Кожна гривня, вкладена в будівельні роботи, приносить ВВП України 6,76 грн. Про це заявила керівник сектора «Будівництво» Офісу ефективного регулювання BRDO Олена Шуляк, повідомляє прес-служба організації.
«Станом на 2017 рік, коефіцієнт мультиплікації в загальнонаціональному масштабі становить 6,76 грн. А кожна гривня, вкладена в будівельні роботи, призводить до зростання економіки України на 6,76 грн. Саме так працює мультиплікаційний ефект», – зазначила Шуляк.
За її словами, численні міжнародні дослідження свідчать, що інвестиції в житлову нерухомість – це один з ключових чинників зростання ВВП. За оцінками експертів, будівельна галузь впливає на діяльність більше 20 суміжних секторів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
- Законопроект про недобудови потрібно доопрацювати і обговорити з усіма учасниками ринку – експерти
Експерти підрахували, що інвестування 80 млрд гривень в житлову нерухомість – саме такий рівень становить незадоволений попит на житло в Україні – призведе до загального зростання економіки мінімум на 540,8 млрд гривень.
В тренді
«Ми не можемо друкувати гроші»: Зеленський пояснив, як підвищувати пенсії
«Необхідні нові фінансові інструменти для задоволення наявного попиту, які дозволять розширити можливість купувати нерухомість. Сьогодні менше 10% домогосподарств мають можливість придбати житло без залучення кредитних ресурсів. Створення передумов для розширення можливостей українців в придбанні житла буде стимулювати і економічний розвиток», – зазначила Шуляк .
Як повідомлялося, кількість поверхів в новобудовах України планують обмежити, а щільність населення в міській забудові зменшити до 450 осіб на 1 га. Обмеження по поверховості також буде залежати від кількості жителів у населеному пункті. Якщо населений пункт до 50 тис. осіб, висотність будівель не повинна перевищувати три поверхи; якщо населення становить 100 тис. осіб – дев’ять поверхів і так далі.
Детальніше те, як планують посилити правила для забудовників, читайте на сайті «Сегодня» в матеріалі: «Забудовникам посилять правила: що зміниться на ринку нерухомості і чому житло може подорожчати».
Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram