ДомойУкраинаДнепрВ Україні змінять правила з утеплення будинків

В Україні змінять правила з утеплення будинків

Будівельна норма, що впроваджує європейські вимоги до проведення фасадної теплоізоляції будівель запрацює 1 грудня. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

«Сучасні технології та матеріали для теплоізоляції фасадів дозволяють істотно економити на опаленні, особливо в зимовий період. І це успішно використовується в більшості країн Європи та багатьох країнах світу. Ми взяли цей досвід за основу і при оновленні ДБН щодо фасадної теплоізоляції ми привели у відповідність до європейських вимог проведення таких заходів. Нові ДБН вже опубліковані і вступають в дію з 1 грудня», – написав Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

Міністр запевнив, що завдяки цьому українці зможуть економити до 15% тепла на рік, термін експлуатації будівель підвищиться. 

В тренді

В Україні хочуть ввести нову групу ФОП: законопроект вже в Раді

«В цілому це близько 3 млрд грн економії при термомодернізації 3% всіх будівель щорічно. І чим більше буде реконструюватися і будуватися таких будинків, тим більше буде рости економія. … Якщо сьогодні приблизний термін експлуатації будівлі становить 100 років, то проведення заходів з теплоізоляції фасадів продовжить йому життя ще до 20 років», – додав Парцхаладзе. 

Нагадаємо, з 1 вересня в Україні змінилися будівельні норми. Зокрема, нові правила забудови вводять «блакитні лінії», що обмежують висотність, «зелені лінії», що регулюють будівництво в зелених зонах, «жовті лінії», які обмежують висоту будівель біля основних доріг і магістралей в населених пунктах особливої важливості для безпечної евакуації.

У документі прописана також заборона на розміщення паркінгів на території житлових комплексів. Альтернативою можуть стати підземні гаражі або відкриті майданчики за 300-500 м від будинку.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи