Український уряд розширив перелік будівельних робіт, для здійснення яких не потрібен дозвіл, і після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.
Так, тепер перепланування всіх житлових і нежитлових будівель і приміщень без внесення змін до несучих конструкцій можна здійснювати без спеціального дозволу, зазначив чиновник на своїй сторінці в Facebook.
Парцхаладзе відзначив, що в перелік були включені роботи з перепланування житлових і нежитлових будівель і приміщень в них (без втручання в несучі конструкції), які відносяться до об'єктів СС2 і СС3. Раніше це було можливо тільки для об'єктів СС1.
Читайте також: Як перебудувати квартиру під себе: основні принципи перепланування
«Уряд підтримав ці зміни і тепер за спрощеною процедурою це можна робити за всіма житловим і нежитловим об'єктам», – пояснив заступник міністра.
В тренді
Гривня зростає: Нацбанк опустив курс долара
На його думку, це сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату та дерегуляції будівельної галузі, що, в свою чергу, може позитивно відбитися на позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».
Нагадаємо, раніше для переобладнання і перепланування був необхідний дозвіл виконавчого комітету місцевої ради. Виняток становили лише перепланування, пов'язані з склінням балконів і лоджій, об'єднання ванної кімнати з туалетом, демонтаж вбудованих шаф, антресолей і комор, збільшення житлової площі за рахунок демонтажу некапітальних стін і використання площ коридорів.
Крім цих змін, в Україні готують чергове оновлення державних будівельних норм (ДБН), де, зокрема, хочуть передбачити можливість будувати парковки на дахах будівель:
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram