ДомойУкраинаСпори про ринок землі: експерт назвав складності з геокадастром

Спори про ринок землі: експерт назвав складності з геокадастром

Державний земельний кадастр України, керівництво якого заявило про готовності до відкриття ринку землі, – це величезна база з усією інформацією про цільове призначення ділянок, їх площі, власників і т.д. Однак з отриманням цих даних в українців виникають складності.

Як розповів в коментарі сайту «Сьогодні» адвокат Максим Блізінскій, проблеми зазвичай виникають з ділянками, права на які реєструвалися до 2013 року, тому що інформація про них автоматично була перенесена до нового реєстру. Але дані по ним також можливо отримати в органах державного земельного кадастру, в тому числі, шляхом надсилання електронного запиту. На практиці термін відповіді зазвичай становить від декількох днів до декількох тижнів.

У відкритому для всіх доступі знаходиться Публічна кадастрова карта України, де можна ввести кадастровий номер ділянки і дізнатися інформацію про нього абсолютно безкоштовно.

«У кадастрову базу внесені не всі ділянки, а тільки ті, які мають кадастрові номери, отримані при процедурі реєстрації земельної ділянки. Проте, дана база не досконала, тому що часом зустрічаються помилки в даних. Як приклад, може бути неправильно визначено цільове призначення земельної ділянки або його площа. Але базу вдосконалюють, помилки усувають «, – зазначає Блізінскій.

Крім цього, в держземкадастр можна замовити платну довідку з більш детальною інформацією про тій чи іншій ділянці. Якщо у вас є електронний цифровий підпис, то це займе буквально кілька хвилин.

Читайте докладніше на сайті «Сегодня» – Земля для всіх: чи можна вільно отримати інформацію про земельні ділянки

Нагадаємо, в середині листопада депутати Верховної Ради в першому читанні схвалили проект закону, який дозволяє продаж земель сільгосппризначення. Це голосування дало старт земельній реформі, в рамках якої планують навести порядок в кадастри, звести всі реєстри, впорядкувати земельні відносини і дати можливість розпоряджатися своєю землею її власникам.

При цьому напередодні розгляду у Верховній Раді законопроекту про ринок землі президент Володимир Зеленський зробив термінову заяву про власність українців на землю. Він зазначив, що закріплене в Конституції право українських громадян на володіння землею не відповідає дійсності. Крім того, президент зазначив, що іноземці не зможуть купувати українську землю без референдуму . За його словами, після запуску ринку землі право продавати і купувати землю матимуть тільки українські громадяни і українські компанії. Відповідні поправки планують внести в законопроект при його підготовці до другого читання.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи