Домой Ипотека/Кредиты Страхование Почім житло: як назбирати на квартиру і чому це краще робити зараз

Почім житло: як назбирати на квартиру і чому це краще робити зараз

Ринок житла в Україні в застої. Забудовники пропонують українцям більше квартир, ніж вони можуть купити: пропозиція на 30% перевищує попит. За кожного клієнта ведеться серйозна боротьба, зізнаються самі забудовники.Почім в Україні житло і як назбирати на свої «метри», дізнавався сайт «Сегодня».

Почім «квадрати»

Ціна «квадрата» востаннє піднялася в другій половині минулого року. З того моменту вона виросла незначно, говорить Гліб Шемовнев, прес-секретар корпорації «Укрбуд». Зростання ціни приблизно на рівні 1-1,5%.

Зараз в Києві квадратний метр можна знайти від 10 000 до 24 000 гривен у об’єктів класу «економ», зазначає Лев Коршевнюк, директор консалтингової аналітичної фірми «ІнфоЕксперт». Нерухомість класу «комфорт» балансує всередині коридору «економ» і «преміум» сегменту: від 18 000 до 45 000 гривень. Від 26 500 до 63 600 гривень коштує один квадратний метр класу «преміум».

Однак квадратний метр однокімнатної квартири в Києві навіть класу «економ» не може коштувати менше 700 доларів, попереджає архітектор бюро «Аспект» Тарас Годованець. На трикімнатні квартири ціна «квадрата» може бути доступнішою, але не менше 650 доларів.

Фото: архів

Все що нижче – збитково для забудовника і повинно викликати підозри. На початкових етапах забудовник може продавати метри дешевше, але в період оплати, особливо розстрочки, компанія візьме додаткові гроші, ділиться архітектор.

За підрахунками Тараса Годованця, вартість будматеріалів і робочої сили з початку року піднялася мінімум на 12-15%. Якщо ж забудовник не підвищив ціни – це значить, що він на чомусь заощадить.

Доступніші ціни в регіонах. У Київській області ціна квадратного метра коливається в районі 9 500 – 18 000 гривень. У центрі України – 15 тис. грн за квадратний метр. У Західному регіоні – 14300, Причорноморському – 14 400, Північно-Східному регіоні – 12650. Донецько-Придніпровському – 12 200 гривень за квадратний метр.

Забудовник розраховує вартість «квадрата», з огляду на кілька чинників, говорить В’ячеслав Павлов, директор з розвитку компанії NOVBUD.

  • Місцезнаходження. Чим ближче до центру міста і транспортних розв’язок, тим дорожче. І навпаки. Також ціна залежить від класу будинку. Чим вище клас, тим якісніше матеріали і комфортність планування, навколишня інфраструктура.
  • Ступінь готовності. На початкових стадіях будівництва вартість житла в середньому на 20-25% нижче, ніж на завершальних стадіях.
  • Рівень інфраструктури. Чим більше комфорту для майбутніх мешканців, тим вище ціна.
  • Бренд компанії на ринку. Репутація і досвід будівельної компанії може служити додатковою вартістю проекту.

Чи варто чекати зниження цін на житло

Момент для покупки житла досить непоганий, вважає Тарас Годованець. Сума в доларах не така непідйомна, як була п’ять-сім років тому, вважає архітектор.

Літній сезон на ринку нерухомості раніше вважався менш активним. Але останніми роками сезонність відчувається все менше, каже Гліб Шемовнев

«Очікувати серйозного зниження або підвищення цін влітку не варто, оскільки в Києві вони сьогодні продиктовані реаліями ринку. А це і ціни будматеріалів і енергоносіїв, і витрати на персонал, від безпосередньо будівельника до маркетолога, і логістика, і податки і багато іншого», – зазначає він.

На «вторинці» ціни завжди знижували дуже неохоче. Навіть якщо літній сезон стане «мертвим», найімовірніше, продавці просто його перечекають.

Фото: архів

Всі фактори, які можуть впливати на ціни, мають політичну, економічну і валютну основи. А до осені в цих трьох сферах ніяких змін і потрясінь не прогнозується, додає Лев Коршевнюк.

Тому травневі ціни протримаються до кінця літа, коли поновиться купівельна активність. Коливання можливі в межах 1-1,5%, якщо забудовники виставлять на продаж нові об’єкти або закінчать продажу в уже готових будинках. Ціни цього року залишатимуться стабільними при стабільній економічній і політичній ситуації в країні, прогнозує В’ячеслав Павлов.

Як назбирати на своє житло

Середня зарплата в Києві становить 13 150 гривень. На родину з двох осіб це 1000 доларів на місяць. Однокімнатна квартира в Києві на 22 кв. м в середньому обійдеться в 12 600 доларів. Якщо щомісяця відкладати 30% – 300 доларів, то повну суму можна назбирати за три з половиною роки.

Однак є варіанти і швидше. Хоч і маленькими темпами, але зростає число компаній-забудовників, які пропонують покупцям в іпотеку в партнерстві з банками. Середні умови за кредитом на 20 років становлять 18-20% річних при первинному внеску від 30%, говорить Лев Коршевнюк.

30% від 12 600 – це 3780 доларів. Таку суму можна назбирати за середньої зарплати приблизно за рік. Решту – розтягнути на 10-20 років. Але вартість квартири відповідно зросте за рахунок відсотків.

Фото: архив

До слова, для потенційних покупців квартир співробітництво забудовника з банками з видачі кредиту може бути додатковим маркером благонадійності будівництва. Оскільки ці банки кредитують лише ті новобудови, які пройшли у них відповідну акредитацію з вкрай серйозною перевіркою на предмет юридичної і фінансової складової будівництва.

Також серед умов можна відзначити, що багато забудовників пропонують знижки при 100% оплаті і бевідсоткову розстрочку до кінця будівництва.

«Купувати квартири в іпотеку на сьогодні дорого: позичальник переплатить в 2-3 рази більше реальної вартості житла», – додає Лев Коршевнюк.

Але скористатися поточною ситуацією для вдалої покупки квартири варто, вважає він.

2018 року Україна заплановані великі виплати за зовнішніми боргами. На додаток існують політичні складнощі з отриманням чергових траншів від МВФ. Ці фактори можуть чинити тиск на гривню, а разом з традиційними сезонними факторами вони призведуть до того, що, з осені очікується початок чергового витка девальвації гривні.

«Відповідно, гривнева вартість квадратного метра зросте, що для багатьох українців ще більше віддалить можливість купити житло. Водночас низка забудовників на сьогодні мало займаються стратегією ринку, і з метою збільшення зростання продажів своїх об’єктів ситуативно пропонують укладати договори купівлі з фіксацією ціни на житло в гривнях, без прив’язки до валюти і до вартості квадратного метра. Ось цією ситуацією і слід скористатися тим, хто запланував придбати нерухомість. Саме такі пропозиції розстрочки і варто пошукати на ринку і встигнути укласти договори до падіння національної валюти», – радить Лев Коршевнюк.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що привабливість українського ринку нерухомості для іноземних інвесторів зростає, це пов’язано зі зменшенням кількості якісних активів, доступних для інвестування в країнах Європи.

Нагадаємо, раніше сайт «Сегодня» розповідав, коли краще шукати квартиру для оренди, щоб заощадити.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи

Как правильно выбрать бетонную смесь?

Приобретая бетонную смесь, каждый клиент желает получить товар высокого качества, так как от него зависит результат стройки. Чаще всего, продукцию поставляют сразу со склада...

Днепровский район в Киеве: преимущества жизни

Решились на покупку квартиры в Киеве и выбираете район? Мы докажем Вам, что жизнь в Днепровском районе - одно удовольствие! 1.Удобная инфраструктура Хочешь жить в лучших...

Особенности прямых шлифмашин Бош

Вам нужно провести финишную шлифовку и зачистку изделий, обработать срезы, отполировать поверхность, ободрать старую краску, а также выполнить порядок других работ? В таких случаях...

Выбор идеальной квартиры у моря

Кто не мечтает иметь собственную жилплощадь рядом с морем для постоянного или периодического проживания на время отдыха? Многие покупают недвижимость недалеко от общественных пляжей,...

С рук в руки — недвижимость от застройщика в Турции

Турция является привлекательной для инвестиций страной, где не перестает развиваться рынок недвижимости. Россия находится в тройке самых инвестируемых в турецкую недвижимость стран. Недвижимость от...

Стильные готовые кухни в Киеве

Приобретение кухонных гарнитуров - очень важная и ответственная задача. Оформляя зону кухни, так хочется достичь гармонии и уюта, так как каждая хозяйка знает, что...

Стильные люстры в интерьере

В интерьере каждой комнаты люстра играет далеко не последнюю роль. Подобия современных люстр появились между IV и V веком нашей эры в Древнем Китае....

Охранная сигнализация и ее особенности

Современное охранное оборудование – что это? Как показывает практика, в данном оборудовании нуждается все больше и больше людей, с целью защитить свое имущество от...

Особенности устройства цементно-песчаной стяжки

Такая стяжка незаменима при многих видах строительства и является надежным и долговечным основанием для финишного покрытия пола. Использование стяжки без защиты верхнего слоя даже...

Окна, двери, потолки – рациональный подход к ремонту

Ремонт длится вечно и превращается в стиль жизни. Это утверждение уже давно устарело. Оно стало неактуальным с появлением современных технологий и новых расходных материалов....