ДомойУкраинаВ Україні змінилися будівельні норми: які вимоги тепер до забудовників

В Україні змінилися будівельні норми: які вимоги тепер до забудовників

З 1 вереснявУкраїніпочинаютьдіятинові державні будівельні норми (ДБН), розробленіМіністерствомрегіональногорозвитку,будівництватажитловокомунальногогосподарстваУкраїни.

Новіправилазабудовивводять«блакитнілінії«,що обмежуютьвисотність,«зеленілінії«,що регулюютьбудівництвовзеленихзонах,«жовтілінії«,якіобмежуютьвисотубудівельбіляосновнихдорігімагістралейвнаселенихпунктахособливоїважливостідлябезпечноїевакуації.

Крім того, будівельні норми обмежують щільність і кілкість поверхів забудови — вмістахзнаселеннямдо50тис. осіб будинкиповиннібутине вищетрьохповерхів,вбільшихмістах(100-150тис.осіб)тількидев’ятиповерхівки,ілишевмегаполісахдозволяєтьсябудуватибудинки заввишкипонад20поверхів.

В тренді

Як упадуть ставки за іпотекою: експерти поправили прогноз Гончарука

В документі також прописана заборона на розміщення паркінгів на території житлових комплексів. Альтернативоюможутьстатипідземнігаражіабовідкритімайданчикиза300-500мвідбудинку.

Аще,зпершого вересняпішохіднізониповинніпроектуватисязурахуваннямпотреблюдейзінвалідністю,алюкита дощоприймачіізовсімбільше небудутьпроектуватисянатротуарах.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи