ДомойУкраинаДнепрШахраї в Україні полюють на квартири самотніх людей

Шахраї в Україні полюють на квартири самотніх людей

В Україні нерідкі випадки шахрайства з квартирами. Жертвами аферистів часто стають самотні люди. Діють зловмисники по-різному, але результат завжди однаковий – господарів викидають на вулицю. Схем – сотні.

Після візиту шахраїв у квартиру колишньої оперної співачки Лариси Гончарової її двері обідрані, а замок – вибитий.

«Я підійшла, а тут вже все було виламано, і стояли якісь дві людини, один взагалі, вибачте, мордоворот», – розповідає Лариса Гончарова.

Незнайомці представилися працівниками ЖКГ. Запевняли: повинні перевірити квартиру. І Лариса впевнена, що вони прийшли за наводкою. У 2006 році Людмила втратила матір і сестру. У самотньої жінки залишилося дві квартири, по три кімнати в кожній. На одну з них, як переконана жінка, зазіхнув голова будинку.

«Коли у мене почалися всі ці трагедії, він прийшов до хати моєї батьківської, до тодішнього голови цього будинку і сказав: «Давайте у неї все забирати, у мене там є знайомі, до суду на неї подадуть, і іншу квартиру у неї заберемо» , – розповідає Лариса Гончарова.

Без її відома, каже жінка, в її квартирі поміняли замки на дверях і підробили пакет документів, двічі переоформивши на ім'я інших власників. Це – класична схема шахраїв, стверджує керівник юридичного об'єднання «Афера стоп» Анатолій Остапенко, який допомагав жінці відстояти її житло.

«Шахрай використовує підроблені документи для того, щоб прискорити ситуацію. Шахрай може використовувати підроблену довіреність, підроблене заповіт, інші підроблені документи», – пояснює Остапенко.

Як тільки документи зроблені, жертву просто викидають на вулицю. Ще одна поширена схема аферистів – спочатку вони втираються в довіру до самотньої людини.

«Спершу вони запитували мене – що, як, з ким я живу, хто родичі і так далі, випитували все», – каже киянин Олексій Твердохліб.

Шістдесятирічний Олександр – ідеальний кандидат для аферистів. Він живе один у двокімнатній квартирі в центрі столиці. Всього за кілька місяців нові знакові стали фактично членами сім'ї для Олексія.

«Це такий дуже хитрий, дуже м'який підхід, вони в усьому погоджувалися, ось ти молодець, ти такий і все чудово», – згадує киянин Олексій Твердохліб.

Читайте також: У ветеранів АТО поцупили сім мільйонів гривень: шахраї затримані

Якось Олексій обмовився в розмові з «новими друзями», що не проти переїхати за місто. І ті погодилися допомогти. За нове житло запропонували або 14 тис. доларів, або – переписати на них квартиру. Олексій Твердохліб дзвонить колишнім «друзям» у присутності кореспондентів «Сьогодні».

«Я тобі запропонував, ти подивився, ми поговорили, а потім все перевернулося навиворіт. Не треба мені нічого взагалі», – відповідає чоловік на тому кінці дроту.

Юристи кажуть: аферисти тепер вважають квартиру Олексія своєю, при тому, що не було підписано жодних документів. Але в будь-який момент Олексія Твердохліба просто можуть дотиснути психологічно.

Щоб подібного не траплялося, літнім людям радять завжди тримати зв'язок хоча б з кимось із родичів, або – з сусідів.

Нагадаємо, раніше новини «Сьогодні» попереджали, що телефонні аферисти виманюють гроші у літніх українців. Зловмисники обманюють людей похилого віку або залякують їх.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи