ДомойУкраинаДнепрВ Україні злетіли ціни на житло: скільки здають квартири в великих містах

В Україні злетіли ціни на житло: скільки здають квартири в великих містах

З приходом осені оренда житла у великих містах України подорожчала на 15-20%. Журналісти «Сегодня» з’ясували, скільки сьогодні просять за оренду в різних регіонах країни.

Студент Тарас Радюкін вже півроку разом з друзями знімає житло у Львові. Орендувати хорошу, нехай і однокімнатну, квартиру тут складно – ціни на пристойне житло стартують від 6 тисяч гривень. Місцеві ріелтори говорять, що господарі житла часто прив’язують ціну до курсу валют.

«Мінімальна ціна – це, напевно від 3,5 тисячі гривень. Це будуть дуже-дуже скромні умови. Середня ціна – 400 доларів. Це за однокімнатну квартиру в новобудові з сучасним ремонтом», – розповідає ріелтор Михайло Бокоч.

У Харкові «однушки» пропонують теж від 6 тисяч гривень на місяць і вище. Студент-медик Андрій Клюєв через ріелтора зміг знайти житло за 4 тисячі. Щоправда, інтер’єр тут оформлений за модою минулого століття.

«Я запитав у господині, чи не проти вона, якщо ми в рахунок оренди робитимемо тут ремонт. Вона сказала «окей», і я погодився», – ділиться Андрій.

У Києві за рік орендоване житло стало дорожче на 15-20%. Це вже відчули орендарі.

«Спочатку ми платили 5 тисяч гривень, потім 5500, через деякий час було уже 6000… І це вдарило по нашому бюджету. Це була жахлива квартира, там однозначно потрібно було робити ремонт. Ми її взяли тому що була низька ціна», – розповідає Карина Недопрядко.

Через підвищений попит навіть на убогі умови в квартирах накручують космічні ціни.

«Якщо раніше однокімнатну квартиру, в якій можна жити, можна було знімати за 4-5 тисяч гривень на околиці – це Борщагівка, Троєщина, то сьогодні однокімнатну квартиру можна знімати за 5-6 тисяч гривень. Наближаючись до центру, ціни варіюються вже від 6 до 8 тисяч за однокімнатну», – говорить ріелтор Роман Вараниця. 

Щоб заощадити, фахівці радять планувати переїзд на другу половину осені.

Як повідомлялося, в Україні планують кардинально змінити і «зарегулювати» ринок орендного житла. У Кабміні активно триває розробка відповідного закону

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи