ДомойУкраинаВ Україні змінили норми з установки газових котлів

В Україні змінили норми з установки газових котлів

У нових житлових будинках в Україні не допускається розміщення побутових газових теплогенераторів з закритими і відкритими камерами згоряння. Такі правила передбачені новими державно-будівельними нормами (ДБН) з проектування газових побутових теплогенераторів в нових житлових будинках, повідомив віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку України Геннадій Зубко.

«Часто нехтування правилами установки і експлуатації газових теплогенераторів призводить до трагічних наслідків – кілька поверхів злітають в повітря в результаті вибухів. Нові ДБН покладуть край цій проблемі«, – підкреслив Зубко.

Нагадаємо, нещодавно в  Фастові через витік газу стався вибух в житловому будинку.

Зубко пояснив, що з набуттям чинності нових ДБН допускається установка для опалення та гарячого водопостачання в індивідуальних і багатоквартирних житлових будинках до трьох поверхів теплогенераторів потужністю до 30 кВт.

В тренді

Валютні гойдалки: чому в Україні лихоманить курс долара

Обов’язкові умови для такої установки:

  • приміщення кухні висотою не менше 2,2 м з наявністю природного освітлення (незалежно від наявності плити);
  • площа припливного пристрою повинна становити не менше 0,025 м²;
  • в приміщеннях кухонь, інтегрованих в структуру житлової кімнати, допускається установка тільки теплогенераторів з закритою камерою згоряння.
  • Теплова потужність конвекторів, що встановлюються в житлових приміщеннях, не повинна перевищувати 7,5 кВт. При цьому приміщення повинні бути обладнані контролем концентрацій газу.

Нагадаємо, раніше в Україні вже оновили ДБН. Наприклад, сміттєпроводи в будинках перестали бути обов’язковими. Журналісти «Сегодня» розібралися, який варіант краще для мешканців:

Також в Україні скасували обов’язкові сходинки біля під’їздів. До цього в ДБН було прописано, що підлога приміщень при вході до будівлі повинна бути не менше 0,15 м вище тротуару. Стара норма була необхідною для водовідведення, однак сучасні технології дозволяють забезпечити якісне водовідведення без створення таких бар’єрів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи