис. грн.
«У столиці – це ціновий діапазон в 6-8 тис. грн», – говорить експерт.
Це підтверджують і сайти нерухомості. При цьому на ціну найбільше впливають розташування житла і ремонт. У центрі Києва вдасться зняти однушку за 10-12 тис. грн на місяць, але «вбиту» і без меблів. Прийнятного виду квартира з технікою коштуватиме вже близько 15 тис. грн, а елітна – і зовсім 25 тис. грн і вище. Економніше знімати однушки на околицях: там ще здають охайні квартири за 5-7 тис. Схожі ціни нині і у моря. В Одесі ціни на оренду житла в спальних районах стартують від 5 тис. грн, а в приморських – від 12 тис. грн. Але тут можна знайти і варіанти подешевше: «совкову» квартиру в передмісті вдасться зняти навіть за 2-3 тис. грн. Найлояльніші до наймачів західні міста. У Львові неподалік центру можна знайти однушку з непоганим ремонтом всього за 5 тис. грн, а якщо терпимо ставитися до «совка» – то і за 3 тис. грн. Квартира з дизайнерським ремонтом в центрі коштуватиме близько 16 тис. грн на місяць. У Харкові ціни теж не дуже кусаються. Тут оренда однушки зі старим ремонтом в спальних районах обходиться в 3-4 тис., оформлення новіше коштуватиме вже тисяч 5-6. За квартиру без техніки в центрі візьмуть 8 тис. грн, а з хорошим ремонтом – 12 тис.
Прогнози експертів
У прогнозах експерти розходяться. Сергій Костецький говорить, що восени квартиру може вийти зняти дешевше, ніж зараз.
«Сьогодні ситуація стабільна, долар не зростає, конкуренція між орендодавцями висока і навіть є незначні зниження вартості. Тому ціна оренди до осені, найімовірніше, залишиться на тому ж рівні або навіть трохи впаде», – стверджує аналітик.
А ось голова Союзу фахівців з нерухомості Віктор Нєсін вважає навпаки – варто чекати невеликого подорожчання:
«Оренда трохи підвищиться – до 10%. Восени в зв'язку з початком навчального року незмінно підвищується попит на житло, а орендодавці на це реагують».
З цим згоден і столичний ріелтор Максим Єрмоленко, але прогнозує зростання на 20%.
«»Можливі кадрові ротації з регіонів до столиці і бізнес-активізація можуть створити додатковий попит на орендоване житло для фахівців», – пояснює він.
Купити квартиру стало дорожче на 6-12%
Вартість купівлі житла в країні зросла. За даними Держстату, в середньому ціни на квартири первинки за останні півроку піднялися на 6%, а на вторинному ринку – на 11,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Багато експертів стверджують, що на цьому зростання цін заспокоїться.
«Якщо говорити про первинку, то там вартість завжди потроху піднімається через подорожчання енергоресурсів, але до кінця року, якщо нічого не станеться, зросте максимум на 5%, не більше», – вважає Сергій Костецький.
Він додає, що ситуація на вторинному ринку і зовсім залишиться на тому ж рівні, що і зараз.
«Тут все стабільніше, оскільки цей ринок завжди доларовий. До осені ж ніяких коливань цін на вторинному ринку не передбачається», – говорить експерт. Ріелтор Максим Єрмоленко іншої думки.
Він зазначає, що сьогодні на купівлю є попит, а тому, за його оцінками, продаж нерухомості зросте восени на 12-17%.
.Нагадаємо, раніше новини «Сьогодні» розбиралися, як здати або зняти квартиру, щоб не втратити гроші. У Києві та Рівному десятки наймачів зіткнулися з шахраями, які згадали стару аферу.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram