ДомойУкраинаСпрощена легалізація: як скористатися "будівельною амністією" для будинку або дачі

Спрощена легалізація: як скористатися «будівельною амністією» для будинку або дачі

Побудовані без дозволу приватні житлові і дачні будинки можна легалізувати  за спрощеною процедурою. Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, зробити це можна в три кроки.

«Є ситуація: у вас оформлена земельна ділянка, але будівлю на ній ви побудували самовільно, без дозволу. На практиці таких випадків безліч. Але в майбутньому ви можете зіткнутися з проблемами, якщо вчасно не подбаєте про легалізацію будівлі. Адже власний будинок у вас є, а законного права власності на нього немає. Що це означає? Такий будинок неможливо, наприклад, продати, передати у спадок або подарувати. Що робити? Необхідно отримати право власності. Але до цього – ввести самовільно побудований будинок в експлуатацію«, – написав Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

Чиновник нагадав, що для цього Мінрегіон спільно з Державною архітектурно-будівельною інспекцією України (ДАБІ) ввів процедуру прийняття в експлуатацію будівель, побудованих без дозволу.

«Зараз процедура здійснюється відповідно до наказу Мінрегіону №158 і працює з 31 серпня 2018 року. Її ще називають «будівельна амністія«, – уточнив Парцхаладхе.

Так, спрощеній легалізації підлягають:

  • індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 кв. м;
  • господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 100 кв. м, побудовані з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року.

Що необхідно для спрощеної легалізації:

  1. Отримати техпаспорт на будинок, звернувшись до місцевого Бюро технічної інвентаризації (БТІ) або до сертифікованого приватного експерта (інженера) і уклавши договір з технічного обстеження будівлі. За технічну інвентаризацію відповідальність несе експерт (інженер), який оформляє техпаспорт.
  2. Ввести будинок в експлуатацію – підготувати необхідний пакет документів і звернутися до органу ДАБК за місцезнаходженням будівлі чи до Центру надання адміністративних послуг цього населеного пункту.
  3. Зареєструвати право власності – через нотаріуса або Центр андмінпослуг.

Необхідні документи введення будинку в експлуатацію: заяву про прийняття будинку в експлуатацію, 1 екземпляр заповненої декларації про готовність об'єкта до експлуатації, завірена копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідно до цільового призначення, на якій знаходиться будинок, завірена копія техпаспорта ( з відміткою про проведення технічного обстеження).

В тренді

«Ми не можемо друкувати гроші»: Зеленський пояснив, як підвищувати пенсії

Введення будинку в експлуатацію проводиться безкоштовно протягом 10 робочих днів з дня подачі заяви.

Читайте також: Кабмін встановив правила переведення дачних будинків у житлові

Необхідні документи для реєстрації права власності: заяву, паспорт, ідентифікаційний код, документ (квитанція) про оплату арбітражного збору, зареєстрована декларація про готовність об'єкта до експлуатації, документ, що підтверджує право власності/оренди на земельну ділянку, технічний паспорт на будівлю.

Нагадаємо, нова «будівельна амністія» в Україні набула чинності восени 2018 року, а минула «будівельна амністія» була оголошена 2015 року. За фактом це легалізація дачних, житлових будинків і господарських будівель, які були побудовані без дозвільних документів:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи