Влітку на ринку нерухомості традиційно спостерігається затишшя, розповідають в Асоціації ріелторів України. Уже в червні кількість укладених угод, як припускають експерти, може знизитися на 10%. Цей період називають найкращим часом для оренди квартир. «Млявий ринок» дозволяє вибирати, а не шукати житло. Правда, в серпні ринок знову активізується, а разом з тим виростуть і ціни на оренду. Сайт «Сегодня.ua» разом з експертами з’ясовував, чого чекати від ринку нерухомості цього літа.
Менше оголошень і пропозицій
З початку року портали для оренди житла почали жорсткіше підходити до розміщення оголошень, розповідає керівник Комітету з інформаційних систем і аналітики Асоціації фахівців з нерухомості України Едуард Бразас. В результаті, як зазначають ріелтори, кількість оголошень про оренду житла на просторах інтернету скоротилося.
Крім того, експерти спостерігають і зниження кількості реальних пропозицій. «Ринок зараз млявий, деякі власники свої пропозиції познімають. Та й орендарі зараз так активно не бігають за квартирами. Але сказати, що це якесь особливе стан ринку, не можна», – розповідає Едуард Бразас.
«Ринок зараз млявий, деякі власники свої пропозиції познімають. Та й орендарі зараз так активно не бігають за квартирами. Але сказати, що це якесь особливе стан ринку, не можна», – розповідає Едуард Бразас.
Українця неохоче змінюють місце проживання під час свят і на початку літа. Традиційно в червні ринок «завмирає». «Сказати, що це сильно вплине на ринок, не можна. Можливо, буде просідання відсотків на десять. Але це не так істотно», – упевнений аналітик Асоціації ріелторів України.
Ріелтор Максим Бабуряк розповідає, традиційно найбільшим попитом користуються дешеві квартири. Так, в Києві можна за кілька годин здати «однушку» за 4 тисячі гривень. Житло вартістю від 6 – 6,5 тисяч гривень здати в оренду складніше.
«Зараз вимоги до квартир високі. З совкової меблями і далеко від метро квартири здати в оренду не так легко. А якщо ще вона коштує 6 тисяч, звісно, таке житло може довго стояти», – розповідає ріелтор.
За словами Едуарда Бразаса, однокімнатну квартиру в Києві можна орендувати за 4-5 тисяч гривень. Елітне житло (в хорошому будинку і дизайнерським ремонтом) обійдеться від 10 тисяч гривень на місяць.
Квартиру знімати краще на початку літа
Максим Бабуряк пояснює, в серпні-вересні тисячі студентів шукають собі житло в столиці. В результаті чого в сегменті дешевого житла різко зростає попит, власники квартир піднімають ціни, а здобувачі змушені погоджуватися. «В кінці серпня роботи багато. І в обласних центрах, і в столиці кількість бажаючих орендувати житло різко зростає. Роботи багато. Цей сезон триває до жовтня. Тоді вже ринок трохи заспокоюється», – розповідає ріелтор.
Едуард Бразас також вважає, в серпні оренда квартир подорожчає. Тим, хто збирається змінити квартиру, краще зробити це на початку літа. «Серпень і вересень найвищий сезон в оренді. Тоді буде найважче орендувати житло. Природно до цього періоду потрібно вирішити свої питання з житлом. Якщо зараз можна подивитися п’ять квартир і вибрати, то в серпні можна подивитися дві, а коли дійде час до третьої вже перші дві займуть», – говорить Едуард Бразас.
Найдешевша квартира, яку вдалося знайти на сайтах оголошень – обійдеться всього лише в 2 тисячі гривень на місяць. Однак, власники квартири пропонують орендарям жити в порожньому приміщенні і в рахунок оренди робити капітальний ремонт.
«Здам суміжну двокімнатну квартиру, що вимагає ремонт. Кімнати без ремонту і меблів. Господарі розглянуть ваші пропозиції. Довгострокова оренда. Відмінне місце розташування: 20 хвилин від ст.м. Академмістечко», – йдеться в оголошенні.
Квартира за 2 тис. гривень на місяць. Фото: OLX
На ринку столичної нерухомості також можна знайти квартиру, з місячною орендною платою в десятки тисяч доларів. Так, в самому центрі Києва, на вулиці Інститутській можна орендувати 8-кімнатну квартиру з 4 санвузлами за 20 тисяч доларів на місяць.
«Величезна простора світла квартира з якісним ремонтом, з прекрасним видом на Київ з оглядом 250 градусів з великими гардеробними кімнатами», – йдеться в оголошенні.
Квартира за 20 тис. доларів на місяць. Фото: OLX
Купити квартиру в Києві
Як каже Максим Буряк, дедалі більше киян віддають перевагу квартирам у новобудовах. На «вторинному ринку» кількість покупців скорочується. При цьому, ціни на «вторинці» прив’язані до долара, якій тільки за останній місяць девальвував на 1 гривню. Отже, ще місяць тому квартира вартістю 30 тисяч доларів коштувала на 30 тисяч гривень дорожче.
Як повідомляє портал domic.ua, попит на квартири великої площі – як на первинному, так і на вторинному ринку – все нижче. Продавцям на вторинному ринку не залишається нічого іншого, як знижувати вартість своїх габаритних квартир або чекати кращих часів.
Попит на нове житло зростає з кожним місяцем. Тільки в квітні в Києві стартував продаж 4-х житлових комплексів, один з яких в форматі «місто в місті». Ще 6 великих РК запустили в продаж нові черги. У передмісті столиці темпи будівництва ще активніше, а забудова нерідко ведеться цілими кварталами.
На даний момент ціни на первинному ринку відносно стабільні, в той час як житло на «вторинці» продовжує дешевшати. Основний попит (80% угод) – житло в «недорогому» сегменті. За оцінками експертів, «недорого» – це 25-30 тис. грн за квадратний метр в новій квартирі і до 40 тис. грн – на «вторинці».
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram