За останніми підрахунками Держстату, середня по країні вартість оренди однокімнатної квартири в минулому році становила 3352 грн. При цьому, за їхніми даними, в регіональному аспекті обійшлося без здивувань: найдорожча нерухомість традиційно залишилася в Києві. Тут, згідно з офіційною статистикою, орендувати скромне житло буде коштувати в середньому 6636 грн. Але оскільки основна частина ринку оренди нерухомості сьогодні як і раніше знаходиться в тіні, реальні ціни на знімання житла набагато вище. Так, за словами ріелторів, 1-кімнатна квартира на околиці столиці обійдеться в 7-9 тис. грн, в той час як в центральних районах ціни стартують від 10 тис. грн.
Щоб розвіяти або підтвердити міф про дорожнечу київської нерухомості, ми взяли вартість середньої однушки і прикинули, що ми можемо орендувати в світових столицях за ці ж гроші. За нашими підрахунками, середньостатистичний прайс становить 10 тис. грн, або 315 євро. В Україні за ці гроші ми можемо зняти житло в пристойному районі недалеко від центру і в пішій доступності від метро. У ці гроші також входить євроремонт і повна комплектація побутовою технікою (пральна машина, бойлер, кондиціонер), а ось за «комуналку» доведеться доплатити.
Як виявилося, в більшості великих європейських міст ми собі дозволити жити не можемо: мінімум 600-700 євро (19-22,1 тис. грн) на знімання пристойних апартаментів не в центрі, а ось більш престижні райони і зовсім обійдуться від 1000 євро ( 31,6 тис. грн) на місяць за однокімнатну квартиру.
Ріелтори впевнені, що в цьому році ціни на оренду нерухомості тільки в столиці можуть піднятися ще мінімум на 10-15%.
«Тенденція до зростання цін збережеться, але може і погіршитися через наближення виборів», – говорить президент Союзу фахівців з нерухомості України Віктор Несін.
Квартира по-київськи: бойлер і капремонт
У столиці за 10 тис. грн + «комуналка» можна зняти однокімнатну квартиру (43 кв. м) після капітального ремонту в пристойному спальному районі. За ці гроші вона буде перебувати біля метро і в ній будуть кондиціонер і навіть бойлер.
Римські канікули: колорит і сусіди
У Вічному місті орендувати окремі апартаменти за київським прайсу сьогодні майже нереально: цінник на найбільш бюджетні однокімнатні квартири стартує від 600 євро в місяць (19 тис. грн). Зате, якщо пожертвувати самотою, можна орендувати кімнату у господині чудовою колоритною квартири всього за 200 євро в місяць (6,3 тис. грн). У ній можна буде і курити в саду, і навіть жити з домашніми вихованцями, а головна умова – мінімум піврічний договір оренди з передоплатою в 50%.
Куточок в Тбілісі: цоколь і пральна машинка
Не сильно розгулятися вийде і в грузинській столиці Тбілісі, де ціни стартують від 400 євро в місяць (12,7 тис. грн). Наших грошей вистачило б тільки на скромну однушку в цокольному поверсі, але з пральною машинкою – за неї просять 300 євро (9,5 тис. грн).
Доступна ПАР: котедж-офіс
З нашим бюджетом ми могли б оселитися в ПАР – оренда нерухомості тут порівнянна з київською. У Йоганнесбурзі за 289 євро/міс. (9150 грн) можна взяти котедж зі спальнею і приймальнею, який можна використовувати як офіс.
Казковий Балі: інтернет в хатинках
Додавши в касу 132 грн, ми можемо дозволити собі незвичайне житло на Балі: за 320 євро в місяць (10 132 грн) можна оселитися в хатинах курортного села Чангу. При цьому номери «під відкритим небом» оснащені кондиціонерами, телевізорами та інтернетом.
Іспанське небо: басейн і тераса
В Іспанії ми можемо пожити тільки в невеликих містечках: 285 євро (9 тис. грн) будуть коштувати апартаменти на верхніх поверхах в Аліканте з однією спальнею на 4-х гостей, із загальним басейном і видовою приватною терасою на даху.
Нагадаємо, раніше ми підрахували, скільки треба збирати сім'ї з двох осіб на квартиру, нехай і недорогу 1-кімнатну, але в обласному центрі-мільйоннику.
Також раніше повідомлялося, що через дорогі квартири українці будують «житло» над гаражами. В інтернеті знайшлося оголошення про продаж такого житла. За 140 квадратних метрів в Вишгороді просять всього 20 тисяч доларів.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram