ДомойУкраинаУкраїнці масово псують фасади історичних будівель: що робити з "Цар-балконами"

Українці масово псують фасади історичних будівель: що робити з «Цар-балконами»

У Дніпрі демонтують засклені балкони з фасадів історичних будівель. Крім того, заодно прибирають кондиціонери і супутникові антени, які псують зовнішній вигляд будинків. Власникам нерухомості обіцяють сплатити компенсації.

Журналісти «Сегодня» перевірили, що відбувається в інших містах України.

В Одесі, наприклад, на перехресті вулиць Велика Арнаутська й Осипова, на другому і третьому поверхах «прибуткового будинку Мойсеєва», нинішні власники обшили балкони пластиком. Цей архітектурний пам’ятник побудований наприкінці ХІХ століття.

«Потрібно, як в Європі, щоб люди отримували дозвіл на установку, але тільки із зворотного боку фасаду. У внутрішній двір щоб виходило все це», – нарікають місцеві жителі.

Не краща ситуація і в Харкові. Наприклад, на вулиці Пушкінській в самому серці міста майже всім будинкам понад півсотні років. І чи не на кожному фасаді веранди, обшиті пластиком.

«Чисто візуально воно, звичайно, негативно. Але чисто практично мешканцеві будинку це зручно. Тому я не знаю, як до цього ставитися», – губляться харків’яни.

У центрі Запоріжжя п’ятиповерхівку з декоративною ліпниною теж «прикрасили» пластиком. Господар цієї квартири Володимир Маковський запевняє: обшив балкон тільки після того, як протягом кількох років безуспішно вимагав від комунальників відновлення аварійної конструкції.

«Ніякого ремонту балконів за рахунок держави або комунальної служби не проводилося. Балкон років сім тому був відремонтований за мій рахунок», – розповідає Маковський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

  • Жити по-німецьки: чим берлінські балкони відрізняються від київських

Але засклені і розширені балкони в історичних будівлях критикують фахівці.

«Коли байдужа архітектура фасадів, а ти робиш» Цар-балкон «, щоб поставити велосипед або мішок з картоплею … Історично так склалося, що відкритий балкон – це ознака аристократизму, а засклений – бідності. Але якщо у тебе площа квартири 160 квадратних метрів, а ти ще й балкон засклив – це ознака жлобства», – вважає архітектор Віктор Глеба.

При цьому перебудову балконів в Україні зараз ніхто не контролює. Такі «цар-балкони» зводяться в основному без погоджень і документів. Боротьбу з несмаком ведуть самі городяни – наприклад, в судах. Так, рік тому жителі столичного Печерська виграли суд проти сусіда, який удвічі збільшив балкон. Його зобов’язали демонтувати прибудову і сплатити жителям нижньої квартири моральну компенсацію.

Нагадаємо, раніше активісти розшукали «Цар-балкони» в Києві й опублікували добірку найдивніших і найпомітніших конструкцій.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи