ДомойУкраинаДругие регионыЗаміські будинки проти квартир: де вигідніше жити

Заміські будинки проти квартир: де вигідніше жити

Жити у кам'яних джунглях або у селі? Ближче до благ цивілізації або до природи? «Сьогодні» спробували розібратися, що дешевше – орендувати сільський будинок або квартиру у місті.

Якщо ви вибираєте між квартирою і заміським будинком, в першу чергу, враховуйте свої потреби. Кожен варіант має і переваги, і недоліки. В середньому сегменті оренда квартири становить від 7 до 15 тисяч гривень в залежності від району. За ті ж гроші можна зняти будиночок у передмісті в 30-кілометровій зоні.

«Будинок можна зняти приблизно за ту ж ціну в передмісті, але тільки площа буде 100 кв. м. А у місті – 30 кв. м. Для однієї людини можна знімати квартиру – 30 метрів буде цілком достатньо. Нормально, затишно, все поруч, біля роботи. Але якщо у вас сім'я, вам 30 метрів не вистачить», – каже ріелтор Іван Суховєєв.

Втім, якщо знімати будинок за гордій, потрібно пам'ятати: дорога на роботу буде довшою і дорожчою. А лікарні і школи в передмістях розташовані на значних дистанціях, тому слід подумати і про те, як возити дитину на навчання.

Крім того, будинок вимагає більшого догляду.

«Він вимагає постійного догляду. Постійного максимального залучення власника. Це і прибирання, і підтримку стану самого будинку. Якщо за ним не стежити, він приходить у занепад. Те само і з багатоквартирним будинком – але там є обслуговуюча організація, ЖЕК або ОСББ, яка цим займається», – каже Суховєєв.

Також ріелтор зазначає, що якщо гроші не тільки на оренду, але і на покупку житла, закони ринку залишаться тими ж. За однакову суму можна дозволити собі квартиру в місті або будинок за межею полісу.

Наприклад, один із забудовників у Святошинському районі Києва пропонує квартиру площею 54 кв. м за 1,35 млн гривень. У той же час в Ірпіні – це передмістя Києва – двоповерховий будинок площею 124 кв м, а також три сотки землі продаються за 1,4 млн гривень.

Нагадаємо, орендодавці в Україні б'ють на сполох і бояться, що їм заборонять здавати квартири подобово. 

Крім того, в Україні виводять оренду житла з тіні. Як заявив віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, йде розробка законопроекту про інститут орендного житла. Ще у серпні 2018 року в Мінрегіоні повідомляли, що законопроект про оренду житла розробляється давно, але існуючий варіант «не охоплює всіх проблем, які хвилюють людей і на вирішення яких має бути спрямований новий документ».

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи