ДомойБез рубрикиЛітній "сюрприз": коли і чому злетить оренда квартир та які є варіанти...

Літній «сюрприз»: коли і чому злетить оренда квартир та які є варіанти на ринку

В Україні ціни на нерухомість вже найближчим часом можуть поповзти вгору, зазначають ріелтори. Насамперед це пов’язано з сезонним чинником і закінченням опалювального сезону. За минулий рік оренда подорожчала в середньому на 20%. Найчастіше власники квартир підвищують ціни вже для наступних орендарів. До квартир, що звільнився влітку, мешканці заселятимуться вже за новими цінами. Сайт «Сегодня» з’ясував, скільки коштує житло і як зміняться ціни влітку.

Скільки коштують квартири і як можуть змінитися ціни

Експерти зазначають: люфт для підвищення цін на оренду з’являється наприкінці опалювального сезону. Взимку, коли квартирантам доводиться кілька тисяч гривень віддавати за комуналку, далеко не всі погоджуються платити більше. Ще один поштовх до зростання цін – сезонний фактор. Влітку традиційно квартири звільняють студенти, а ближче до серпня попит на ринку злітає – тисячі студентів шукають собі знімне житло.

«2017-го я не бачу причин для зростання вартості оренди. Якщо не буде зовнішніх факторів. Звісно, є вплив політичної ситуації, військових дій. Але це ті глобальні чинники, які можуть на все вплинути. Але я все-таки думаю, що найближчим часом все буде стабільно», – упевнений представник Асоціації ріелторів України Артур Пилипчук.

За словами ріелтора Максима Бабуряка, влітку ціни на оренду квартир можуть зрости на 20%. «Та квартира, яка зараз коштує 4500 гривень, в серпні-вересні може коштувати вже 5000 гривень. Тут все дуже просто – бажаючих зняти житло стає більше, а кількість квартир не змінюється. Щоправда, не всі власники квартир погоджуються на студентів. Якщо квартира вже в не дуже доброму стані, студентів беруть без проблем», – розповідає ріелтор.

«Та квартира, яка зараз коштує 4500 гривень, в серпні-вересні може коштувати вже 5000 гривень. Тут все дуже просто – бажаючих зняти житло стає більше, а кількість квартир не змінюється. Щоправда, не всі власники квартир погоджуються на студентів. Якщо квартира вже в не дуже доброму стані, студентів беруть без проблем», – розповідає ріелтор..

Наразі ціни на оренду «однушок» починаються від 4500 гривень. В середньому ж однокімнатну квартиру здають за 6000 гривень. До того ж, квартирант сам оплачує комунальні платежі. Нагадаємо, оформляти субсидії в квартирах, які здаються під оренду, мають право тільки квартиранти. Якщо власники житла вже оформили субсидію і пропонують скористатися нею, це порушення постанови Кабміну про спрощений порядок нарахування субсидій.

Ще дешевше: «бабусин» варіант і квартира без ремонту

На ринку є і «бюджетніші» варіанти – житло без ремонту, необхідної техніки і у віддалених від центру районах міста. Наприклад, на одному з сайтів оренди нерухомості пропонують зняти «двушку» на вул. Донецькій (Севастопольська площа) за 3000 гривень. Квартира без пральної машинки і ремонту, при цьому на ремонт в рахунок орендної плати власники квартири не згодні. «Ремонт потрібно робити обов’язково (за рахунок орендаря). За орендну суму ремонт робити не можна», – йдеться в оголошенні. Квартирантам доведеться вдень заробляти на оплату оренди, а ввечері і на вихідних робити ремонт за власні кошти в чужій квартирі.

Фото: olx.ua

«Якщо все-таки вирішили жити в квартирі без ремонту, потрібно правильно укласти договір. І бажано нотаріально його завірити. Багато орендодавців на таке не йдуть, тому що в такій ситуації потрібно платити прибутковий податок. Але якщо ви взялися під себе робити ремонт в чужій квартирі, потрібні гарантії, що ви можете прожити в цій квартирі хоча б рік. Можна зробити ремонт, а через два місяці вас «попросять» і здадуть цю квартиру іншим мешканцям, але вже за іншу суму», – розповідає Максим Бабуряк.

Варіанти з «бабусиним ремонтом» обійдуться дорожче. Найскромнішу «однушку» з двома шафами на всю стіну, двома ліжками, тумбами, стільцями, столом, килимами на стіні і ще цілим набором меблів, які господарі вивозити з квартири не згодні, біля м. «Святошин» коштує 3500 гривень на місяць. «Здам чудову квартиру на вул. Сосніних м. «Святошин». Є всі необхідні меблі. Є пралка. Балкон засклений. Стан житловий. Здається для пари (без дітей), одна-дві особи», – йдеться в оголошенні.

Фото: olx.ua

Ріелтори пояснюють: на такі варіанти варто погоджуватися тільки за умови дуже обмеженого бюджету. «Можна звичайно погодитися і на такий варіант. Тільки про комфорт не йдеться. У мене були варіанти, коли просили знайти мешканців до квартири померлої бабусі. Шафи були набиті старим бабусиним одягом, викидати і вивозити речі власники відмовлялися. На таке можуть погодитися студенти, не надто заможні квартиранти. Я ніколи таке не раджу своїм клієнтам», – розповідає експерт в сфері нерухомості.

Ще один бюджетний варіант – квартира без ремонту в новобудові. Наразі на вулиці Регенераторній здається однокімнатна квартира без оздоблювальних робіт і навіть розведення електрики. Новим мешканцям доведеться шпаклювати стіни, клеїти шпалери, шукати сантехніку тощо.

Фото: olx.ua

Як вибрати квартиру: скільки коштує і на що звернути увагу

У столиці за 5000-6000 гривень можна орендувати «однушку» з хорошим ремонтом, необхідною технікою і меблями і недалеко від станції метро. Однокімнатна квартира ближче до центру обійдеться в 6500-7500 гривень. Такі варіанти, зазначає ріелтор, вважаються «бюджетними», при цьому більшість угод оформляють саме в цьому сегменті ринку. Наразі за 5000 гривень здається » однушка» у Святошинському районі, зі свіжим ремонтом, новими кухнею і технікою. «Квартира дуже чиста і затишна. Вільна, можна дивитися і заселятися», – йдеться в оголошенні.

Стандартний «пакет»: пральна машинка, холодильник, спальне місце, косметичний ремонт. При цьому, як каже Максим Бабуряк, практично у всіх країнах негласне правило для власників житла: перед новим квартирантом шпалери потрібно переклеювати. Однак в столиці цим «правилом» абсолютна більшість орендодавців нехтують.

Квартира за 6000 гривень. Фото: olx.ua

«Я нещодавно спілкувався з колегами з США. Там інше законодавство, ріелтори отримують ліцензії і без них офіційно здати або продати житло не можна. Але там і культура зовсім інша. Якщо в квартирі килимове покриття на підлогах, його потрібно обов’язково міняти перед наступним мешканцем . Шпалери там практично не зустрічаються, але перед новим мешканцем стіни перефарбовують. У нас не те, щоб косметичний ремонт, іноді навіть генеральне прибирання перед наступним заїздом не роблять», – розповідає Максим Бабуряк.

При поселенні потрібно укласти договір оренди, перевірити документи на право власності та уточнити, скільки осіб мають право власності на житло. Якщо у квартири кілька власників, обов’язково потрібно зв’язатися з усіма перед тим, як заплатити за житло.

Ріелтор зобов’язаний показати квартиру, познайомити з власником, надати бланк договору оренди, перевірити документи на квартиру і паспорти, а також розповісти про всі недоліки житла.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Рекомендуемые статьи