Домой Ипотека/Кредиты Страхование "Інвестори не будуть ображені": що станеться з недобудовами "Укрбуду"

«Інвестори не будуть ображені»: що станеться з недобудовами «Укрбуду»

Всі проблемні об'єкти найбільшої будівельної компанії країни – «Укрбуд» добудують, причому в доступні для огляду терміни, за 1-2 роки. А перші п'ять житлового комплексу (всього їх 25), які вже закінчені, можуть бути заселені до кінця зими. Такий головний підсумок спільної пресконференції голови правління-президента ПрАТ «ХК «Київміськбуд» (КМБ) Ігоря Кушніра і генерального директора ТОВ «Укрбуд Девелопмент» (УБД) Олега Майбороди, що відбулася 16 грудня. Сайт «Сьогодні» отримав відповіді на головні запитання, що цікавлять інвесторів.

Що прояснилося

Про те, що сталося, ми докладно писали в статті «Укрбуд» зупинив будівництво будинків для 13 тисяч сімей». Нагадаємо, днями була досягнута домовленість про те, що об'єкти «Укрбуду» закінчить і введе в експлуатацію «Київміськбуд». У відповідь на запитання «Сьогодні» про прибутковість незавершеного «Укрбудом» будівництва Ігор Кушнір підтвердив, що первинний аудит показав: об'єкти дійсно можуть принести прибуток, але не відразу, а через 3-4 роки після добудови в міру поступового продажу. Оціночно їх можна буде продати за 5 млрд грн в сьогоднішніх цінах, а на добудову необхідно затратити 3-3,5 млрд грн.

За даними УБС, з 16 тис. не введених в експлуатацію квартир продано 13 тис., нікому не продано 3 тис., або 19%. Також не продані 1500 паркомісць, місця для паркування мотоциклів, більше 250 нежитлових і офісних приміщень. Очевидно, що залишилися не найзатребуваніші об'єкти – це 3-кімнатні квартири, паркомісця, ціна яких наближається до ціни «однушки», приміщення під офіс. Їх можна продавати роками, а добудувати треба вже зараз.

Тому, як пояснив Ігор Кушнір, будуть використані як засоби КГС, наприклад, не розподілений між акціонерами прибуток за кілька років (стратегічним акціонером КМБ є київська міська громада, якій належить 80% акцій), так і кредити, переговори щодо яких вже ведуться з державними банками.

До речі, в Києві налічується близько півтисячі недобудов, є і такі, яким уже 30-40 років!

Що з об'єктами і фінансами

В КМБ вже встигли за кілька днів провести оцінку проблемних об'єктів.

«Половина переданих нам об'єктів – «мінусові» за грошима, половина – «плюсові», тому за рахунок їх можна добудовувати «мінусові». Але інвестори не будуть ображені, їх кошти використовуємо виключно на добудову житлового комплексу, в які вони інвестували. Попереду у нас велика робота, але у мене немає чарівної палички, тому виконання взятих зобов'язань потребуватиме часу. Головне, щоб інвестори дотримувалися спокій», – повідомив Кушнір.

Зазначимо, що фінансування будь-якого будівництва йде з двох головних джерел: власних коштів будівельної організації та спеціального незалежного фонду, який акумулює гроші інвесторів-фізосіб. Фонд укладає договір з інвесторами, отримує від них грошові кошти і виділяє їх тільки під конкретні роботи, причому поетапно, у міру виконання. Використання коштів фонд жорстко контролює. Але поки будинок не побудований і більшість квартир не продані, для виконання робіт використовуються власні кошти будівельної організації. Це оборотний капітал, зароблений на реалізації попередніх проектів, частка якого може досягати 30% і більше.

Перша п'ятірка – до кінця зими

П'ять житлових комплексів (ЖК) вже закінчені. Це «Solar City», «Новомостицький», «Харківський», «Пектораль», «Гармонія» (див. інфографіку). Очікується, що їх введуть в експлуатацію, тобто інвестори отримають ключі від квартир, вже в найближчі кілька місяців.

За інформацією УБС, документи на прийняття в експлуатацію цих п'яти ЖК подавалися до відповідних інстанцій двічі і двічі було відмовлено без пояснення причин. При цьому обидва спікери спростували інформацію про можливу корупційну складову: що нібито видача одного дозволу на введення в експлуатацію «коштує» у чиновників до 200 тис. доларів, тобто ціна питання щодо п'яти комплексів – мільйон доларів.

«До нас з такими пропозиції не зверталися», – заявив Майборода, але не пояснив, чому приймання об'єктів затягується.

Кушнір запевнив, що після передачі прав від УБС до КМБ проблем з введенням в експлуатацію згаданих житлового комплексу, крім технічних, що складаються в термінах передачі документів, він не бачить, сама приймання займає до двох місяців.

«Найближчим часом ви побачите введеними в експлуатацію ці п'ять об'єктів. Платити за це ніхто нікому не збирається, з точки зору закону, питань там немає», – відповів Кушнір.

Також, за його словами, військова прокуратура відмовилася від претензій з приводу будівництва ЖК «Чарівне місто», де нібито обділили безкоштовним житлом військових, яким воно має бути за законом. Тобто, кримінальні провадження і суди з цього ЖК повинні бути припинені. Але все одно обидва спікери вважають його найпроблемнішим об'єктом: він найбільший – 2000 інвесторів і робіт там виконано небагато.

Терміни здачі об'єктів зрушаться на півроку і більше

Решта ЖК поступово вводитимуться в експлуатацію протягом 1-2 двох років залежно від ступеня їх готовності. Планується, що передусім добудують об'єкти, де робіт залишилося найменше. Всі проекти залишаться без змін, тобто інвестори отримають за свої гроші то, що вони замовляли, а не, припустимо, дешевше і, відповідно, нижчої якості житло.

«Ми запустимо роботи за рахунок комерційних позик, звертатимемося за допомогою до Кабміну, в КМДА, але якою буде механізм, поки не ясно, так як події почали розвиватися дуже стрімко. Поступово всі питання будуть розв'язані, а громадськість – проінформована про їх розв'язання», – уточнив Кушнір.

Всього в 20 ЖК, що залишилися, треба побудувати 1,5 млн кв. м житла, з них продано інвесторам і частково побудовано 800 тис. кв. м, ще на 700 кв. м роботи не починалися і інвестицій в них немає.

Хто заплатить за простій

Ще одна проблема – затримка з виплатою зарплат і працевлаштування робітників і інженерів, зайнятих на будівництві проблемних ЖК, їх близько 600 осіб. Майборода пообіцяв, що їм виплатять всю затриману зарплату – за місяць і більше. А Кушнір – що кращі фахівці знайдуть роботу як в КМБ, так і у субпідрядників КМБ. За його словами, затягувати ситуацію далі нікуди, домовлятися про якісь гарантії з боку держави ніколи, треба якомога швидше виконати зобов'язання перед інвесторами.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи

Для чего нужен фоам ролл

Фоам роллер − это ролик для массажа цилиндрической формы, который атлеты применяются для восстановления после занятий и расслабления мышц. Изделие стимулирует кровообращение в мышечных волокнах,...

Як вибрати кушетку для косметологічних процедур

Кушетка – це важливий та необхідний предмет меблів, який встановлюється у салоні краси. Його також купують для масажного кабінету, закладу, де надаються послуги з...

Сколько будет стоить украинская земля после открытия рынка: названа цена гектара

Пока профильный комитет Верховной Рады обсуждает правки к законопроекту об обороте сельхозземель в Украине, глава Ассоциации свободных землевладельцев в Украине Дмитрий Ливч во время...

Что такое подшивание от алкоголизма

Зависимость от алкоголя – это не просто вредная привычка, а серьезное заболевание, которое не просто портит жизнь тому, кто им страдает. Оно сказывается также...

Решения гардеробных систем

Входить или не входить? Какую гардеробную систему выбрать? В этом вопросе все дело в математике. Есть ли у вас углубление глубиной не менее 2,4 м...

Лучшие разработчики игровых аппаратов 2021 года

Если вы, как и мы, фанат онлайн-казино, вы наверняка знаете все об онлайн-слотах. Де-факто они станут самой популярной онлайн-игрой в 2021 году, и все...

Обзор игрового автомата Aztec Gold

На сегодняшний день слот «Золото Ацтеков» является слот-автоматом, где с успешно используется новый игровой движок. В это игре, Вы откроете для себя множество необычных...

Как правильно выбрать бетонную смесь?

Приобретая бетонную смесь, каждый клиент желает получить товар высокого качества, так как от него зависит результат стройки. Чаще всего, продукцию поставляют сразу со склада...

Днепровский район в Киеве: преимущества жизни

Решились на покупку квартиры в Киеве и выбираете район? Мы докажем Вам, что жизнь в Днепровском районе - одно удовольствие! 1.Удобная инфраструктура Хочешь жить в лучших...

Особенности прямых шлифмашин Бош

Вам нужно провести финишную шлифовку и зачистку изделий, обработать срезы, отполировать поверхность, ободрать старую краску, а также выполнить порядок других работ? В таких случаях...