Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства скасує обов’язкове проектування порогів і сходинок при вході в житлові будинки, щоб забезпечити безбар’єрний доступ в будівлі для осіб з інвалідністю, повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.
Згідно з повідомленням, відповідні зміни Мінрегіон пропонує ввести в оновлену державну будівельну норму (ДБН).
«Зараз в ДБН прописано, що підлога приміщень при вході в будівлю має бути не менше 0,15 м вище тротуару. Однак це лише створює зайві бар’єри для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення і взагалі для багатьох», – зазначив Парцхаладзе.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
- Мінрегіон хоче скасувати обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхівках
За його словами, стара норма була необхідна для водовідведення, однак сучасні технології дозволяють забезпечити якісне водовідведення без створення таких бар’єрів. Парцхаладзе додав, що нову будівельну норму ухвалять найближчим часом, яка вступить в силу через три місяці після публікації.
В тренді
В Україні хочуть ввести нову групу ФОП: законопроект вже в Раді
Нагадаємо нові державні будівельні норми з містобудування, школах і вулицях, опубліковані Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, вступлять в силу з 1 вересня 2018 року.
Нові правила вводять «блакитні лінії», що обмежують висотність забудови, «зелені лінії», що регулюють будівництво в зелених зонах, «жовті лінії», які обмежують висоту будівель біля основних доріг і магістралей в населених пунктах особливої важливості для безпечної евакуації.
Крім того, будівельні норми обмежують щільність і поверховість забудови – в містах з населенням до 50 тис. осіб не може бути вище трьох поверхів, в більших (100-150 тис. чол.) – тільки дев’ятиповерхівки, і лише в мегаполісах – будинки висотою понад 20 поверхів.
Нові норми забороняють проектувати парковки на тротуарах і дорогах – зокрема,заборонять розміщувати паркінги на території житлокомплексів. Альтернатива – підземні гаражі або відкриті майданчики за 300-500 м від будинку.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram