ДомойБез рубрикиКияни "втікають" в передмістя: скільки коштує житло в містах-супутниках

Кияни «втікають» в передмістя: скільки коштує житло в містах-супутниках

Українці все активніше переїжджають за місто. Житло в передмістях має багато переваг, серед яких найважливіші – ціна і екологія. «Сегодня» дізналися, як тенденція до переїзду впливає на вартість житла і за скільки зараз продають квадратні метри в містах-супутниках. 

Юлія Бєглєцова нещодавно купила квартиру в передмісті Києва, на Софіївській Борщагівці. До покупки підштовхнула прийнятна ціна і зручне розташування житлового комплексу.

«Маршрутки їздять кожні п'ять хвилин, добираюся дуже швидко. Дуже комфортно. Природа в декількох метрах», – розповідає Юлія.

Але є мінуси. За проїзд щомісяця доводиться викладати понад півтори тисячі гривень. Гроші йдуть на міжміську маршрутку і столичний громадський транспорт. Крім того, школи, дитячі садки та лікарні в новому районі ще не побудували, а через велику кількість жителів в ранкову годину пік можна потрапити в столицю тільки постоявши в заторах.

В іншому передмісті Києва, селищі міського типу Гостомель в 20 кілометрах від столиці, активно зводять житло економ- і бізнес-класів. Квартиру тут можна купити на 15-20% дешевше, ніж в самій столиці. Так, однокімнатна квартира на початковій стадії будівництва буде коштувати 460 тисяч гривень, а після здачі будинку – понад 500 тисяч. Площа «одинушок» в середньому становить близько 37 квадратних метрів.

Читайте також: Індекс однушки: яке житло можна зняти в інших країнах світу за ціною однокімнатної квартири в центрі Києва

На ринку заміської нерухомості пропонують і альтернативу багатоповерхівок – таунхауси. Це будинки на кілька квартир, кожна з яких має окремих вхід. 88 «квадратів» в двоповерховому будинку, який стоїть на 1,2 сотці землі, продають за 52 тисяч доларів. Це майже півтора мільйона гривень.

Якщо перерахувати ціну таунхауса по квадратурі, за один метр просять 16 тисяч гривень. «Квадрат» квартири в передмісті коштує 12-14 тисяч гривень, а в самій столиці – 16-17 тисяч гривень.

При цьому, на думку ріелторів, столичні забудовники більш відповідальні, адже на них зосереджено більше уваги.

«Я б рекомендував зайти на форуми, сайти, де можна подивитися інформацію про забудовника. У нього повинна бути певна репутація, а також ліцензії на будівництво», – говорить ріелтор Олександр Гришко. 

При цьому експерти радять не сподіватися на здешевлення житла в передмістях, адже вартість будівельних робіт і імпортних матеріалів зростає.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Києві подорожчали квартири. Фахівці розповіли, скільки коштує «квадрат» на первинному і вторинному ринку.

Крім того, «Сегодня» підрахували, скільки треба збирати сім'ї з двох осіб на квартиру, нехай і дуже недорогу 1-кімнатну, але в обласному центрі-мільйоннику.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи