Як карантин вплинув на продаж нерухомості у Львові? В березні та квітні статистика купівлі житла в новобудовах була не радісною. Економічна ситуація стала нестабільною і людей лякали прогнози поширення коронавірусу. В перші тижні попит впав до мінімуму – від житла відмовлялися навіть клієнти, що раніше залишили завдаток.
Не зважаючи на потребу в нових квартирах, спостерігалось тимчасове затишшя, та ринок поступово оговтується. Чи варто чекати обвалу цін? На даний момент пропозиція набагато вища за попит, проте ринок вичікує, тож поки не варто розраховувати на тотальне знецінення житла.
Актуальна вартість
В середньому ціна одного квадратного метра в новобудові зросла на 700 грн у порівнянні з часом початку карантину, та мінімальна – змінилася не значно. Стрімке подорожчання було відмічене лише в Галицькому районі. Там на деяких об’єктах вартість сягала 35000 грн/м2. У Залізничному, Сихівському та Франківському районах житло стало трішки дешевшим.
Очікування та прогнози
Чи зросте рівень продажу нерухомості в подальшому? Деякі потенційні покупці розраховують придбати квартиру за цінами 2016 року, та експерти спростовують таке падіння. Зараз забудовники пропонують житло за надто низькими цінами і, надалі варто враховувати, що на них вплинуть:
- інфляція;
- собівартість матеріалів;
- рівень заробітної плати будівельників та вантажників.
Компанії, що пропонують зручне та комфортне житло й використовують якісні матеріали не можуть знижувати ціни свідомо погіршуючи характеристики об’єктів за рахунок економії на комплектуючих. «Урізання» заробітної плати також не буде оптимальним рішенням. Якщо ви бажаєте отримати житло в будинку з охороною, зеленими зонами, спортивними майданчиками, комерційними приміщеннями, то розумієте, що ціна на таку квартиру не буває низькою.
На ринку склалася ситуація, що сприяла появі відкладеного попиту. Прогнози свідчать про поступове збільшення рівня продажу нерухомості після відміни карантину. Потреба в новому житлі є величиною постійною, та й квартира завжди була гарним об’єктом для інвестицій. Вартість квадратного метра зростатиме поступово. Її коригуватимуть виходячи з активності споживачів та собівартості будівництва.
Коли люди почнуть активно купувати нерухомість? Все залежить від особливостей поширення коронавірусу та специфіки обмежень у зв’язку із пандемією.