ДомойУкраинаПо чому оренда житла в Україні: як змінилися ціни і де найдешевше

По чому оренда житла в Україні: як змінилися ціни і де найдешевше

Експерти нерухомості говорять, за рік індекс інфляції сягнув майже 50%, при цьому ціни на однокімнатні квартири в Україні виросли незначно. Так, з січня 2015 го, як відзначають аналітики, оренда квартир подорожчала приблизно на 10%. «Сегодня.ua» з’ясовував, як змінилися ціни на житла за рік, і де в Україні можна зняти найдешевшу «однушку».   

З початку року квартири подорожчали на 7%

У Києві оренда однокімнатної квартири в новобудові обійдеться від 5 тис. Грн, аналогічне житло в «хрущовці» можна зняти за 3,5-4 тис. У сегменті дешевого житла, відзначає голова комітету статистики і аналітики Асоціації фахівців з нерухомості Едуард Бразас, окремо потрібно платити за комунальні послуги. У той же час у вартості оренди «елітного житла» (від десяти тис. Грн) вже враховується «комуналка».

Уже в квітні в Україні піднімуть тариф на газ, також в цьому році в черговий раз подорожчає електроенергія, що також відобразиться на вартості житла. Аналітики OLX кажуть, середня ціна на оренду однокімнатної квартири в Україні за останній рік (з січня 2015 по січень 2016- го) зросла на 10%.



*Однокомнатні квартири, данные OLX

«У Києві на початку 2015 року середня ціна становила 5443 грн, а в січні цього року – вже 5965 грн. Таким чином, подорожчання склало майже 10%», – повідомляють в OLX. У той же час вже в цьому році ціни піднялися приблизно на 7%.

Ситуація в обласних центрах відрізняється від столиці. Найбільше ціни на оренду піднялися в Луцьку (майже на 400 грн), в Дніпропетровську, Львові, Ужгороді, Харкові, Хмельницькому та Черкасах середня вартість виросла в межах 233 – 321 грн. У Донецьку, Житомирі, Запоріжжі, Кіровограді, Луганську, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Рівному та Чернігові квартири подорожчали на 49-181 грн. Ціни не змінилися в Вінниці і Чернівцях.

Незважаючи на загальну тенденцію до зростання, є міста, в яких ціни знизилися – це Івано-Франківськ, Сімферополь, Суми, Тернопіль та Херсон.

Аналітики відзначають, на вартість оренди квартир впливає курс гривні. «Необхідно відзначити, що на вартість оренди квартир впливають безліч факторів, але одним з основних є курс долара. Що цікаво, поки вартість іноземної валюти відповідає рівня лютого 2015: рік тому за даними НБУ 1 долар коштував стільки ж, скільки і сьогодні – близько 27 грн «, – пояснюють в OLX.

Київський ріелтор Максим Бабуряк пояснює, найсприятливіший час для ринку нерухомості настає в серпні-вересні. У цей час значно зростає попит на житло, а разом з тим зростають ціни. Пов’язано це в першу чергу з великим кількість студентів, які влітку квартири звільняють – а в серпні-вересні знову шукають собі житло.

Генеральний директор одного з великих київських агентсво нерухомості Галина Мельникова впевнена, найближчим часом ціни на оренду нерухомості не зміняться. «На ринку оренди столиці сформувалися толерантні відносини орендодавців і арендателів. Тому навіть при зміні курсу валют, орендодавець не поспішає відразу піднімати ціну. Можливо, якщо курс долара досягне 40 грн, то вартість оренди буде обговорюватися, сторони будуть шукати компроміс. В цілому, в найближчій перспективі навряд чи відбудеться істотна зміна вартості оренди», – говорить Галина Мельникова.

Де найдешевше орендувати квартиру в Україні

В тренді

Валютні гойдалки: чому в Україні лихоманить курс долара

На сьогоднішній день клієнти стали більш вимогливими до орендованої нерухомості. Українці шукають житло з сучасним ремонтом, всією необхідною побутовою технікою і меблями, виробленої не раніше 2000-х років, передає портал domik.ua.

Найдешевші квартири, як кажуть аналітики OLX, здаються в оренду в Сумах (приблизно 1578 грн за «однушку»), на другому місці Луганськ (1713 грн), на третьому – Кіровоград (1741р грн). Найдорожчі квартири здаються в оренду в Києві (5965 грн) і в курортних містах – Сімферополь (5881 грн), Одеса (4544 грн).

У той же час на сайті оголошень можна знайти варіанти оренди житла в окупованому Луганську всього за 300 грн/міс. При цьому за «комуналка» не оплачується. «Найпростіша одиничка, 3й поверх, не кутова. Необхідні меблі, інтернет, холодильник, вода постійно. Від зупинки 1 хвилина ходьби. Єдине – немає бойлера. Ціна 1000 рублів (300 грн), за комуналку платити не треба», – йдеться в оголошенні.



Квартира в Луганську за 300 грн. Фото: olx.ua

У Києві можна знайти як варіанти за 2,5-3 тис. грн, так і квартири з орендною платою в 10 тис. доларів на місяць. До слова, вартість елітного житла безпосередньо залежить від курсу гривні.

Квартира в Києві за 10 000 дол. Фото: olx.ua

«Дуже красива квартира на Печерську. 250 метрів, з видом на Лавру і Дніпро. Повністю укомплектована італійськими меблями, з дизайнерським ремонтом. Спальня, дитяча, 2 санвузли, кабінет, кухня, вітальня, гардеробні кімнати, пральня. Система Розумний Дім», – йдеться в оголошенні.

Квартира в Києві за 2500 грн. Фото: olx.ua

Найдешевше житло, яке вдалося знайти на сайті оголошень, коштує всього 2500 грн в місяць. Правда, жити квартиронаймачу доведеться в скромних умовах – без меблів, ремонту і чистової обробки в деяких кімнатах. «Чудова інфраструктура, підземний паркінг, до лісу і озер 3 хв. Закритий двір, будинок елітного типу. Поруч дитсадок і школа з чинним басейном. Магазин в будинку. Маркети 3-5 хвилин. Дуже тихе і красиве, зелене місце. 2 500 «, – йдеться в оголошенні.

Також в столиці для будівельників можна знайти варіант зовсім без орендної плати. «Здам квартиру будівельнику під ремонт. Можна жити, на користь орендної плати робити в квартирі ремонт. Будівельник повинен бути з повним спектром будівельних навичок і з хорошими інструментами. Квартира після здачі будинку. Без розведення (електрики, – прим. Авт.)», – йдеться в оголошенні.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи