Домой Без рубрики Накопичити на квартиру: скільки років потрібно українцям, щоб купити житло

Накопичити на квартиру: скільки років потрібно українцям, щоб купити житло

Запершітри квартали2018року вУкраїнібулооформлено484403договорикупівлі/продажунерухомості.Так,тількизлипня по вересень2018року державнінотаріусиоформили14172договорівзнерухомістю, а приватні – 166 099.

ОднакпопитнажитловУкраїнізалишаєтьсястабільнонизьким.Справа в тому щощорічнобудуєтьсядужебагатобудинків,алеукраїнцічастоне можутьдозволитисобікупитижитло. УзвітіНБУсказано,щоза кількістюновозбудованихквартирна1000 осібнаселеннявминуломуроціУкраїнавипередилаЄС(2,9впорівнянніз2,8).У тойжечас,за рівнемзабезпеченостіжитломвонавсещепоступаєтьсяЄвропі(менше400квартирна1000 осіб населенняв порівнянніз486вЄвросоюзі.

Незважаючинате,щозабудовникиактивнознижуютьцінинаквартири,вонивсеоднозалишаютьсянедоступнимидлябільшоїчастининаселення.За результатамидослідженьрізнихпорталівнерухомості,середняціназаквадратнийметрквартиривКиєвіна грудень2018рстановила1 030доларів,тодіякв 2017 рвартістьбулапонад 1200 доларів.ПриблизнотакажситуаціяівіншихвеликихмістаХаркові,Львові,ОдесітаДніпрі.

Сайт«Сегодня»вирішивпідрахувати,скількиукраїнцям доведеться збирати,щобнарештізібратикоштиіпридбативласне житло.

Скількизаробляютьівитрачають українці

СереднязарплатавжовтнівУкраїнісклала9218грн,але,втой жечас,за данимиДержавноїслужбистатистики,середньомісячнізагальнідоходиодногодомогосподарствавпершомупівріччі2018рсклали9249грн.Міськедомогосподарствоотримуваловсередньомузамісяць9541грн,сільське8648грн.Наоднедомогосподарствоприпадаєвсередньомупо2,11людини.

Тобто в середньому на одну людину, яка входить до складу домогосподарства, доходи склали 4384 грн в місяць, у міських домогосподарствах – 4587 грн, в сільських – 3985 грн. Ми бачимо, що рівень середньомісячних доходів однієї особи в 2,6 раза перевищив рівень законодавчо встановленого на цей період прожиткового мінімуму (1700 грн), але навіть близько не дотягнув до середньої зарплати (наприклад, за станом на червень середня зарплата склала 9141 грн).

Виходить, що сім'я з двох осіб в середньому заробляє трохи більше 9 тис. грн, в той час, як середні витрати становлять 8150 грн, або ж 3863 грн на одну людину.

Дві головні статті витрат домогосподарств – це продукти і комунальні платежі. На продукти українці витрачають 50% своїх доходів, а на оплату комуналки – 16%, тобто 4075 грн і 1304 грн відповідно. Підрахуємо все це разом і вийде, що щомісяця кожне домогосподарство витрачає 5109 грн в середньому, при доході в 9541 грн. Якщо не брати до уваги те, що крім продуктів і комуналки є багато інших витрат, наприклад, оплата проїзду, купівля техніки, одягу і т.д., то щомісяця у сім'ї залишається 4432 грн, які вони можуть відкласти на покупку квартири.

В тренді

Українцям дозволять вибирати банк для отримання зарплати

Ціни на квартири в різних містах

ТрадиційновисокимизалишаютьсяцінинажитловКиєві.Так,середняцінаодногоквадратногометравновобудовахстолицістановить 23400.Правда,тутбагатозалежитьвідрайону,найдешевшекупитижитловДеснянськомурайоні,деодинквадратнийметробійдетьсяв 16800 грн,вДарницькомуцінапідніметьсядо 18500 грн,вСолом'янському22700 грн,вГолосіївському24тис.грн.

За даними різних порталів по нерухомості, середня ціна однокімнатної квартири в Києві становить 38 тис. доларів (близько 1 млн грн.). Ясна річ, що є ціни і поменше, так, мінімальна вартість однокімнатних квартир починається від 12 тис. доларів, але, це буде житло з дуже маленькою квадратурою, далеко від центру міста і зручних транспортних розв'язок.

Виходить, якщо щомісяця відкладати по 4432 грн, сім'я зможе накопичити на квартиру в Києві, яка коштує мільйон гривень, за 18,8 року (226 місяців).

У Львові житло теж далеко не дешеве, так, мінімальна ціна однокімнатної квартири починається з 26 тис. доларів, а от середня ціна знаходиться на рівні 30 тис. дол. (820 тис. грн). Таким чином, у Львові на квартиру можна накопичити за 15,5 року (185 місяців).

В Одесі ситуація схожим чином, тільки тут мінімальні ціна на квартири стартують з 9 тис. доларів, а ось середні становлять також 30 тис. Для того, щоб купити житло в Одесі, доведеться збирати, як і у Львові – 15, 5 року.

А ось вже в Харкові ціни на житло значно нижче. Так, однокімнатні квартири тут в середньому коштують 17,4 тис. доларів (476 тис. грн). Виходить, тут для покупки свого кута потрібно відкладати гроші майже 10 років (107 місяців).

У Дніпрі ціни трохи вище, ніж в Харкові. Тут середня ціна однушки становить 21,4 тис. доларів (586 тис. грн). Таким чином, на квартиру в Дніпрі доведеться збирати 11 років (132 місяці).

Як ми бачимо, накопичити на квартиру при середніх доходах українцям практично нереально. Саме тому наші співвітчизники все частіше беруть житло в кредит, іпотеку або тривалі розстрочки.

Нагадаємо, раніше сайт «Сегодня» розповідавпро плюсиімінусипервинногоівторинногожитла в Україні

Такожмирозповідалипро те, які нововведенняворендіжитлаготуютьдляукраїнців нардепи.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи

Как правильно выбрать бетонную смесь?

Приобретая бетонную смесь, каждый клиент желает получить товар высокого качества, так как от него зависит результат стройки. Чаще всего, продукцию поставляют сразу со склада...

Днепровский район в Киеве: преимущества жизни

Решились на покупку квартиры в Киеве и выбираете район? Мы докажем Вам, что жизнь в Днепровском районе - одно удовольствие! 1.Удобная инфраструктура Хочешь жить в лучших...

Особенности прямых шлифмашин Бош

Вам нужно провести финишную шлифовку и зачистку изделий, обработать срезы, отполировать поверхность, ободрать старую краску, а также выполнить порядок других работ? В таких случаях...

Выбор идеальной квартиры у моря

Кто не мечтает иметь собственную жилплощадь рядом с морем для постоянного или периодического проживания на время отдыха? Многие покупают недвижимость недалеко от общественных пляжей,...

С рук в руки — недвижимость от застройщика в Турции

Турция является привлекательной для инвестиций страной, где не перестает развиваться рынок недвижимости. Россия находится в тройке самых инвестируемых в турецкую недвижимость стран. Недвижимость от...

Стильные готовые кухни в Киеве

Приобретение кухонных гарнитуров - очень важная и ответственная задача. Оформляя зону кухни, так хочется достичь гармонии и уюта, так как каждая хозяйка знает, что...

Стильные люстры в интерьере

В интерьере каждой комнаты люстра играет далеко не последнюю роль. Подобия современных люстр появились между IV и V веком нашей эры в Древнем Китае....

Охранная сигнализация и ее особенности

Современное охранное оборудование – что это? Как показывает практика, в данном оборудовании нуждается все больше и больше людей, с целью защитить свое имущество от...

Особенности устройства цементно-песчаной стяжки

Такая стяжка незаменима при многих видах строительства и является надежным и долговечным основанием для финишного покрытия пола. Использование стяжки без защиты верхнего слоя даже...

Окна, двери, потолки – рациональный подход к ремонту

Ремонт длится вечно и превращается в стиль жизни. Это утверждение уже давно устарело. Оно стало неактуальным с появлением современных технологий и новых расходных материалов....