Домой Украина Як вибрати квартиру в новобудові

Як вибрати квартиру в новобудові

Купівля житла завжди зв’язана з істотними фінансовими ризиками, і новобуд – не виняток.Среді основних переваг житла в новобудовах, перш за все, використання сучасних технологій будівництва та матеріалів, відповідність загальносвітовим нормам і стандартам. У нових будинках можна знайти вдалі планування, максимально відповідні смаку покупця; площі апартаментів, як правило, більше, ніж в будинках радянської будівлі, пише domik.ua.

До речі, зведення будинків за новітніми технологіями будівництва, як і використання сучасних матеріалів, наприклад, утеплювачів, різного роду шумо- і гідроізоляцій дозволяє мешканцям надалі економити на витраті тепла, води і електрики. Враховуючи прогресуючий зростання комунальних тарифів, ці переваги не будуть зайвими.

Також, кажуть, можна розраховувати на справну роботу всіх систем – від ліфтів до проводки і каналізації. Питання, звичайно, спірне, тому що при підключенні будинку до міських мереж можуть виникати проблеми, але вирішувати їх, у тому числі і фінансово, зобов’язаний забудовник.

Ціна питання

Ціна – теж перевага первинного ринку, адже вартість квадратного метра, як правило, істотно нижче вторинки. Так, середня вартість нового житла економ-класу сьогодні в Києві становить близько 12-14 тис. грн за кв. м, тоді як квадратний метр в бізнес-класі обійдеться вже в 15-17 тисяч гривень. На вторинному ринку, для порівняння, купити квартиру в Києві можна в середньому за 20-22 тис. грн за кв.м.

Коли мова йде про житло економ-класу, саме ціна грає вирішальну роль. Тим не менш, втрачати голову від рекламних оголошень про величезні знижки не варто. По-перше, тому, що в проспектах зазвичай публікують найнижчу ціну, що поширюється на великі багатокімнатні апартаменти, або на квартири з самими невдалими плануваннями або розташуванням.

По-друге, тому що ціни зараз міняються мало не щодня. Обумовлено це, головним чином, коливанням курсу долара, що тягне зростання цін на будівельні матеріали та транспортні послуги, а також політична нестабільність, економічна криза і тривалі бойові дії.

Орієнтування на місцевості

Підшукуючи ділянку під багатоповерховий будинок, забудовник також прагне до мінімізації витрат, і питання транспорту та соціальної інфраструктури можуть залишитися «за кадром». Тому дуже важливо вивчити локацію самому.

Окрему увагу варто приділити наявності підземного паркінгу або наземної парковки. Якщо вони не передбачені проектом, а у вас є машина, варто визначитися з шириною проїзної частини, тротуарами та навколишніми дворами – наскільки вони готові прийняти автомобілі мешканців новою багатоповерхівки.

Якщо будинок є другою чергою жилого комплексу, незайвим буде поспілкуватися з уже засіли в будинку першої черги сусідами.

Варто поцікавитися і більш «глибокими» питаннями – географією місцевості і результатами геодезичних досліджень, щоб майбутній будинок не виявився вартим на краю обриву, в місцях зсувів, або його репутація не була «підмочена» грунтовими водами. Знання історії місцевості також не буде зайвим – продати через кілька років квартиру, побудовану в місці поховання відходів підприємства або в будинку, що стоїть на залишках старовинного кладовища, буде проблематично.

З чого зводять будинок

Основний матеріал стін, як і технологія його зведення – то, на що варто звернути увагу. У багатоповерхових будинках економ-класу нерідко використовуються залізобетонні панелі. Це одна з найдешевших технологій будівництва, що дозволяють скоротити витрати забудовника приблизно на 20%. Ця технологія була на піку популярності в 80-х рр. минулого століття, коли перед міською владою стояло завдання забезпечити населення недорогим для держави соціальним житлом.

В тренді

Валютні гойдалки: чому в Україні лихоманить курс долара

З тих пір ми мали можливість оцінити всі його переваги і недоліки. Йдеться, перш за все, звичайно, про літній нагріванні і зимовому переохолодженні залізних конструкцій. Природно, це може зажадати додаткових витрат на утеплення або охолодження приміщень.

Ще одним суттєвим недоліком панельного будинку називають наявність внутрішніх несучих стін, а це означає, що про перепланування або ремонті з переносом стін доведеться забути. З іншого боку, саме такі будинки частіше інших здаються вже з чистовим ремонтом – шпалерами, фарбою, ламінатом, сантехнікою.

Монолітно-каркасна технологія характерна для будівель більш високого класу. Ця технологія дозволяє розробити і реалізувати власну планування житла, іноді навіть на стадії будівництва.

Цегляна кладка є самою екологічною, але будують таких будинків зараз небагато: така технологія не тільки здорожує вартість будівництва, але і не дозволяє зводити занадто високі будівлі.

Високо сиджу – далеко дивлюся

Найбільш популярними апартаментами економ-класу є малогабаритні (до 60 квадратів) однушки і двушки, в бізнес-класі великим попитом користуються двокімнатні і трикімнатні площею 80-120 кв. м. Найпопулярнішими в обох випадках є 4-12 поверхи – не надто низько, щоб дворова життя не заважала відпочинку мешканців, але й не високо, щоб у разі поломки ліфта дістатися до квартири пішки.

Однак, є люди, які віддають перевагу «високі» поверхи через красивих видів з вікон. Тут теж потрібно бути уважним. По-перше, красивий вид – це додаткові гроші. По-друге, вибирати варто західну чи східну сторону, щоб квартира не опинялася цілий день на сонячній або тіньовій стороні, оскільки це потягне за собою додаткові витрати на охолодження або обігрів. По-третє, надійність ліфта: при будь поломки або відключенні електроенергії жителям верхніх поверхів доведеться несолодко. Ну і, по-четверте, якщо перед вікнами майбутньої квартири нічим не заповнений простір, велика ймовірність через кілька років отримати в якості «виду» вікна квартири в будинку навпроти.

Крім усього цього, необхідно детально вивчити документацію на споруджуваний будинок і, перш за все, затверджену його планування, отримати не тільки інформацію про те, на якому поверсі запланована майбутня квартира, але і який номер вона матиме. До речі, надання такої інформації може бути додатковим свідченням надійності обраного забудовника.

Ремонт – справа тонка

Від того, в якому стані здаються квартири в новому будинку, безпосередньо залежить вартість ремонту. В Україні більшість забудовників здають квартири, в кращому випадку, в стані «під чистову обробку», а тому додаткові вкладення в квартиру можуть скласти до половини її вартості.

Крім об’єктивних чинників, здатних вплинути на рівень і комфорт життя, існують індивідуальні смаки та вимоги до вибираним апартаментам, яких слід також приділити пильну увагу. Тим більше, що жити там планується не один рік.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи

Охранная сигнализация и ее особенности

Современное охранное оборудование – что это? Как показывает практика, в данном оборудовании нуждается все больше и больше людей, с целью защитить свое имущество от...

Особенности устройства цементно-песчаной стяжки

Такая стяжка незаменима при многих видах строительства и является надежным и долговечным основанием для финишного покрытия пола. Использование стяжки без защиты верхнего слоя даже...

Окна, двери, потолки – рациональный подход к ремонту

Ремонт длится вечно и превращается в стиль жизни. Это утверждение уже давно устарело. Оно стало неактуальным с появлением современных технологий и новых расходных материалов....

Какие смесители для душа лучше покупать: анализ продукции интернет магазина «КТУ»

Подбирать смесители для душа иногда оказывается сложнее, чем для кухни, умывальника или ванной, ведь приходится принимать во внимание конструктивные особенности и функционал кабинки. Значительно...

Где играть в покер в Украине

С недавних пор покер стал легальной игрой в Украине, после чего обещает стать еще более популярным. Сегодня поговорим о том, где можно сыграть в...

Грамотный СЕО-аудит сайта: почему стоит постоянно заниматься развитием портала

Сочетание SEO-факторов влияет на позицию отдельно взятого сайта в результатах выдачи поисковых систем. Чем она выше, тем больше потенциальных клиентов получает владелец. К сожалению,...

Аланья: лучшее место для покупки недвижимости в Турции

Квартира в прибрежной зоне – это желание многих людей. Но почему-то большинству граждан СНГ такое желание кажется несбыточной мечтой. На самом деле стать собственником...

Можно ли приобрести прописку в Киеве?

Житель Киева без киевской прописки Киев - город с наибольшим количеством населения в Украине. Но, далеко не каждый проживающий в столице имеет в ней собственное...

Ринок нерухомості в умовах карантину: новобудови

Як карантин вплинув на продаж нерухомості у Львові? В березні та квітні статистика купівлі житла в новобудовах була не радісною. Економічна ситуація стала нестабільною...

Как купить квартиру своей мечты и не ошибиться

Выход рынка недвижимости в онлайн-пространство сделал покупку квартиры задачей менее энергозатратной и более эффективной. Сейчас на выбор жилья нет необходимости тратить огромное количество времени...