ДомойУкраинаМаївка по-українськи: почім зняти квартиру на довгі вихідні

Маївка по-українськи: почім зняти квартиру на довгі вихідні

Трохи менше місяця залишилося до всіма улюблених травневих свят, і для тих, хто хоче провести час в Україні, але за межами рідного міста, потрібно поспішити – квартири в популярних туристичних містах на ці дати вже нарозхват. «Сегодня» дізналися, у скільки в цьому році обійдеться маївка на рідних просторах.

На дошках безкоштовних оголошень і ріелторських сайтах пропозицій поки повно, правда ось варіантів з хорошим співвідношенням ціна – якість вже не так багато залишилося. Найбільший ажіотаж традиційно виник навколо житла у Львові та Одесі. Хороша новина – ціни на добову оренду поки цілком помірні. За даними OLX, середній прайс за однокімнатну квартиру у Львові становить 400 грн, а в Одесі – 500 грн за добу. А ось за ціною двійок Львів обходить Одесу – 600 грн за добу в західній столиці, в той час як в Одесі просять в середньому 570 грн. А ось великий компанії заощадити на виборі міста не вдасться – трьошки у всіх великих містах йдуть в одну ціну і обходяться в середньому в 1000 грн на добу. Але, як завжди, мандрівникам варто враховувати одне маленьке «але» – на святкові, а значить затребувані дати господарі квартир в туристичних містах здають житло мінімум на три доби і за потрійним тарифом. Тому всі ціни краще відразу множити мінімум на два, а то і на три.

«Ціна в вихідні та святкові дні обговорюється додатково», – таємниче повідомляють ріелтори.

Як правило, квартири на свята здають сьогодні мінімум на 3-4 доби, плюс в залежності від кількості гостей ціна може коливатися в межах 100 грн. 

Читайте також: Де провести Великдень і травневі: тури на українські поля нарцисів і до каньйонів

Також в топі місць для маївки залишається Київ: згідно з даними OLX, однушки тут відносно недорогі – в районі 500 грн на добу, а ось двушки сміливо обганяють інші великі міста – ціни варіюються в межах 850 грн за ніч. Трьошки тут, як і скрізь, по 1000 грн.

«Справа в тому, що на ринку добової оренди однокімнатних багато, тому через різноманіття пропозиції ціни невисокі. А ось на двушки попит більший. Але ажіотажу, як правило, не буває, адже в столиці завжди великий житловий фонд», – пояснила нам київський рієлтор Олена Шеракова. 

Тим же, хто вирішив насолодитися красою західних регіонів, потрібно поквапитися – пропозицій по житлу залишилися одиниці. Стосується це тих, хто зібрався на «Сакура-Фест» і всілякі гастрофестивалі в Ужгород: для групового поселення тут доведеться орендувати будинок, а 2-кімнатні та 1-кімнатні квартири обійдуться в одну ціну – приблизно 570-580 грн. Зате подивитися на українську Сорбонну в Чернівцях великою компанією можна значно дешевше – трьошки віддають за 600 грн на добу, двушки за 575 грн, а однушки – 500 грн.

Львів. У центрі можна підібрати варіант за 600-1000 грн на добу.

Квитків мало, але запустять 41 додатковий рейс

З транспортом на травневі свята ситуація традиційно непроста. В Одесу зі столиці можна виїхати вже тільки в купе, люксах або в першому класі «Інтерсіті». Ціни стартують від 395 грн до 1689 грн в одну сторону. Та ж ситуація з квитками і до Львова – тим, хто встигне забрати останні, доведеться викласти від 711 до 1736 грн. На Закарпатті квитків майже немає – доступний тільки один поїзд з вагоном люкс за 1794 грн.

«Укрзалізниця» намагається відреагувати на ажіотаж, запустивши додаткові рейси – 41 до Великодня та травневих свят. Крім додаткових рейсів на вже курсують поїзди, відправляться вісім нових складів по популярних напрямках: №191/192 Київ – Львів, №197/198 Київ – Ковель, №162/161 Київ – Миколаїв, №223/224 Київ – Одеса, №179 Київ – Дніпро, №164/163 Київ – Харків, №168 Львів – Одеса, №205 Покровськ – Харків.

Разом з поїздом № 205 «Укрзалізниця» призначила вже вісім додаткових поїздів на Великодні та травневі свята. Раніше повідомлялося про сім додаткових поїздів на Великдень і травневі

Нагадаємо, згідно з Угодою про Асоціацію з Європейським Союзом, Україна до 2022 року має створити конкурентні умови на залізниці. До парламенту вже внесли законопроект про «залізничну реформу». «Сегодня» розібралися, що депутати Верховної Ради хочуть зробити з залізницею в Україні.

Ми також розповідали, які послуги можуть отримати пасажири «Укрзалізниці»:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи