В Україні відновили державну програму, що дозволяє переселенцям, яким підвищили соцвиплати, придбати квартиру, сплативши тільки 50 відсотків її вартості. Журналісти «Сегодня» з’ясували, що для цього потрібно.
Переселенка з Луганської області Тетяна Коновал вже чотири роки мріє про власну квартиру. Як тільки почалася війна, вона була змушена виїхати; тимчасовий притулок знайшла, а от придбати власне житло не може. Тому як тільки в Україні відновили державну програму підтримки, Коновал відразу встала в чергу.
«Самі активісти створили чергу під запис, вже була черга у мене. Я там була 1814 тепер все анулювали. А тепер ось поставили апарат і по ньому талончики видають», – розповідає Тетяна.
Талони видають для подачі документів – запис йде вже на липень.
Щоб подати документи для участі в державній програмі, необхідно зареєструватися та отримати в електронному терміналі талон. Зараз цей термінал єдиний в Україні. Саме електронна черга виключає можливість «втратити» списки або «перепродати» своє місце комусь, пояснюють в Молодіжному фонді. У талоні вказано прізвище того, хто подає пакет документів, а також дата і час, коли приносити довідки.
Втім, не всі переселенці можуть отримати житло за півціни.
«Можуть взяти участь в програмі тільки ті сім’ї, у яких сукупний дохід не перевищує п’ятикратного розміру середньої заробітної плати у відповідному регіоні. Таким чином, ми відкидаємо багатих громадян, які самостійно без допомоги держави можуть вирішити своє житлове питання», – пояснив голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний.
Наприклад, якщо середня зарплата в регіоні складає 8 тисяч гривень, то сумарний дохід сім’ї не повинен перевищувати 40 тисяч гривень. Є ще обмеження: якщо переселенець зареєстрований, наприклад, в Харкові, то претендувати на житло в столиці він не може.
В цілому ж на цей рік з держбюджету на житло для внутрішньо переміщених осіб держава виділила 100 мільйонів гривень. Це втричі більше ніж у 2017 році.
Нагадаємо, пільговими умовами можуть скористатися не тільки переселенці, а й учасники АТО.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram