В Україні запущено механізм «будівельної амністії» для дачних і приватних будинків, які були побудовані без дозвільних документів. Про це повідомили в Державній архітектурно-будівельній інспекції.
«Українці вже можуть готувати документи для узаконення своїх самовільних будівництв», – зазначає інспекція.
«Будівельна амністія» поширюється на: індивідуальні житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також на господарські будівлі та споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, побудовані в період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року.
Також амністія поширюється на будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, побудовані до 12 березня 2011 року.
Необхідно, щоб споруди відповідали цільовим призначенням земельної ділянки, будівельним нормам і пройшли технічне обстеження. А місце розташування об’єкта має бути погоджено місцевим органом містобудування та архітектури.
Для оформлення такої нерухомості потрібні такі документи:
В тренді
«Ми не можемо друкувати гроші»: Зеленський пояснив, як підвищувати пенсії
- заяву про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують теж);
- один екземпляр заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації;
- звіт про проведення технічного обстеження, а також завірені в установленому порядку копії документа, що дає право власності або користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщений об’єкт, та технічний паспорт з відміткою про можливість розміщення і надійної і безпечної експлуатації об’єкта.
Після подачі необхідних документів та заяви до органу держархбудконтролю, вони будуть розглянуті протягом 10 робочих днів, після чого буде ухвалене рішення про прийняття об’єкта в експлуатацію.
При цьому штрафні санкції за самовільне будівництво і експлуатацію таких об’єктів до власників / користувачів земельних ділянок не застосовуватися.
Минула «будівельна амністія» була оголошена в 2015 році.
«У 2015 році власники приватних і дачних будинків, побудованих без дозволу, мали можливість завершити всі необхідні процедури протягом року. Проте багато хто так і не встиг це зробити. Сподіваюся, що громадяни поставляться до цього відповідально і отримають право власності на таку нерухомість», – прокоментував заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.
Також раніше Кабмін встановив правила переведення дачних будинків в житлові.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram