Кілька днів тому в соціальних мережах розгорілася дискусія навколо нової нерухомості нардепа Сергія Лещенка. Молодий політик придбав квартиру площею майже 200 квадратних метрів в елітному будинку за 7,5 млн грн (1500 доларів за квадратний метр). Як кажуть ріелтори, житло преміум-класу обійшлося парламентарія «майже даром». Сайт «Сегодня.ua» з’ясував, які квартири на ринку столичної нерухомості пропонують покупцям з необмеженими фінансовими можливостями і чому ринок елітного житла найменше постраждав від кризи.
Почім квартира
Одне з критеріїв «елітності» житла – розташування, розповідає керівник київського відділення Асоціації фахівців нерухомості Артур Пилипчук. «У столиці в першу чергу мова йде про центральну частину міста. Якщо елітне житло на околиці, це вже не елітне», – пояснює експерт.
Якщо в економ-сегменті останні кілька років квартири дешевшали, то на ринку елітного житла ситуація змінилася незначною мірою. Ріелтори пояснюють: такі квартири купують українці з дуже високим достатком, для яких і після кризи елітне житло залишається доступним. Якщо дешева квартира продасться швидше, якщо скинути ціну, то при продажу елітного житла діють інші правила.
«Дорогі квартири зараз не користуються великим попитом. Там покупець інший, йому не так важливо, скільки коштує квартира. Якщо сподобалося – купить, незважаючи на ціну», – розповідає київський рієлтор Максим Бабуряк.
«Дорогі квартири зараз не користуються великим попитом. Там покупець інший, йому не так важливо, скільки коштує квартира. Якщо сподобалося – купить, незважаючи на ціну», – розповідає київський рієлтор Максим Бабуряк.
Квартира за 7 млн грн. Фото: PL
Артур Піліпчіук також відзначає невисокий попит в сегменті «для багатих». Забудовники будують ті квартири, які можна швидко продати – з невисокою ціною і маленьким метражем. «Невеликий попит на елітне житло був, є і буде. Він найменш вразливий, не такий чутливий до коливань. На сьогодні елітне житло будується, але не в великих масштабах. Первинне накопичення такого житла відбулося і зараз ми не спостерігаємо такого приросту багатих людей, щоб була необхідність в нових елітних будинках», – розповідає Артур Пилипчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштує орендувати квартиру в Києві
Один квадратний метр в елітній квартирі може коштувати кілька тисяч доларів, в той час як в хрущовці – всього 700 доларів. 1500 доларів за квадратний метр, розповідає керівник київського відділення Асоціації фахівців нерухомості, для елітного житла – дуже дешево. На спеціалізованих сайтах ціни на елітне житло з площею 190-200 квадратних метрів стартує від 10 млн грн. Правда, якщо будинок ще не зданий в експлуатацію, вартість може бути на 30% менше.
На Печерську за 7,1 – 7,5 млн грн можна купити трикімнатну квартиру площею 140 квадратних метрів. Найчастіше елітне житло продається вже з дорогими меблями, підігрівом підлоги, дизайнерським ремонтом.
Квартира за 7,1 млн грн на Печерську. Фото: PL
Якщо пощастить, в вартість квартири також може входити підземний гараж. «Ремонт в стилі «мінімалізм», вбудовані меблі та побутова техніка, 2 дитячі кімнати, спальня з окремим санвузлом, великий санвузол, в кожній кімнаті кондиціонер, велика вітальня, кабінет або тренажерний зал, 3 санвузли, продаж з меблями та побутовою технікою», – йдеться в оголошенні про продаж квартири на Печерську за 7,1 млн грн.
«Елітне житло – це хороша інвестиція в себе. Це певне якість життя. При будь-яких змін, як правило, елітне житло найменше схильна до змін. Якщо ринок падає, то елітне житло дешевшає незначно, а якщо ринок зростає, то ціни на елітне житло змінюються незначно», – зазначає Олександр Пилипчук.
За ціною десяти хрущовок
До слова, за 7 млн грн можна купити десять однокімнатних квартир на Троєщині, п’ять двокімнатних квартир в хрущовці поруч із метро або три трикімнатних квартири в новобудові. Так, нині в трьох хвилинах від станції метро «Лук’янівська» продається «двушка» за 1,3 млн грн, а в одній з новобудов у Солом’янському районі пропонують купити «трійку» за 1,9 млн грн.
Квартира на Троєщині за 700 тис. грн. Фото: OLX
До слова, порівняно з липнем середні цінові показники на київській бюджетної «вторинці» збільшилися на 1,5%. У доларовому еквіваленті ціна квартир зменшилася на 1,3%.
Як каже київський рієлтор Максим Бабуряк, в столиці найбільшим попитом користуються маленькі і недорогі квартири. Маленьку (21-24 квадратних метрів) «гостинку» можна купити за 19-20 тисяч доларів, а однокімнатну квартиру – за 35 тисяч доларів. Експерт пояснює – через економічну кризи і девальвації гривні більшість українців не можуть собі дозволити велику квартиру. Крім того, після подорожчання комуналки містити таке житло по кишені не кожній родині.
Наприклад, киянам опалення квартири площею 40 квадратних метрів обійдеться в 1318 грн (без теплового лічильника на будинок), а крім цього доведеться платити за світло, газ, гарячу і холодну воду, а також утримання будинку. У той же час в квартирі 20 квадратних метрів доведеться платити за тепло всього 659 грн.
До того ж, за квартиру площею більше 60 квадратних метрів щороку доведеться платити податок на нерухомість. Розмір податку визначає місцева влада. Київрада прийняла рішення за кожен «зайвий» квадратний метр збирати 1% від мінімальної зарплати (15,5 гривні за 2016-й). Наприклад, киянину, який володіє квартирою площею 140 квадратних метрів, доведеться заплатити податок за 80 квадратів – 1240 грн.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram