Напередодні літа все більше людей замислюється про те, щоб з галасливих і жарких мегаполісів переїхати кудись ближче до природи, хоча б на місяць-два. Але далеко не у всіх є дачі, де можна було б сховатися від міської суєти і насолодитися природою. Саме тому в соцмережах, в багатьох онлайн-групах щодо здачі житла в оренду все частіше з'являються оголошення про те, що люди шукають на літо дачу або невеликий будиночок поруч з лісом і річкою.
«Знімемо на дві сім'ї дачу на літо. Від двох кімнат, яким буде ремонт – неважливо, ми не вибагливі. Зручності можуть бути і у дворі, але дуже хочеться наявність водойми поруч, щоб було де покупатися і рибу половити», – пише киянка Олена в одній з груп на Facebook.
І це далеко не поодинокий випадок. Ріелторські сайти теж під зав'язку набиті пропозиціями про здачу в оренду на літо будинків в селищах. Сайт «Сьогодні» вирішив розібратися, за скільки можна зняти дачу, чому цим цікавиться все більше людей і які населені пункти користуються найбільшим попитом.
Середні ціни на дачі варіюються від 4 до 10 тис. грн
Ціни на оренду літнього житла по Україні досить сильно відрізняються, адже є безліч факторів, які підвищують вартість будинків. Так, наприклад, подалі від Києва невеликий будиночок без зручностей можна зняти і за 2500 грн. Але пропонують також і фешенебельні котеджі, які обійдуться в 20 тис. грн за місяць.
Роман Герасимчук, директор City Development Solutions в коментарі сайту «Сьогодні» розповів, що діапазон цін на оренду заміського будинку може здивувати своїм розкидом – від 200 доларів за невеликий приватний будиночок з «бабусиним» ремонтом до 20 тис. доларів на місяць за віллу з авторським ремонтом площею 600 кв.м. на березі Дніпра.
«Якщо говорити про якийсь середній показник, то орієнтуватися можна на 500-700 доларів в місяць – в такому бюджеті можна знайти непоганий будинок на 2-3 спальні з сучасним ремонтом і доглянутою ділянкою. В кінцевому підсумку, знайти можна житло на будь-який смак, а проведений за межами Києва час дозволить відновитися перед черговим навчальним або робочим роком і набратися сил до осені», – пояснює Герасимчук.
Аналітики OLX підрахували, що оренда дачної ділянки на все літо обійдеться в середньому 16 тис. грн, тобто по 4 тис. грн на місяць. Правда, не варто забувати, що багато що залежить від локації, адже будинки у передмісті Києва або Одеси будуть коштувати значно дорожче, ніж будиночок десь в Житомирській області.
«Котедж на все літо в Україні можна зняти в середньому за 53 000 грн. Будинок обійдеться навіть дешевше 35 000 грн. На літо орендарі виставляють і дачі. Дачна ділянка на сезон буде коштувати 16 000 грн. Тобто орендна плата будиночка за місяць може коштувати, як середня знімна кімната в центрі столиці», – відзначають в компанії.
Найчастіше дачі знімають під Києвом і Одесою
На ріелторських сайтах найбільша кількість пропозицій заміських будинків на літо – в населених пунктах недалеко від Києва і Одеси.
«Географія попиту на оренду котеджів в значній мірі збігається зі структурою попиту на покупку котеджів. Популярністю користуються Обухівський, Броварський, Бориспільський, Житомирський напрямки, а також котеджі, розташовані в межах Києва (наприклад, дачі на Осокорках). Визначальними факторами в разі вибору є напрямок і віддаленість від основного місця проживання. За рідкісним винятком люди вважають за краще орендувати будинки так, щоб мати можливість легко дістатися туди від квартири», – розповів Герасимчук.
Одеса за популярністю навіть обходить Київ, адже на час курортного сезону всі хочуть переміститися ближче до моря. У компанії OLX підрахували, що зараз в Одеській області рекордна кількість пропозицій для оренди будиночків у відпустку – 49%. А 43% річних варіантів знаходяться в Київській області. Третє місце в рейтингу знімного житла зайняв Дніпропетровський регіон.
Правда, якщо ви плануєте орендувати будиночок на літо, то краще поквапитися, адже в курортних містах такі об'єкти розбирають досить швидко, а раптова спека цьому тільки сприяє.
Орендодавці воліють здавати житло на довший термін, але якщо мова йде про оренду дачних ділянок, тут найчастіше пропонують оренду на три літніх місяці, а ось тих, хто хоче пожити за містом місяць, просять не турбувати.
Дачі орендують сім'ї з дітьми і фрілансери
Оренда дачних ділянок – досить давня тенденція, яка не набирає шалених обертів, але зате впевнено зберігається з року в рік. Найчастіше про оренду житла за містом на літній період замислюються ті, хто може працювати з дому без особливої шкоди. Фрілансери, або ж ті, хто працює віддалено, можуть легко переміститися в будь-яке місце, аби там був інтернет.
«Одна з категорій потенційних орендарів – фахівці, що працюють віддалено і звільнені від необхідності щодня бути присутніми у Києві. Основні вимоги до дому в такому випадку – безпека, забезпеченість інфраструктурою і сучасне технічне оснащення будинку», – зазначив Герасимчук і додав, що також популярністю такі пропозиції користуються у сімей з дітьми, для яких це один з можливих способів провести літні канікули за межами міста , не купуючи власну дачу.
Ще орендувати дачні ділянки можуть люди старшого покоління, але зараз це не дуже поширене явище.
Герасимчук зазначає, що для багатьох сімей подібна оренда – це дійсно оптимальний варіант, оскільки на покупку власної дачі не завжди є кошти, та й утримання заміського будинку в зимовий період несе додаткові витрати і певні ризики, пов'язані з криміногенною обстановкою.
«Таким чином, складається win-win ситуація, коли орендарі позбавлені клопоту з утримання будинку в зимовий період, а власники орендних дач отримують додаткове джерело доходу і нагляд за будинком на період відпусток. Втім, власники заміської нерухомості, які не проживають там самостійно, абсолютно не проти здавати котеджі на весь рік», – зазначив експерт.
Раніше, нагадаємо, «Сьогодні» розповідали про те, що в Україні з'явилися нові шахрайські схеми оренди житла.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram