ДомойУкраинаСкільки коштують квартири в Україні: ріелтори назвали ціни на житло у великих...

Скільки коштують квартири в Україні: ріелтори назвали ціни на житло у великих містах

За 2017 рік ціни на нерухомість в Україні впали на 10-15%. Падіння цін на квартири почалося ще в 2008 році, а вже в 2014 році вартість житла в доларовому еквіваленті падала на 2% щомісяця. В цілому, за словами ріелтора Олександра Гришка, за останні 10 років вартість квартир впала в три рази. Причин для зниження цін кілька: знецінення гривні, падіння купівельної спроможності українців, ситуація в АТО.

При цьому експерти відзначають, що в 2018 році тенденція збережеться – ціни просядуть приблизно на 10%, хоча критичного обвалу не буде.

Київ

Ціни: від 18 тисяч до декількох мільйонів доларів.

Найбільш бюджетні райони: Деснянський і Святошинський.

Найдорожчі райони: Печерський і Шевченківський.

Однокімнатну квартиру в столиці можна знайти з бюджетом до півмільйона гривень (18 тисяч доларів). Є варіанти і понад 200 тисяч доларів (центр Києва), стверджує Олександр Гришко. Ціна «двійок» стартує від 20 тисяч доларів і доходить до мільйона доларів. Трикімнатну квартиру можна знайти трохи дешевше 30 тисяч доларів.

«Багато фахівців ринку нерухомості стверджують, що непоганою інвестицією є покупка квартири в новобудовах. Такої думки дотримується і достатня кількість покупців, які охоче голосують своїми грошима», – відзначає ріелтор.

Перш за все це пов’язано з вигідною ціною – як правило квартири, які знаходяться на етапі будівництва, в кілька разів дешевше.

Запоріжжя

Ціни; від 8 до 30 тисяч доларів;

Найбільш бюджетні райони: Заводський, Павло-Кічкас, Хортицький і Осипенківський;

Найдорожчі райони: Олександрівський район і Вознесенівський.

На ринку Запоріжжя спостерігається низьке надходження нових об’єктів. Хороших пропозицій мало.

«Це пов’язано з небажанням основної маси власників продавати свої квартири за такими низькими цінним, які диктує ринок: люди очікують, що ціни на нерухомість зростуть», – стверджує ріелтор Кирило Гончаров.

Основна частина покупців теж займає вичікувальну позицію і «вихоплює» варіанти, які виставляються нижче ринкової вартості. Особливим попитом користуються одно-двокімнатні квартири. Ціни на деякі з них, за словами ріелтора, залишилися на рівні, коли долар був ще за курсом 8 грн.

На вторинному ринку мінімальна ціна однокімнатної проданої квартири становить 8 тисяч доларів, максимальна – 30 тисяч доларів. «Відповідно перша квартира була в убитому стані, друга в хорошому місці з відмінними технікою і меблями», – говорить ріелтор.

Мінімальна ціна двокімнатної проданої квартири становить 12 тисяч доларів. Максимальна вартість тут вже залежить від квадратних метрів: в середньому 900 доларів за кв.м.

«Елітне житло особливою популярністю не користується, в зв’язку з дорогими комунальними послугами. Виняток становлять будинки з автономним опаленням, нові забудови із закритою територією, з консьєржами і охороною», – зазначає Гончаров.

Ціни на трьох- і чотирикімнатні квартири починаються з 17 тисяч доларів і доходять до 900 доларів за кв. м.

«За новобудови Запоріжжя щось сказати дуже важко. Основна проблема – це будівництво їх у місцях, що не користуються популярністю в принципі», – говорить експерт. Друга проблема новобудов – це будівництво квартир занадто великої метражності.

Харків

Ціни: від 12 до 170 тисяч доларів і вище;

Найбільш бюджетні райони: Основа, ХТЗ, Рогань, Аеропорт;

Найдорожчі райони: Нагорний, Центр, Соснова Гірка.

Квартири економ-сегмента в Харкова характеризуються віддаленістю від центру, і знаходяться, в основному, на перших і останніх поверхах невисоких будинків.

«Для дорогого житла характерна престижність району. Як правило, будинки бізнес, преміум-класу або клубні, з відмінним ремонтом коштують в рази дорожче. Також на вартість впливає наявність меблів, високі поверхи з панорамним видом і великі планування», – розповідає ріелтор Ігор Балака.

Мінімальна ціна двокімнатної квартири – 14 тисяч доларів, максимальна – 170 тисяч доларів. Стартова ціна трикімнатної квартири – 20 тисяч доларів. При цьому вартість може доходити до 2,5 тисяч доларів за кв.м.

Ціни на квартири в новобудовах стартують від 13 тисяч доларів за однокімнатну квартиру і доходять до 133 тисяч доларів. «Також популярний в Харкові сегмент смарт-квартир загальною площею від 9 до 30 кв. м», – говорить експерт.

В тренді

Як упадуть ставки за іпотекою: експерти поправили прогноз Гончарука

Львів

Ціни: від 15 до 200 тисяч доларів і вище;

Найбільш бюджетні райони: Шевченківський (Рясне) та Сихівський;

Найдорожчі райони: центр і Личаківський (Парк Погулянка).

За словами ріелтора Павла Шумилова, однокімнатну квартиру (30 кв. м) без ремонту і без балкона можна придбати за 15 тисяч доларів. Двокімнатну квартиру (44 кв. м) в «хрущовці» і без ремонту можна придбати за 24 тисячі доларів.

Мінімальна ціна двокімнатної квартири в новобудові (63 кв. м) – 27 тисяч доларів, максимальна – 145 тисяч долларов. Мінімальна ціна трикімнатної квартири без ремонту – 28 тисяч доларів, максимальна – 130 тисяч доларів.

Квартира 80 кв. м в архітектурному стилі бароко, з дизайнерським ремонтом і індивідуальним опаленням обійдеться вже в 160 тисяч доларів, тобто приблизно по 2 тисячі за кв. м. У новобудовах Львова квартира 45 кв. м з балконом, броньованими дверима, дизайнерським ремонтом, індивідуальним опаленням і панорамним видом з вікна буде коштувати 90 тисяч – теж приблизно 2 тисячі доларів за кв. м.

Херсон

Ціни: від 18 до 100 тисяч доларів і вище;

Найбільш бюджетний район: Шуменський;

Найдорожчий район: центр.

За словами ріелтора Анни Підсадних, особливістю Херсона є щільна забудова житлових мікрорайонів 50-60-их і 80-90-их років. Новобудов тут небагато і вони представляють певний ризик.

«Покупка таких об’єктів носить підвищені ризики – невідомо, що з землею, яка знаходиться під будівлею, що реконструюється, з підведенням комунікацій (тому що деякі будівлі стояли порожніми від 5 до 10 років), чи зможе забудовник поміняти призначення будівлі з нежитлового фонду на жиловий», – говорить ріелтор.

Однокімнатна квартира в спальних районах Херсона коштує в середньому 18-20 тисяч доларів, в центрі – 25-35 тисяч доларів. «Однушки» в новобудові можна купити за 19 тисяч доларів.

Двокімнатну квартиру на вторинному ринку в спальному районі можна придбати за 25-28 тисяч доларів. Початкова ціна квартири в новобудовах – 25 тисяч доларів, максимальна – 50 тисяч доларів.

Середня вартість трикімнатної квартири в спальних районах – 27-35 тис. доларів, в центрі – від 40-100 тисяч доларів. Новобуд в гарному будинку – від 800 доларів за кв. м.

«Дуже цінуються будинки зі своїми паркувальними місцями (центр Херсона порізаний катакомбами, тому паркінги будують рідко). При цьому у всіх випадках перші і останні поверхи коштують дешевше», – зазначає Підсадних.

Миколаїв

Ціни: від 8 до 37 тисяч доларів і вище;

Найбільш бюджетні райони: Тернівка, Матвіївка, Варварівка, Заводський район;

Найдорожчий район: центр – вулиці Соборна та проспект Центральний.

За словами ріелтора Андрія Олейникова, однокімнатні квартири на вторинному ринку продаються за ціною від 8 тисяч доларів. Максимальна ціна – 18 тисяч доларів. Двокімнатну квартиру можна придбати за 9-28 тисяч доларів, трикімнатну – за 11-37 тисяч доларів.


В цілому, як відзначають фахівці, на вартість житла впливають кілька факторів: поверховість (перші і останні поверхи коштують дешевше), віддаленість від центру, планування, наявність меблів і загальний стан будівлі.

Крім того, найвигіднішим періодом для покупки житла є літо і новорічні свята. Восени навпаки часто йде різкий короткочасний стрибок.

«Перед Новим роком попит падає, за цим ціни теж просідають. Після новорічних свят хтось із власників сподівається, що зараз буде багато покупців на його нерухомість і можуть підняти ціну. І такі рідкісні підйоми в цілому можуть трохи підняти ринок у цінниках, але ніяк не у продажу», – розповідають ріелтори.

Акції на придбання житла в новобудовах зазвичай оголошують під Великдень і Різдво. При цьому знижки становлять до 5 тисяч доларів за квартиру. Але часто перед цим піднімаються ціни на ту ж саму суму. Експерти також радять пам’ятати, що акції та знижки не стосуються популярних забудовників – у них дефіцит квартир.

Крім того, є і глобальні тенденції. Наприклад, в районах, де багато новобудов, ціни на «вторинку» падають на 3-5%.

Нагадаємо, раніше журналісти «Сегодня» розбиралися, як українцю накопичити на свою квартиру.


Про те, як уряд планує вводити лізинг на житло, дивіться у відеосюжеті «Сегодня»:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи