ДомойУкраинаУкраїнці почали страхувати житло: скільки це коштує і які є підводні камені

Українці почали страхувати житло: скільки це коштує і які є підводні камені

Українці почали частіше страхувати своє майно, зокрема від крадіжок, пожеж і затоплень. Журналісти «Сегодня» з’ясували, скільки це коштує.

Киянка Юлія застрахувала відповідальність перед сусідами, якщо раптом їх затопить.

«Була надзвичайна ситуація в квартирі: у нас забилися труби, і через труби вода пішла в кухню, зіпсувався ламінат і вода просочилася в квартиру знизу. Ми вчасно воду прибрали, прибігли до сусідів, але якби нас не було вдома, була б страшна історія», – розповідає Юлія.

Юлії поліс обійшовся в 600 грн на рік. Він гарантує не тільки відшкодування збитків сусідам, а й захист власного приміщення – від найпоширеніших небезпек. Чим більше ризиків враховано, тим дорожче страховка.

«Найповніший варіант страховки обійдеться в межах 2,5 тис. грн. При цьому буде застрахована квартира від всіх вогневих ризиків, включаючи пожежі і підпал, від затоплення, протиправних дій третіх осіб, механічних пошкоджень і від крадіжки», – пояснює директор з роздрібних продажів страхової компанії Тетяна Пінчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

  • В Україні вводять нову вимогу до нотаріусів

А ось якщо ви забули закрутити кран, або не вимкнули плиту чи праску і цим викликали лихо, страхова не заплатить ані копійки. 

«У страховому договорі це трактується як груба необережність», – говорить Пінчук.

Не буде відшкодування і якщо протягом години-двох ви не повідомили про страховий випадок або не зберегли первинної картини події.

Щоб зрозуміти, в яких випадках відмовлять, слід прочитати не тільки страховий договір, а й так звані «правила страхування» на кілька сторінок. А ще звернути увагу на розмір франшизи – суми, яку доведеться заплатити з власного гаманця в разі настання страхового випадку. І, звичайно ж, поцікавитися, репутацією страховика.

Нагадаємо, в США житло страхує майже половина власників квартир, в Європі – третина.

Раніше ми писали про те, що українців можуть змусити страхувати квартири.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи