ДомойУкраинаДругие регионыПроживання на додачу до роботи: кому і що пропонують

Проживання на додачу до роботи: кому і що пропонують

З початком осені стартував новий діловий сезон, а ринок праці «ожив» і обріс новими пропозиціями. При цьому в спробі привернути цінних кадрів дедалі більше роботодавців обіцяють здобувачам «плюшки» не тільки у вигляді безкоштовних обідів і мобільного зв'язку, а й житла. Кому і де на додачу до роботи пропонують безкоштовне проживання, дізналися «Сьогодні».

Кому

За словами HR-експерта сайту з працевлаштування rabota.ua Тетяни Пашкіної, як правило, житло до зарплати, до того ж, іде у вакансіях для домашнього персоналу і працівників ресторанного бізнесу.

«Проживання пропонують хатнім робітницям, няням, доглядальницям, покоївкам, кухарям, офіціантам, прибиральницям, різноробочим, двірникам, посудомийникам», – зазначає фахівець.

Вона додає, що частіше за все йдеться про низькокваліфіковану працю, якою люди не дуже охоче займаються, де не завжди висока зарплата, а також про пропозиції для людей із сіл, яких потрібно заманити на роботу в місто.

«Самостійна оплата оренди квартири часто відлякує претендентів і зводить нанівець ентузіазм працювати не в рідному місті, а тому, для того щоб люди відгукувалися на певні вакансії, роботодавці змушені брати на свої плечі забезпечення житлом», – розповідає експерт.

Тому ж багато вакансій з житлом і в розділі сезонної роботи.

«Свій куток» як бонус обіцяють також виробничникам, аграріям, будівельникам – в тому випадку, якщо місце роботи знаходиться занадто далеко від міста. Проживання обіцяють і рідкісним фахівцям зі столиці чи обласного центру.

«Наприклад, якщо в Коблево або де-небудь в Закарпатті потрібен якийсь технолог винного виробництва, а місцевих таких немає. Щоб мотивувати столичних експертів переїхати в регіони, пропонується проживання», – пояснює Пашкіна.

Вона додає, що це стосується і високооплачуваних фахівців – їм через статусність іноді пропонують ще й авто.

Вакансії

Зарплату за роботу з проживанням пропонують найрізноманітнішу. Наприклад, няням і хатнім робітницям обіцяють від 8 до 30 тис. грн залежно від того, як багато часу найнята людина буде проводити з сім'єю і які обов'язки на себе візьме. Середня зарплата домашнього персоналу коливається в районі 12 тис. грн. Схожі розцінки і на особистих кухарів. А ось посудомийникам і покоївкам платять менше – зазвичай 8-10 тис. грн. Але якщо няням виділяють кімнати прямо в будинку роботодавця, то останнім орендують ліжко-місце в хостелах та гуртожитках. Сезонна зайнятість у вигляді збору грибів оплачується в розмірі 6-10 тис. грн, при цьому працівникам нададуть кімнати по 3-4 людини. Працівникам без досвіду роботи на заводах обіцяють близько 12 тис. грн, а будівельникам і слюсарям – близько 20 тис. На порталах із працевлаштування чимало вакансій із проживанням і для співробітників великих супермаркетів – приблизно за 9-10 тис. грн шукають касирів, пекарів, кондитерів, кортадоров (нарізувачів хамона. – Авт.), обвалювальників м'яса, обробників риби і охоронців.

У той же час менеджерам вищої ланки і айтішникам готові орендувати цілу однушку, правда, найчастіше на околиці міста і платити 30-50 тис. грн.

Читайте також: Середня зарплата в доларах в Україні перевищила рівень 2013 року: у кого оклади ростуть найшвидше

«Свій куток» за кордоном

Традиційно безкоштовне житло обіцяють здобувачам іноземні фірми, причому разом із солідною винагородою. Наприклад, сантехніку на будівництві в Естонії пропонують 40 тис. грн, лакувальнику або оператору верстата на заводі в Чехії – 30-32 тис., а фасувальнику шоколаду на виробництві в Ізраїлі – 75 тис. Правда, роботодавці не уточнюють, куди саме поселять своїх співробітників . Проживання, а точніше 1-2-місні каюти, автоматично надають тим, хто погодився попрацювати на круїзних лайнерах. Там за місяць роботи залежно від обов'язків платять 50-70 тис. грн і навіть безкоштовно годують тричі на день. Трохи більше може отримувати обслуговуючий персонал у закордонних готелях – там можуть платити по 85 тис. грн на місяць і є можливість безкоштовно проживати при готелі. Втім, багато іноземних роботодавців не оплачують житло співробітникам, однак допомагають знайти бюджетні варіанти.

Нагадаємо, раніше Володимир Гройсман, який очолював Кабмін, спрогнозував середню заробітну плату в Україні в 2020 році в розмірі 540 доларів, а в 2021 році – 620 доларів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи